تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 9
بازدید امروز 1,379
بازدید دیروز 26,253
بازدید این ماه 656,921
بازدید کننده ماه قبل 115,966
بازدید ماه قبل 181,803
بازدید کل 27,257,982

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان نائین خبر داد: برگزاری جلسه کمیته مهارت شهرستان نایین در فرمانداری این شهرستان ...

به گزارش روابط عمومي مرکزآموزش فنی و حرفه ای شهرستان نایین: در هفته بزرگداشت ترویج آموزش های فنی و حرفه ای و کارآفرینی، جلسه کمیته مهارت شهرستان نایین با حضور "عباسعلی پور بافرانی"نماینده محترم مردم شهرستانهای نایین و خوروبیابانک در مجلس شورای اسلامی،"حجت الاسلام والمسلمین سجادی "نماینده ولی فقیه و امام جمعه  شهرستان،"محمودجمالی "فرماندار،"حسن سلطانی"عضو شورای اسلامی،"رضا پوربافرانی"رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای و جمعی از اعضای کمیته مهارت شهرستان درسالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
در ابتدا "حجت الاسلام والمسلمین سجادی" نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان ضمن خوشامدگویی به مدعوین و تبریک ذهه کرامت؛هفته ملی مهارت را به ریاست و کارکنان سازمان و مرکزآموزش فنی و حرفه ای شهرستان تبریک گفت .
ایشان در ادامه از کار و تلاش به عنوان عبادت در اسلام یاد نمود و افزود: ما در بخش تولید و در بخش اشتغال کمبود داریم و دشمن هم به خوبی به این مشکل واقف است و فشارهای خودش را وارد می کند در دنیای امروز کار باید همراه با مهارت و همراه با نیازهای جامعه و مقتضیات زمان باشد.
وي در ادامه با اشاره به این جمله از قرآن مجید که:"فضل الله المجاهدین علی القائدین اجرا عظیما"از کار به عنوان یک ارزش، و از انسان مومن به عنوان انسان مجاهد یاد نمودند و افزودند:باید فرهنگ کار در جامعه تبدیل به یک ارزش شود و روحیه عبادت،کار ،تلاش و جهاد باید در افرادتقویت کند .
"حجت الاسلام والمسلمین سجادی"در ادامه وجود معضل بیکاری،نبود اشتغال در شهرستان را از دردهای مزمن و یکی از علل مهاجرت در شهرستان عنوان نمود .
ایشان در پایان تداوم جلسات کمیته مهارت شهرستان را با همفکری و هماهنگی و وحدت کلیه مسئولین شهرستان و با هدف تقویت روحیه کار همراه با مهارت و مهارت آموزی را خواستار شد.
در ادامه "رضا پوربافرانی" رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان نایین ضمن عرض خیر مقدم و تبریک دهه کرامت و هفته ملی مهارت به مسئولین و مدعوین جلسه و اشاره به تغییرات متعدد در پیشرفت علم و تکنولوژی؛ بر نیاز شهرستان بر نیروی کار آمد و توانمند تاکید کرد.
وی با اشاره به بیان مقام معظم رهبری مبنی بر نیاز کشور به پنج های کارآمد در کنار نیاز به علم یکی از فاکتورهای مهم در توسعه اقتصادی کشور را توانمند سازی نیروی انسانی و تربیت نیروی انسانی ماهر و نیمه ماهر به واسطه آموزشهای مهارتی عنوان نمود .
"پوربافرانی" ایجاد مهارت و ارتقاء مهارت را از اهداف ذاتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای بیان کرد ،وضمن ارائه گزارش عملکردآموزشی مرکز در بخشهای مختلف بر ارائه آموزشهای مهارتی براساسا مشاوره شغلی و نیاز شهرستان اشاره نمود . 
"پوربافرانی"در ادامه افزايش اشتغال و به تبع آن توليد ثروت و ايجاد رفاه و آرامش در جامعه را از دستاوردهاي آموزش مهارت هاي فني و حرفه اي ذكر كرد و در خصوص آموزش اصناف و صنایع شهرستان ،آموزش دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی و افزایش تعاملات با ادارت و نهادهای مرتبط با حوزه اشتغال شهرستان مطالبی را عنوان نمود .
وی در پایان از کلیه اعضاء کمیته مهارت خواست تا با توجه به پتانسیلها و ظرفیت های موجود دز مرکزآموزش فنی وحرفه ای با همدلی و همفکری گام موثر و مثبتی در القاء تفکر کارآفرینی با هدف ایجاد اشتغال پایدار درشهرستان بردارند .
   1396/5/9 12:16    تعداد بازدید :  9467

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 9467
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )