میز خدمت الکترونیک
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • تأثير توسعه مشاركت بخش غيردولتي بر كيفيت آموزش هاي فني و حرفه اي را چگونه ارزيابي مي كنيد؟
    • مثبت
    • منفي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 11
بازدید امروز 1,343
بازدید دیروز 6,977
بازدید این ماه 307,881
بازدید کننده ماه قبل 578,848
بازدید ماه قبل 661,613
بازدید کل 21,076,940

در راستای ایجاد اشتغال پایدار و حذف آموزش های موازی توسط سایر دستگاه ها، نشست مسئولین آموزش فنی و حرفه ای با مدیران بخش غیردولتی شهرستان کاشان انجام پذیرفت ...

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان اصفهان، محمود علواني رييس مركز كاشان در تكميل اين خبر گفت: جلسه ای با حضور حسين مصلي نژاد رييس اداره آموزشگاه هاي آزاد و مشاركت هاي مردمي استان اصفهان، مدیران آموزشگاههای فني و حرفه اي آزاد، محمد دهقان، ریيس کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد استان و رمضانی ریاست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان  کاشان در سالن اجتماعات اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برگزار گردید .
ابتدا رمضانی، درخصوص اهمیت و لزوم آموزش های فنی و حرفه ای و حمایت از آموزشگاههای فني و حرفه اي آزاد مطالبي را  عنوان و از فعالیت های مدیران قدرداني كرد.
در ادامه علوانی گفت: یکی از مولفه های اصلی توسعه نیروی انسانی، آموزش و توانمندی است به شکلی که از این طریق می توان مشارکت توام  با بهره وری نیروی انسانی را در فرایند توسعه کشور شاهد بود.
وي بيان داشت: نیروی انسانی توانمند در مسیر توسعه همه جانبه کشورها، بر شاخص هایی همچون رشد اقتصادی ، اشتغال و کاهش نرخ بیکاری ، کاهش فقر و توزیع عادلانه درآمد تاثیرگذار است.
رييس مركز آموزش فني و حرفه اي كاشان افزود: با توجه به اینکه آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد قابلیتی بالقوه در جهت حرکت در مسیر توسعه، سازندگی و اشتغال زایی  قلمداد می شوند، تامین بخش اعظم نیروهای ماهر و متخصص در حرفه های مختلف مورد نیاز بازار کار ، وظیفه خطیری است که باید بخش خصوصی  باید در آن سهیم باشد .
در ادامه مصلی نژاد گفت: آموزشگاههای آزاد بازوری توانمند سازمان آموزش فنی و حرفه ای محسوب می شوند که با شناسایی نقاط ضعف و رفع آنها و برجسته سازی نقاط قوت، زمینه خدمات رسانی هر چه بیشتر و بهتر را فراهم می کنند و نخستین تاثیرگذاری این آموزشگاهها ، کم کردن تصدی گری دولت و اعتماد به بخش خصوصی است .
وي سیاست سازمان را سپردن آموزش به بخش خصوصی دانست و از جمله فعالیت های حمایت از بخش خصوصی را ، احیای جایگاه آموزش فنی و حرفه ای ، توجه به اهمیت نقش آموزش های فنی و مهارتی در ایجاد اشتغال پایدار و حذف آموزش های موازی توسط سایر دستگاه ها را عنوان نمود.
محمد دهقان نیز اظهار داشت : باید در راستای بالا بردن کیفیت آموزش اهتمام داشته باشیم و فقط به فکر درآمد زایی نباشیم و در راستای تقویت آموزشگا ه های آزاد فنی و حرفه ای تلاش بیشتری انجام دهیم .
وی یادآور شد: آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد باید با تقویت انسجام و هماهنگی در بین خود و برگزاری منظم و مستمر نشست های هفتگی ، نقاط ضعف را کارشناسی وآسیب شناسی کنند .
در پایان مدیران آموزشگاههای فني و حرفه اي آزاد ، سوالات و مشکلات خود را مطرح http://irantvto.ir/images/spacer.gifنمودند.
   1396/5/15 11:12    تعداد بازدید :  9197

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 9197
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )