بیانیه توافق سطح خدمت
میز خدمت الکترونیک
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تجارب مهارت آموختگان شاغل
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات
سامانه آزمون

 

 

 

 

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • تأثير توسعه مشاركت بخش غيردولتي بر كيفيت آموزش هاي فني و حرفه اي را چگونه ارزيابي مي كنيد؟
    • مثبت
    • منفي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 10
بازدید امروز 2,154
بازدید دیروز 23,173
بازدید این ماه 1,173,773
بازدید کننده ماه قبل 2,006,340
بازدید ماه قبل 2,080,536
بازدید کل 17,057,186

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور: ضرورت توسعه فرهنگ کار دوستی و کارجویی در راستای توسعه خانواده و کشور

معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي و رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در برنامه به خانه برمي گرديم به تبيين نقش مهارت در نهاد خانواده پرداخت. 
به گزارش روابط عمومي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، محمدامين سازگارنژاد در برنامه به خانه برمي گرديم در تاريخ 15/5/96 با بيان اين كه در جهان حاضر دائماً مهارت هاي جديد خلق مي شود، افزود: اگر ما بتوانيم بر اين مهارت ها حاكم شويم قطعاً در روابط خانوادگي نيز موفق تر خواهيم بود.
وي با اشاره به وجود 7 هزار استاندارد شغل و شايستگي، حدود 8 هزار آموزشگاه آزاد فني و حرفه اي و 4 هزار كارگاه آموزشي دولتي در اين سازمان و امكانات آموزشي فضاي مجازي بيان داشت: سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور آمادگي ارائه مهارت در هرسطحي براي تمامي افراد در تمام نقاط كشور را دارد.
 
مهارت آموزي پيش نياز تمامي امور است
محمد امين سازگارنژاد تأكيد كرد: رسانه ملي مي تواند نقش مهمي در ارزشگذاري مقوله مهارت آموزي و مهارت افزايي در اذهان مخاطبان داشته باشد تا ما هم بتوانيم در راستاي آسودگي مردم عزيز خدمت نماييم.
معاون وزير تعاون افزود: ما در دنيايي زندگي مي كنيم كه مهارت هر روز متعالي تر و متكامل تر مي شود و مهارت آموزي در عرصه هاي خانوادگي، ملي و بين المللي پيش نياز تمامي امور مي باشد.
وي در ادامه با اشاره به تلاش هاي صورت گرفته از سوي وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي از تصويب 2 طرح كارآموزي در محيط واقعي كار و كارورزي فارغ التحصيلان دانشگاهي در جلسه آخر شوراي عالي اشتغال كشور و ابلاغ طرح هاي مذكور توسط رييس محترم جمهور خبر داد.
سازگارنژاد تأكيد كرد: براي تبديل دانش به توانايي و دانايي كار نيازمند عبور از مسير مهارت مي باشيم.
وي در ادامه بيان داشت: سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور پلي است كه دنياي دانش را به دنياي كار تبديل
مي كند.
معاون وزير تعاون افزود: خوشبختانه با كمك آموزش هاي مجازي آموزش هاي ما بلازمان و بلامكان شده است و همه افراد مي توانند مهارت هاي مورد نظر خود را فراگيرند.
پرتال جامع سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور درگاه ورود به اطلاعات آموزشي اين سازمان
رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در ادامه از راه اندازي 62 سامانه الكترونيكي اين سازمان خبر داد و افزود: تمامي علاقمندان با ورود به پرتال جامع سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور مي توانند به تمام اطلاعات آموزشي اين سازمان در سر اسر  كشور و از هر نقطه اي دسترسي يابند.
محمد امين سازگارنژاد بيان داشت: ما در مجموعه سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در خدمت مردم هستيم تا مهارت هاي ملي را ارتقا دهيم.
رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور افزود: در سال توليد و اشتغال با رايزني هاي صورت گرفته با صندوق كارآفريني اميد وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي، شرايطي فراهم شده است كه به مهارت آموزان ممتاز و رتبه اول اين سازمان تسهيلات كارآفريني اعطا شود.
سازگار نژاد در ادامه بيان داشت: 2 عنصر مهم كاردوستي وكارجويي اهميت زيادي در بهبود اقتصاد خانواده و همچنين اقتصاد كشورها و توسعه صادرات دارد.
وي افزود: در جهان هركسي كه بخواهد خدماتي را ارائه دهد بايد صلاحيت و شايستگي انجام آن را نيز داشته باشد.
رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور با تأكيد بر ترويج فرهنگ كاردوستي و كارجويي بيان داشت: شايستگي و صلاحيت در اين فرهنگ اهميت زيادي دارد و ارزش افزوده در كشورهاي توسعه يافته همان كار دوستي و كارجويي است كه در برخي از استان هاي كشور نيز فرهنگ كارجويي وكاردوستي ريشه تاريخي دارد.
معاون وزير تعاون با اشاره به تأثير بالاي مهارت در رشد، توسعه و بهره وري بيان داشت: در حال حاضر در جهان و همچنين در كشور ايران با يك پويايي در عرصه حرفه و مهارت مواجه هستيم به طوري كه تكنولوژي هاي جديد تمامي حرفه ها و مشاغل را تحت تأثير خود قرار داده اند.
 
2 هزار استاندارد شغل و شايستگي مهارت بازنگري مي شود
وي با بيان اين كه الگوي هاي مهارت دائماً در حال تغيير مي باشند، خبر داد: بازنگري و به روزرساني 2 هزار استاندارد شغل و شايستگي اين سازمان با بهره مندي از تخصص و نظرات مربيان، هنرمندان و توجه به تحولات بازار كار و تكنولوژي، در دستور كار قرار گرفته است.
 
انعطاف پذيري و انطباق پذيري پيش شرط مقوله مهارت آموزي
درادامه سازگار نژاد با اشاره به اين كه فناوري هاي نو در خدمت صنايع قرار مي گيرند، بيان داشت: انعطاف پذيري و انطباق پذيري پيش شرط مقوله مهارت آموزي مي باشد.
رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور بيان داشت: در ماهيت مهارت آموزي روزآمدي اهميت زيادي دارد و اميدواريم كه برنامه ريزان كشور و به ويژه مجلس شوراي اسلامي در اين راستا حمايت هاي هميشگي خود را داشته باشند.
وي در ادامه با اشاره به برنامه ريزي و ديدگاه حمايتي وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي در حوزه توانمندسازي قشرآسيب پذير، بيماران و معلولان به فعاليت هاي بازآفريني و مهارتي اين سازمان اشاره كرد.
محمدامين سازگارنژاد همچنين از راه اندازي مركز آموزش فني و حرفه اي الزهرا (س) ويژه بيماران خاص و زنان سرپرست خانوار با همكاري سه جانبه خيرين، بنياد بيماري هاي خاص و سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در بندرعباس خبر داد.
معاون وزير تعاون با تأكيد بر اين كه مهارت آموزي دارويي شفا بخش در مسير توسعه و سازندگي كشور مي باشد، اظهار اميدواري كرد: دستاورد اين برنامه، نگاهي زيبا و حسي خوب به موضوع مهارت آموزي باشد.
 
    وي در خاتمه از همكاري رسانه ملي در جهت فراهم سازي فرصتي براي ايجاد نگاه ارزشي خانواده ها به موضوع مهارت تقدير كرد.
   1396/5/18 10:02    تعداد بازدید :  8768

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 8768
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )