لیست آموزشگاههای آزاد استان اصفهان
 
خدمات الکترونیک
اوقات فراغت با طعم مهارت
دفترچه ثبت نام الکترونیکی آزمونهای داوطلبان آزاد (ادواری)
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 15
بازدید امروز 2,057
بازدید دیروز 14,955
بازدید این ماه 513,975
بازدید کننده ماه قبل 296,076
بازدید ماه قبل 380,800
بازدید کل 36,793,450

مصاحبه با محمدحسین صالحی دارنده تنها مدال طلای کشور در رشته مدیریت منابع آب در چهل و چهارمین مسابقات جهانی مهارت ابوظبی 2017 از استان اصفهان...

مهارت آموزان نخبه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در چهل و چهارمین مسابقات جهانی مهارت ابوظبی-۲۰۱۷ با کسب تنها مدال طلای کشور آکوترونیک و دو دیپلم افتخار رشته رباتیک و رشته طراحی مهندسی مکانیک خوش درخشیدند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان؛ محمد حسین صالحی از مهارت آموزان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان، تنها مدال طلای کشور در رشته آکوترونیک یا همان مدیریت منابع آب و فاضلاب را در چهل و چهارمین مسابقات جهانی مهارت ابوظبی 2017 که از 23 تا 26 مهر ماه با حضور 58 كشور و 1300 شركت كننده در شهر ابوظبي، كشور امارات متحده عربي برگزار شد کسب کرد. همچنین مهارت آموزان این اداره کل موفق به کسب دیپلم افتخار در رشته رباتیک توسط امیر حسین بهزاد فر و در رشته طراحی مهندسی مکانیک توسط اسماعیل فیض الهی شدند.

صالحی مدال آور طلای کشورمان در مصاحبه با خبرنگاران، با بیان این که اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان، در سالهای اخیر بستر مناسبی از نظر امکانات و مربیان متخصص برای مهارت آموزان فراهم آورده است، گفت: برای گذراندن دوره های مهارت آموزی دو سال پیش به این مرکز مراجعه و در دورهای فنی و حرفه ای کارگاه آکوترونیک شرکت کردم  و  بواسطه راهنمایی های مربی کارگاه آکوترونیک، علاقه شخصی و توانایی در مهارت فنی توانستم موفقیت قابل توجهی کسب کنم.  

وی افزود: با کمک و راهنمایی مربی مربوطه و علاقه ای که داشتم در مسابقات ملی مهارت سال 1396 شرکت و مدال طلای کشوری در رشته آکوترونیک (تکنولوژي آب) را کسب کردم، سپس با شرکت و کسب موفقیت در سه مرحله اردوی آمادگی و دو آزمون انتخابی بعنوان عضو تیم ملی ایران به مسابقات جهانی 2017 ابوظبی اعزام شدم.

وی افزود: در این مسابقات در پنج بخش عیب یابی، تعمیر و نگهداری پمپ لجن کش، تعمیر و نگهداری شیر چاقویی، در بخش کنترل کیفیت آب و آزماش های مربوط به آن، مانیتورینگ و تنظیمات حسگر های تصفیه خانه با شرکت کننده گان سایر کشورها به رقابت پرداخته و توانستم مدال طلای این رشته را به خود اختصاص دهم.

امیر حسین بهزاد فر نیز که یکی دیگر از مهارت آموزان اداره کل فنی و حرفه ای استان اصفهان است موفق به کسب دیپلم افتخار در رشته رباتیک مسابقات ملی مهارت اوبوظبی 2017 شده است اظهار داشت: مسابقات رشته رباتیک هر دو سال یکبار و بصورت پروژه ای براساس شرح فنی رشته توسط طراحان جهانی این المپیاد طراحی می شود.

وی ادامه داد: امسال این پروژه شبیه سازی شهر بازی بود، و ربات که طراحی کردم وظیفه نجات، فرزندان، برگردان آنها به خانواده ها با قابلیت عبور از موانع شنی را داشت، در واقع این ربات با دوربینی که روی آن نصب بود و بواسطه پردازش تصویر از طریق مکان یابی انواع بارکدهای دو بعدی را تشخیص می دهد،  و در رقابت با سایر کشورها موفق به کسب دیپلم افتخار شدم.

 فرید خیری مربی کارگاه آکوترونیک این اداره کل بعنوان کارشناس اعزامی کشور، و همچنین کارشناس ایمنی و بهداشت سایت مسابقات جهانی در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری گفت: امسال 34 نفر از کشورمان و در 29 رشته توانایی شرکت در این مسابقات را داشتند که شش نفر از آنها در رشته های ساخت و تولید، تراش CNC، فرز CNC و تاسیسات الکتریکی به دلیل تحریم نتوانستند شرکت کنند.

وی افزود: نهایتا کشور ما در این مسابقات 28 نفر شرکت کننده داشت که توانستند یک مدال طلا، یک مدال برنز و پنج دیپلم افتخار کسب کنند. مدال برنز چهل و چهارمين مسابقات جهاني مهارت نیز به نيما حسين پور رقابت كننده تيم ملي مهارت كشورمان در رشته لوله كشي اختصاص یافت.

خیری اظهار کرد: مسابقات ملی مهارت هرساله در سه سطح شهرستانی، استانی و کشوری در 29 رشته در سراسر کشور برگزار می شود، و هدف از آن انتخاب نخبگان فنی مهارت در رشته های مختلف و اعزام آنها به المپیاد جهانی مهارت است.

وی افزود: مسابقات جهانی مهارت هر دو سال یکبار در یکی از کشورهای عضو سازمان جهانی مهارت که شامل 75 کشور که در واقع غولهای صنعتی هستند  و در 53 رشته برگزار می شود.

خیری گفت: هر شرکت کننده فقط یکبار اجازه شرکت در این مسابقات را دارد و سن فرد هم در دو رشته، ساخت و تولید و مکاترونیک زیر  25سال و در بقیه رشته ها زیر  23سال باید باشد این به آن دلیل است که شرکت کننده دارای تجربه کاری نباشد.

خیری خاطرنشان کرد: رشته آکواترونیک را خودش در این اداره کل طراحی کرده و اگر چه این رشته ذاتا مربوط به کشور آلمان است پیشنهاد آن را  این نخبه برای اولین بار در سال 2014 و در نشست سالانه مهارت بعنوان یک رشته جدید برای ورود به مسابقات جهانی مهارت به دنیا معرفی کرده است.

وی ادامه داد: اولین کارگاه مدیریت منابع آب و فاضلاب را در همان سال در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان و با کمک و درایتهای ابوطالب جلالی رئیس کل این اداره کل راه اندازی کرده است.

به گفته خیری، تاسیس و راه اندازی این کارگاه  که بسیار هم ارزشمند است با سرمایه ای  قابل توجهی محقق شد، در این راستا چندین تفاهم نامه هم با اداره کل آب و فاضلاب استان اصفهان منعقد شد و از آن زمان تا به حال بیش از 300 نفر مربی، متخصص و مهارت آموز این رشته در آن فعالیت داشته اند.

این مربی نخبه با تصریح این که برای اولین بار سال 2015 در رشته آکوترونیک (تکنولوژی آب) در مسابقات جهانیمهارت شرکت و مقام دوم را کسب کردم، تاکید کرد: هدف از راه اندازی این کارگاه و فعالیت در این رشته مهارتی نه فقط کسب مدل بلکه توجه به بحث بحران آب از یک طرف و از طرف دیگر مدیریت منابع موجود و افزایش کیفیت آبدر تصفیه خانه های آب و فاضلاب و در نهایت تاسیس دپارتمان آب در مراکز فنی و حرفه ای کلیه استانهای کشور  است.

 

 

 

   1396/8/2 07:54    تعداد بازدید :  9840

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 9840
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )