میز خدمت الکترونیک
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • تأثير توسعه مشاركت بخش غيردولتي بر كيفيت آموزش هاي فني و حرفه اي را چگونه ارزيابي مي كنيد؟
    • مثبت
    • منفي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 11
بازدید امروز 1,344
بازدید دیروز 6,977
بازدید این ماه 307,882
بازدید کننده ماه قبل 578,848
بازدید ماه قبل 661,613
بازدید کل 21,076,941

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در برنامه زنده رادیویی "زاویه" : افزایش قدرت ریسک پذیری مهارت جویان با اجرای طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی ...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان در برنامه زنده راديويي "زاويه" گفت: افزايش قدرت ريسك پذيري مهارت جويان با اجراي طرح مهارت آموزي در محيط كار واقعي امكان پذير است.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، در راستاي برنامه هاي گراميداشت هفته مهارت و روز ملي كارآفريني و آموزشهاي فني و حرفه اي، ابوطالب جلالي با حضور در برنامه زنده راديويي "زاويه" از صداي اصفهان با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري مبني بر اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال و طرح هاي جديد تصويب شده در شورايعالي اشتغال گفت: در راستاي اجرايي نمودن بند 2 سياستهاي كلي اشتغال ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري و بند 5 سياستهاي كلي اقتصاد مقاومتي طرح مهارت آموزي در محيط كار واقعي با رويكرد ايجاد بسترهاي لازم براي اشتغال مولد و پايدار و همچنين استمرار و تثبيت اشتغال فرصتهاي موجود و مورد نياز جامعه بويژه در مشاغل خرد و خانگي با استفاده از ظرفيتهاي بخش هاي غيردولتي در توسعه آموزش هاي مهارتي و نيز براي استفاده از ظرفيت هاي آموزشي موجود در محيطهاي كارگاهي و در راستاي توسعه و تنوع الگوهاي آموزشي تدوين گرديده است.
جلالي ضمن تأكيد بر موضوع مهارت و اشتغال افزود: مهارت آموزي در محيط كار واقعي قدرت ريسك پذيري را افزايش داده و فرصتهاي بهتري را براي اشتغال فراهم مي آورد.
وي گفت: در حال حاضر سالیانه نزدیک به 60 هزار نفر در استان اصفهان از آموزش‌های فنی حرفه‌ای استفاده می‌کنند که 35 درصد این افراد شاغلان هستند و مابقی افراد کارجو هستند، نزدیک به 25 درصد افراد در فنی حرفه‌ای نیز دانشجویان و دانشگاهیان هستند.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان در خصوص طرح كارورزي دانش آموختگان، افزايش قابليت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طريق انتقال مهارت و تجربه در محيط كار براي ورود به بازار كار، ايجاد انگيزه كارآفريني، ارتقاء اخلاق و صلاحينت حرفه اي، فراهم ساختن زمينه انتقال دانش از دانش آموختگان به بنگاه اقتصادي را از اهداف اين طرح بر شمرد.
جلالی تأکید کرد: طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی از رنج سنی 23 سال تا 32 سال و از فوق‌دیپلم تا دکترا را شامل می‌شود که در این طرح صرفاً فارغ‌التحصیلان دانشگاهی شرکت می‌کنند و در این طرح افراد هم کار می‌کنند و هم آموزش می‌بینند، که در این مورد سامانه‌ای که وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی راه‌اندازی کرده مرجع ثبت‌نام قرار می‌گیرد، تصور ما بر این است که این طرح عمدتاً در محیط صنایع اتفاق می‌افتد، در این طرح باید 4 سال از مدرک فرد گذشته باشد، دارای کارت پایان خدمت باشند و برخی شرایط دیگر؛ در این طرح یک‌سوم حداقل حقوق یعنی حدود 310 هزار تومان به افراد داده می‌شود.
مدیرکل اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان تصریح کرد: یکی از کارهای خیلی خوب ما در سال‌های اخیر مشارکت بخش غیردولتی در آموزش‌هاست، انرژی‌های نو، هوشمند سازی، نانو تکنولوژی و ... بحث‌هایی است که با منابع دولتی نمی‌توانستیم در آن‌ها ورود پیدا کنیم اما با مشارکت بخش خصوصی امکان آموزش آن‌ها به وجود آمده است.
در پايان سوالات تلفني شنودگان پخش و مدير كل استان به سوالات جواب داد.
   1396/5/5 11:19    تعداد بازدید :  9155

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 9155
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )