میز خدمت الکترونیک
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • تأثير توسعه مشاركت بخش غيردولتي بر كيفيت آموزش هاي فني و حرفه اي را چگونه ارزيابي مي كنيد؟
    • مثبت
    • منفي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 10
بازدید امروز 2,467
بازدید دیروز 10,236
بازدید این ماه 439,195
بازدید کننده ماه قبل 1,108,261
بازدید ماه قبل 1,194,174
بازدید کل 20,064,516

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در برنامه زنده تلویزیونی " گفتگوی هفته" : مهارت باید گفتمان جامعه شود ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان ، ابوطالب جلالي با حضور در برنامه زنده تلويزيوني " گفتگوي هفته" به ارائه ظرفيت هاي مراكز آموزش فني و حرفه اي استان پرداخت.
جلالي ضمن تشريح فعاليتهاي مراكز آموزش فني و حرفه اي بويژه همراستا نمودن مهارت آموزي با تقاضاي كارجويان، كارفرمايان و مطالبات محيط هاي كسب و كار گفت: آموزش هاي فني و حرفه اي علاوه بر مهارت هاي عمومي، مطالعات پيرامون فناوري و علوم وابسته به فناوري هاي نوين را به صورت عملي در اختيار جوانان قرار مي دهد.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان افزود: در استان اصفهان سندي تنظيم گرديده است كه برگرفته از قابليت ها و مزيت هاي منطقه مي باشد كه فرصت هاي شغلي متنوعي را براي جوانان فراهم نموده است.
جلالي با اشاره به ظرفيتهاي استان در حوزه صنايع دستي و گردشگري تاكيد كرد: يكي از بزرگترين دغدغه مسئولين كشور و خانواده ها، اشتغال فارغ التحصيلان دانشگاهي مي باشد كه در اين راستا بايستي بتوانيم از طريق ارائه آموزش، پژوهش و كارآفريني محور در دانشگاه ها مهارت را ترويج داده تا افراد بتوانند از اين دالان عبور نمايند.
وی با اشاره به طرحهاي جديد مهارت آموزي و مصوبات شوراي عالي اشتغال، گفت: نظر به ضرورت برنامه ريزي تربيت نيروي انساني مورد نياز براي طرح هاي توسعه اي استان ، افزايش بهره وري نيروي كار و به منظور اجراي صحيح طرح هاي مهارت آموزي در محيط كار واقعي، طرح كارورزي دانش آموختگان دانشگاهي و نظام آموزش دوگانه و هدايت مهارت آموختگان به ظرفيت هاي شغلي استان شوراي مهارت ذيل كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري  تشكيل مي شود.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان در خصوص طرح كارورزي دانش آموختگان، افزايش قابليت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طريق انتقال مهارت و تجربه در محيط كار براي ورود به بازار كار، ايجاد انگيزه كارآفريني، ارتقاء اخلاق و صلاحيت حرفه اي، فراهم ساختن زمينه انتقال دانش از دانش آموختگان به بنگاه اقتصادي را از اهداف اين طرح بر شمرد.
جلالی تأکید کرد: طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی از رنج سنی 23 سال تا 32 سال و از فوق‌دیپلم تا دکترا را شامل می‌شود که در این طرح صرفاً فارغ‌التحصیلان دانشگاهی شرکت می‌کنند و در این طرح افراد هم کار می‌کنند و هم آموزش می‌بینند، که در این مورد سامانه‌ای که وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی راه‌اندازی کرده مرجع ثبت‌نام قرار می‌گیرد، تصور ما بر این است که این طرح عمدتاً در محیط صنایع اتفاق می‌افتد، در این طرح باید 4 سال از مدرک فرد گذشته باشد، دارای کارت پایان خدمت باشند و برخی شرایط دیگر؛ در این طرح یک ‌سوم حداقل حقوق یعنی حدود 310 هزار تومان به افراد داده می‌شود.
مدیرکل اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان تصریح کرد: یکی از کارهای خیلی خوب ما در سال‌های اخیر مشارکت بخش غیردولتی در آموزش‌هاست، انرژی‌های نو، هوشمند سازی، نانو تکنولوژی و ... بحث‌هایی است که با منابع دولتی نمی‌توانستیم در آن‌ها ورود پیدا کنیم اما با مشارکت بخش خصوصی امکان آموزش آن‌ها به وجود آمده است و با همت همه مسئولين و ارگانها بايد فرهنگ سازي بصورتي باشد كه مهارت گفتمان جامعه شود.
   1396/5/8 12:25    تعداد بازدید :  9021

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 9021
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )