میز خدمت الکترونیک
جذب امریه سربازی
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 12
بازدید امروز 6,590
بازدید دیروز 6,983
بازدید این ماه 487,487
بازدید کننده ماه قبل 173,139
بازدید ماه قبل 228,790
بازدید کل 21,753,603

جلسه مشترک اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان با اتاق اصناف برگزار گردید...

جلسه مشترك اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان با اتاق اصناف به ميزباني اين اداره كل برگزار گرديد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان اصفهان، در راستاي اجرائي نمودن تفاهم نامه سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور و اتاق اصناف كشور جلسه اي با حضور ابوطالب جلالي مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، معاونين و رؤساي ادارات آموزش، آزمون و آموزشگاههاي آزاد و رسول جهانگيري رئيس اتاق اصناف اصفهان در سالن كنفرانس برگزار گرديد.
بر اساس اين گزارش جلالي در مقدمه ضمن خيرمقدم به مدعوين به تشريح دو طرح كارورزي دانش آموختگان دانشگاهي و مهارت آموزي در محيط كار واقعي پرداخت و به منظور تشريح و تبيين اين دو طرح برگزاري جلسه با حضور رؤساي تمام اتحاديه ها و اصناف را خواستار شد.
در ادامه ايرج توكلي مسئول آموزش در صنايع با اشاره به تفاهمنامه كشوري في ما بين سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور و اتاق اصناف كشور در خصوص مفاد اين تفاهم نامه از جمله تشكيل كميته بررسي نيازهاي آموزش اصناف، برنامه ريزي و اجرا و استفاده از استانداردهاي آموزش، بازنگري در استاندارد، رتبه بندي اصناف با استفاده از گواهينامه هاي فني و حرفه اي و همچنين دعوت به شركت در مسابقات آزاد مهارت به ارائه گزارشي پرداخت.
سپس مسعود دانشمند رئيس اداره سنجش و ارزشيابي مهارت با استناد به تصويب قانون الزام داشتن مهارت فني و حرفه اي در سال 75 توسط مجلس شوراي اسلامي و هم چنين اصلاحيه آئين نامه مشاغل تخصصي و فني موضوع ماده 13 قانون نظام صنفي بمنظور دريافت پروانه كسب به همكاري بيشتر اين دو مجموعه بمنظور اخذ گواهينامه مهارت يا كارت صلاحيت حرفه اي توسط اتحاديه ها و اصناف تأكيد كرد.
وي افزود: در سال هاي گذشته با 31 اتحاديه همكاريهايي صورت گرفته كه فعالترين آنها اتحاديه عينك سازان، خشك شوئي و لباس شوئي، قفل و لولاسازي، موزائيك سازي، كفاشي، آرايش مردانه، صنايع چوب و مبل و مكانيك ماشين آلات سنگين بوده اند.
دانشمند اظهار داشت: براي تحقق دولت الكترونيك و عدم تردد و مراجعه بي رويه به اداره كل با هماهنگي هاي انجام شده مي توانيم بمنظور ثبت نام اوليه اعضاء اتحاديه و دريافت مدارك فني و حره اي نام كاربري و كلمه عبور را در اختيار اتحاديه قرار دهيم.
جهانگيري رئيس  اتاق اصناف اصفهان نيز ضمن قدرداني از همكاري هاي صورت گرفته گفت: ما اعتقاد داريم آموزش مهمتر از كنترل است و آموزش بمنزله پيشگيري قبل از درمان است.
وي ضمن گزارش از اقدامات صورت گرفته در چند سال اخير در اتاق اصناف افزود: ما در اتاق شش كميسيون داريم كه يكي از مهمترين آنها كميسيون آموزش است و خواستار حضور فعال يك نفر از كارشناسان فني و حرفه اي در جلسات اين كميسيون شد.
   1396/5/11 14:49    تعداد بازدید :  9338

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 9338
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )