بیانیه توافق سطح خدمت
میز خدمت الکترونیک
سامانه ثبت تقاضاهای آموزش
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
آدرس مراکز استانها
تجارب مهارت آموختگان شاغل
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات
سامانه آزمون

 

 

 

 

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • تأثير توسعه مشاركت بخش غيردولتي بر كيفيت آموزش هاي فني و حرفه اي را چگونه ارزيابي مي كنيد؟
    • مثبت
    • منفي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 9
بازدید امروز 39,285
بازدید دیروز 29,410
بازدید این ماه 1,276,508
بازدید کننده ماه قبل 1,353,816
بازدید ماه قبل 1,430,477
بازدید کل 19,538,949

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در برنامه زنده رادیویی "زاویه" : افزایش قدرت ریسک پذیری مهارت جویان با اجرای طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی ...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان در برنامه زنده راديويي "زاويه" گفت: افزايش قدرت ريسك پذيري مهارت جويان با اجراي طرح مهارت آموزي در محيط كار واقعي امكان پذير است.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، در راستاي برنامه هاي گراميداشت هفته مهارت و روز ملي كارآفريني و آموزشهاي فني و حرفه اي، ابوطالب جلالي با حضور در برنامه زنده راديويي "زاويه" از صداي اصفهان با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري مبني بر اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال و طرح هاي جديد تصويب شده در شورايعالي اشتغال گفت: در راستاي اجرايي نمودن بند 2 سياستهاي كلي اشتغال ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري و بند 5 سياستهاي كلي اقتصاد مقاومتي طرح مهارت آموزي در محيط كار واقعي با رويكرد ايجاد بسترهاي لازم براي اشتغال مولد و پايدار و همچنين استمرار و تثبيت اشتغال فرصتهاي موجود و مورد نياز جامعه بويژه در مشاغل خرد و خانگي با استفاده از ظرفيتهاي بخش هاي غيردولتي در توسعه آموزش هاي مهارتي و نيز براي استفاده از ظرفيت هاي آموزشي موجود در محيطهاي كارگاهي و در راستاي توسعه و تنوع الگوهاي آموزشي تدوين گرديده است.
جلالي ضمن تأكيد بر موضوع مهارت و اشتغال افزود: مهارت آموزي در محيط كار واقعي قدرت ريسك پذيري را افزايش داده و فرصتهاي بهتري را براي اشتغال فراهم مي آورد.
وي گفت: در حال حاضر سالیانه نزدیک به 60 هزار نفر در استان اصفهان از آموزش‌های فنی حرفه‌ای استفاده می‌کنند که 35 درصد این افراد شاغلان هستند و مابقی افراد کارجو هستند، نزدیک به 25 درصد افراد در فنی حرفه‌ای نیز دانشجویان و دانشگاهیان هستند.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان در خصوص طرح كارورزي دانش آموختگان، افزايش قابليت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طريق انتقال مهارت و تجربه در محيط كار براي ورود به بازار كار، ايجاد انگيزه كارآفريني، ارتقاء اخلاق و صلاحينت حرفه اي، فراهم ساختن زمينه انتقال دانش از دانش آموختگان به بنگاه اقتصادي را از اهداف اين طرح بر شمرد.
جلالی تأکید کرد: طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی از رنج سنی 23 سال تا 32 سال و از فوق‌دیپلم تا دکترا را شامل می‌شود که در این طرح صرفاً فارغ‌التحصیلان دانشگاهی شرکت می‌کنند و در این طرح افراد هم کار می‌کنند و هم آموزش می‌بینند، که در این مورد سامانه‌ای که وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی راه‌اندازی کرده مرجع ثبت‌نام قرار می‌گیرد، تصور ما بر این است که این طرح عمدتاً در محیط صنایع اتفاق می‌افتد، در این طرح باید 4 سال از مدرک فرد گذشته باشد، دارای کارت پایان خدمت باشند و برخی شرایط دیگر؛ در این طرح یک‌سوم حداقل حقوق یعنی حدود 310 هزار تومان به افراد داده می‌شود.
مدیرکل اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان تصریح کرد: یکی از کارهای خیلی خوب ما در سال‌های اخیر مشارکت بخش غیردولتی در آموزش‌هاست، انرژی‌های نو، هوشمند سازی، نانو تکنولوژی و ... بحث‌هایی است که با منابع دولتی نمی‌توانستیم در آن‌ها ورود پیدا کنیم اما با مشارکت بخش خصوصی امکان آموزش آن‌ها به وجود آمده است.
در پايان سوالات تلفني شنودگان پخش و مدير كل استان به سوالات جواب داد.
   1396/5/5 11:19    تعداد بازدید :  8951

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 8951
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )