میز خدمت الکترونیک
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 5
بازدید امروز 1,653
بازدید دیروز 7,281
بازدید این ماه 489,955
بازدید کننده ماه قبل 156,847
بازدید ماه قبل 215,984
بازدید کل 21,734,408

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در برنامه زنده تلویزیونی " گفتگوی هفته" : مهارت باید گفتمان جامعه شود ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان ، ابوطالب جلالي با حضور در برنامه زنده تلويزيوني " گفتگوي هفته" به ارائه ظرفيت هاي مراكز آموزش فني و حرفه اي استان پرداخت.
جلالي ضمن تشريح فعاليتهاي مراكز آموزش فني و حرفه اي بويژه همراستا نمودن مهارت آموزي با تقاضاي كارجويان، كارفرمايان و مطالبات محيط هاي كسب و كار گفت: آموزش هاي فني و حرفه اي علاوه بر مهارت هاي عمومي، مطالعات پيرامون فناوري و علوم وابسته به فناوري هاي نوين را به صورت عملي در اختيار جوانان قرار مي دهد.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان افزود: در استان اصفهان سندي تنظيم گرديده است كه برگرفته از قابليت ها و مزيت هاي منطقه مي باشد كه فرصت هاي شغلي متنوعي را براي جوانان فراهم نموده است.
جلالي با اشاره به ظرفيتهاي استان در حوزه صنايع دستي و گردشگري تاكيد كرد: يكي از بزرگترين دغدغه مسئولين كشور و خانواده ها، اشتغال فارغ التحصيلان دانشگاهي مي باشد كه در اين راستا بايستي بتوانيم از طريق ارائه آموزش، پژوهش و كارآفريني محور در دانشگاه ها مهارت را ترويج داده تا افراد بتوانند از اين دالان عبور نمايند.
وی با اشاره به طرحهاي جديد مهارت آموزي و مصوبات شوراي عالي اشتغال، گفت: نظر به ضرورت برنامه ريزي تربيت نيروي انساني مورد نياز براي طرح هاي توسعه اي استان ، افزايش بهره وري نيروي كار و به منظور اجراي صحيح طرح هاي مهارت آموزي در محيط كار واقعي، طرح كارورزي دانش آموختگان دانشگاهي و نظام آموزش دوگانه و هدايت مهارت آموختگان به ظرفيت هاي شغلي استان شوراي مهارت ذيل كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري  تشكيل مي شود.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان در خصوص طرح كارورزي دانش آموختگان، افزايش قابليت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طريق انتقال مهارت و تجربه در محيط كار براي ورود به بازار كار، ايجاد انگيزه كارآفريني، ارتقاء اخلاق و صلاحيت حرفه اي، فراهم ساختن زمينه انتقال دانش از دانش آموختگان به بنگاه اقتصادي را از اهداف اين طرح بر شمرد.
جلالی تأکید کرد: طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی از رنج سنی 23 سال تا 32 سال و از فوق‌دیپلم تا دکترا را شامل می‌شود که در این طرح صرفاً فارغ‌التحصیلان دانشگاهی شرکت می‌کنند و در این طرح افراد هم کار می‌کنند و هم آموزش می‌بینند، که در این مورد سامانه‌ای که وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی راه‌اندازی کرده مرجع ثبت‌نام قرار می‌گیرد، تصور ما بر این است که این طرح عمدتاً در محیط صنایع اتفاق می‌افتد، در این طرح باید 4 سال از مدرک فرد گذشته باشد، دارای کارت پایان خدمت باشند و برخی شرایط دیگر؛ در این طرح یک ‌سوم حداقل حقوق یعنی حدود 310 هزار تومان به افراد داده می‌شود.
مدیرکل اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان تصریح کرد: یکی از کارهای خیلی خوب ما در سال‌های اخیر مشارکت بخش غیردولتی در آموزش‌هاست، انرژی‌های نو، هوشمند سازی، نانو تکنولوژی و ... بحث‌هایی است که با منابع دولتی نمی‌توانستیم در آن‌ها ورود پیدا کنیم اما با مشارکت بخش خصوصی امکان آموزش آن‌ها به وجود آمده است و با همت همه مسئولين و ارگانها بايد فرهنگ سازي بصورتي باشد كه مهارت گفتمان جامعه شود.
   1396/5/8 12:25    تعداد بازدید :  9232

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 9232
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )