خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 5
بازدید امروز 899
بازدید دیروز 22,669
بازدید این ماه 747,741
بازدید کننده ماه قبل 831,527
بازدید ماه قبل 984,561
بازدید کل 29,493,643

حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در مراسم افتتاحیه نمایشگاه چلچراغ هنر شهرضا با محوریت صنایع دستی و گردشگری

حضور فعال مركز آموزش فني و حرفه اي شهرضا در نمايشگاه چلچراغ هنر با محوريت صنايع دستي و گردشگري


به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، ضيايي رييس مركز شهرضا در تشريح اين خبر گفت: در دومین جشنواره چلچراغ هنر در شهرضا كه با محوریت صنایع دستی و گردشگری  با بيش از صد غرفه هنري از 9 لغايت 18 شهريور برپا گرديد مركز آموزش فني و حرفه اي شهرضا با ارائه دستاوردهاي مهارت آموختگان حضور فعال داشت.

 
 
 مراسم افتتاحيه اين جشنواره با حضور ابوطالب جلالي مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان و جمعي از مقامات و مسئولين شهرستان شهرضا برگزار گرديد.
بر اساس اين گزارش: نماینده مردم شهرضا در مجلس در بازديد از نمايشگاه ضمن اشاره به ملی‌شدن شهرضا در سفال و سرامیک اظهار داشت: صنایع‌دستی جزو صنایع‌ هویتی ماست، بدون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی هیچ هویتی نه در صنعت و نه در هنر برای ما می‌ماند، هرجا که این صنایع‌دستی و هنرهای سنتی نباشد هویت ما نیز حضور ندارد.
سمیه محمودی با تأکید بر استفاده از سفال و سرامیک شهرضا در منازل، افزود: متنوع‌ترین صنایع دستی دنیا در ایران وجود دارد و ما برای اشاعه فرهنگ زندگی به سبک ایرانی اسلامی باید از این صنایع در منزل خود استفاده کنیم و این فرهنگ و تنوع اقلیمی را زنده نگه داریم.
وی با بیان اینکه اشتغال بسیار مهم است و دغدغه جوانان و خانواده‌ها است، گفت: صنایع‌دستی یکی از صنایع‌ اشتغال‌زا است، این هنرصنعت انسان‌محور است و نیازمند اعتبارات کمی برای اشتغال‌زایی است.
نماینده مردم شهرضا در مجلس بیان کرد: متأسفانه نرخ بیکاری در استان اصفهان 17 درصد است که از میانگین کشوری بالاتر است.
وی با تأکید بر اینکه برای کاهش بیکاری باید از تمام ظرفیت‌های استان استفاده کرد، تصریح کرد: صنعت گردشگری و صنایع دستی در استان برای ایجاد اشتغال اولویت دارد و مسئولان استان باید آمار بیکاری را سالیانه کاهش دهند.
محمودی با اشاره به ایجاد شغل‌های جدید و نوپا در کشور، گفت: استان اصفهان باید برای نخستین بار به شغل‌های نوپا ورود پیدا کند.
وی با اشاره بر تأکیدات مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور برلزوم اشتغال‌زایی در کشور، گفت: با صنایع‌دستی می‌توان اشتغال پایدار و زودبازده ایجاد کرد. صنایع‌دستی می‌تواند در تمرکززدایی، محرومیت‌زدایی، توزیع عادلانه فرصت‌ها و سرمایه‌ها نقش داشته باشد.
رييس مركز آموزش فني و حرفه اي شهرضا در ادامه از بازديد محسن گلابي فرماندار شهرضا و سيدرضا عقدايي معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري اصفهان  از غرفه نقاشی روی سفال در جشنواره چلچراغ هنر در شهرضا خبر داد.
ضيايي گفت: مركز آموزش فني و حرفه اي شهرضا دربخش دولتی با 3 غرفه فيروزه كوبي، نقاشي روي سفال و خاص پردازي در صنايع دستي در اين نمايشگاه حضور و در بخش غير دولتي نيز آموزشگاههاي فني و حرفه اي آزاد صنايع دستي شايگان،بوستان فدك ،ترنم بهار و پرهام حضور دارند.

   1396/6/12 11:53    تعداد بازدید :  9722

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 9722
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )