تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 12
بازدید امروز 9,687
بازدید دیروز 26,253
بازدید این ماه 665,229
بازدید کننده ماه قبل 115,966
بازدید ماه قبل 181,803
بازدید کل 27,266,290

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در جلسه کارگروه اشتغال شهرضا: توجه ویژه به قابلیت ها و ظرفیت های مهارتی صنایع سفال و انار در شهرستان شهرضا ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني وحرفه اي استان اصفهان،  جلسه كارگروه اشتغال شهرستان شهرضا با حضور ابوطالب جلالي مدير كل استان، جعفر جعفر صالحي معاون صنايع دستي و گردشگري استان اصفهان،‌ محسن گلابي فرماندار شهرضا، حسن ضيايي رييس مركز آموزش فني و حرفه اي شهرضا، رؤساي ادارات، بانكهاي دولتي و كاريابي ها در در محل فرماندار شهرستان شهرضا برگزار گرديد.
جلالی در جلسه كارگروه اشتغال ضمن تبريك هفته مهارت و ششم مردادماه روز ملي كارآفريني و آموزش فني و حرفه اي بيان داشت: امروزه مهارت آموزي به عنوان يك ضرورت اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي در تعديل نرخ بيكاري مؤثر بوده و فرصتي مناسب براي ورود افراد به بازار كسب و كار مي باشد.
وي افزود: اين بنگاه آموزشي توانسته است با تنوع بخشي و درك صحيح از مطالبات محيط هاي كسب و كار برنامه هاي آموزشي را متناسب با مزيت هاي منطقه در قالب تنظيم سند مهارت كه برگرفته از قابليت ها و نيازسنجي هاي آموزشي با ملاحظات آمايشي و توانمندسازي و كارآفريني است را براي افراد پيش ببرد تا مهارت آموختگان به نوعي در كارگاه آموزشي، توليد نيز داشته باشند كه در سند مهارت تدوين شده صنايع مربوط به سفال و انار ديده شده است.
جلالي گفت: در راستاي اجرايي نمودن بند 2 سياستهاي كلي اشتغال ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري و بند 5 سياستهاي كلي اقتصاد مقاومتي طرح مهارت آموزي در محيط كار واقعي با رويكرد ايجاد بسترهاي لازم براي اشتغال مولد و پايدار و همچنين استمرار و تثبيت اشتغال فرصتهاي موجود و مورد نياز جامعه بويژه در مشاغل خرد و خانگي با استفاده از ظرفيتهاي بخش هاي غيردولتي در توسعه آموزش هاي مهارتي و نيز براي استفاده از ظرفيت هاي آموزشي موجود در محيطهاي كارگاهي و در راستاي توسعه و تنوع الگوهاي آموزشي تدوين گرديده است.
جلالي ضمن تأكيد بر موضوع مهارت و اشتغال افزود: مهارت آموزي در محيط كار واقعي قدرت ريسك پذيري را افزايش داده و فرصتهاي بهتري را براي اشتغال فراهم مي آورد.
وي با اشاره به مقوله مهارت آموزي و نظام آموزشي كشور گفت: اگر اكنون نرخ بيكاري فارغ التحصيلان 30 درصد است ناشي از سيستم آموزشي كشور است و واقعيت اين است كه نظام آموزشي مي بايست به سمت تربيت تكنيسين ها برود همانگونه كه كشورهاي توسعه يافته چنين عمل كرده اند.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان در خصوص طرح كارورزي دانش آموختگان، افزايش قابليت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طريق انتقال مهارت و تجربه در محيط كار براي ورود به بازار كار، ايجاد انگيزه كارآفريني، ارتقاء اخلاق و صلاحينت حرفه اي، فراهم ساختن زمينه انتقال دانش از دانش آموختگان به بنگاه اقتصادي را از اهداف اين طرح بر شمرد.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان گفت: ما در شهرستان شهرضا قابليت هايي داريم از جمله صنايع مربوط به سفال و انار كه در خصوص صنايع مربوط به انار بيش از 20 نوع محصول مي توان ايجاد نمود.
معاون صنايع دستي و گردشگري استان اصفهان در جلسه كارگروه اشتغال شهرستان شهرضا در خصوص صنايع دستي، بازار اشتغال و پتانسيل شهرستان شهرضا در بخش سفال  مطالبي را عنوان نمود.
در ادامه فرماندار شهرستان ضمن تقدير از فعاليت هاي انجام شده در مركز آموزش فني و حرفه اي شهرضا و نگاه ويژه مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان در حوزه صنايع دستي اين شهرستان افزود: در آموزشگاه هاي آزاد فني و حرفه اي بايد رويكرد به سمت صنايع دستي و گردشگري باشد.
   1396/5/11 10:43    تعداد بازدید :  9536

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 9536
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )