تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 6
بازدید امروز 11,179
بازدید دیروز 25,307
بازدید این ماه 739,068
بازدید کننده ماه قبل 114,958
بازدید ماه قبل 177,993
بازدید کل 27,357,961

فرماندار شهرستان بوئین میاندشت استان اصفهان: عدم برخورداری از آموزش های مهارتی، یکی از مهمترین عوامل بیکاری است ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، محمد خامهء سرپرست مرکز آموزش فنی حرفه ای شهرستان بوئين مياندشت با ماشاا...طحانیان زاده فرماندار شهرستان به مناسبت هفته ملی مهارت و کارآفرینی و آموزشهای فنی و حرفه ای ديدار و گفتگو كرد.
در این نشست محمد خامهء ضمن ارائه گزارشي از آمار  و عملکردها و آموزش های  انجام شده در این مرکز گفت:
 دوره هایی که در این مرکز درسال 96 برگزار شده  و در حال برگزاری است بالای 68 هزار نفر ساعت بوده که از این تعداد 58 درصد زن و 42 درصد مرد بودند. دوره ها در این مرکز در زمینه صنعت، خدمات، فرهنگ و هنر ، کشاورزی و صنایع ساختمان برگزار میگردد.
ایشان در ادامه به جابه جایی مرکز به مکان جدید و بزرگتر که باعث راحتی در رفت و امد و استقبال بیشتر کاراموزان گردیده اشاره کردند و از آمادگی مرکز در حمایت از بخش خصوصی و ایجاد آموزشگاههای آزاد مطالبی را بیان کردند.
محمد خامهء در ادامه از توجه ویژه مرکز به  آموزشهای روستایی اشاره کرد و از برگزاری دو دوره خیاطی در روستای قایم آباد با همکاری کمیته امداد شهرستان و دوره قالی باف تابلویی در روستای آغچه خبر داد. ایشان از برگزاری 9800 نفر ساعت آموزش در روستا در سال جاری خبر داد.
فرماندار شهرستان ضمن گرامیداشت و تبریک روز ملی کارآفرینی وآموزش فنی حرفه ای گفت: یکی از موضاعات مهمی که جامعه با آن مواجه هست موضوع کارآفرینی است که نزدیک به 50درصد فارغ التحصیلان ما را بیکاران فرا گرفته است.طبق نظر کارشناسان جمعیت بیکار تا سال1400 به 61میلیون نفر خواهد رسید که این امار ،آمار تکان دهنده ای است که باید در این راستا تاملی اندیشیده شود و این موضوع وظیفه همه ما را سنگین تر خواهد کرد.
فرماندار شهرستان بوئين مياندشت در خصوص راه اندازی آموزشگاه های بخش خصوصی، توجه به روستاییان در زمینه آموزش های مورد نیاز، آموزش در زمینه صنایع دستی و هنر های بومی منطقه و اجرای طرح کارورزی فارغ التحصیلان با هدف اشتغال  پایدار مطالبي را عنوان نمود.
وی عدم برخورداری از آموزش های مهارتی را یکی از عوامل بیکاری دانست که فنی حرفه ای نیاز دوره های مهارت های مختلف شغلی را در این زمینه فراهم می کند.
ایشان همچنین ابراز داشت: توجه به رشته های مختلف در شهرستان باید ظرفیت سنجی شود و ما باید به دنبال فرصت ها برویم و شغل هایی که در آینده ایجاد انگیزه می کند و از لحاظ اقتصادی برای افراد به صرف هست را فراهم کنیم وهمه ما وظیفه داریم نگاه ها را در زمینه ایجاد اشتغال عوض کنیم.
در پایان فرماندار شهرستان از سرپرست، مربیان و کارکنان مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان جهت راه اندازی مرکز آموزش فنی و حرفه ای قدرداني كرد.

   1396/5/5 11:33    تعداد بازدید :  9462

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 9462
6.1/10 (تعداد آرا 12 نفر )