خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 8
بازدید امروز 21,634
بازدید دیروز 24,374
بازدید این ماه 823,256
بازدید کننده ماه قبل 804,823
بازدید ماه قبل 972,320
بازدید کل 29,269,608

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در برنامه زنده رادیویی "زاویه" : مهارت افزایی دانش آموزان دوره های متوسطه با اجرای طرح ایران مهارت ...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان در برنامه زنده راديويي "زاويه" گفت: مهارت افزايي دانش آموزان دوره هاي اول و دوم متوسطه با اجراي طرح ايران مهارت انجام مي گردد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، ابوطالب جلالي مدير كل استان با حضور در در برنامه زنده راديويي "زاويه" از صداي اصفهان به تبيين برنامه هاي اداره كل به شرح زير پرداخت:
تبيين محورها و اهداف طرح مهارت افزايي دانش آموزان مقطع متوسطه:
ابوطالب جلالي در ابتدا در خصوص رسالت سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، ارتباط آموزش هاي مهارتي با پديده شوم بيكاري و تأثير بي مهارتي به افراد جوياي بكار مباحثي را عنوان نمود.
وي با اشاره به طرح ايران مهارت گفت: خوشبختانه تفاهم نامه همكاري بين دو مجموعه سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور و وزارت آموزش و پرورش منعقد شده كه در اين راستا مهارت آموزي دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه در دستور كار قرار گرفته است كه در يك بخش دانش آموزان مي توانند واحدهاي انتخابي و در بخش ديگر ضروري است واحدهاي اجباري مهارتي را بگذرانند.
جلالي اظهار داشت: اين اقدام از طريق فراخوان علاقه سنجي و استعدادسنجي و شناساندن ظرفيت هاي آموزش فني و حرفه اي فرصت هاي مهارتي ارزشمندي را در اختيار آنان قرار مي دهد.
مهارت آموزي سربازان وظيفه در اجراي تفاهم نامه با نيروهاي مسلح:
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان بيان داشت: اين تفاهم نامه در سال اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال و تأكيد مقام معظم رهبري (مدظله العالي) به ستاد نيروهاي مسلح مبني بر اثربخشي دوره خدمت مقدس سربازي منعقد گرديده، جهت مهارت آموزي سربازان وظيفه براي اشتغال آن ها پس از پايان خدمت سربازي در بازار كار مي باشد و تمامي سربازان در پايان خدمات سربازي علاوه بر كارت پايان خدمت، براساس دانايي، توانايي و علاقمندي و براساس نيازبازار كار گواهي نامه مهارتي نيز دريافت كنند.
اجراي طرح هاي مهم مهارت آموزي:
جلالي ضمن اشاره به طرح هاي جديد تصويب شده در شورايعالي اشتغال گفت: در راستاي اجرايي نمودن بند 2 سياستهاي كلي اشتغال ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري و بند 5 سياستهاي كلي اقتصاد مقاومتي طرح مهارت آموزي در محيط كار واقعي با رويكرد ايجاد بسترهاي لازم براي اشتغال مولد و پايدار و همچنين استمرار و تثبيت اشتغال فرصتهاي موجود و مورد نياز جامعه بويژه در مشاغل خرد و خانگي با استفاده از ظرفيتهاي بخش هاي غيردولتي در توسعه آموزش هاي مهارتي و نيز براي استفاده از ظرفيت هاي آموزشي موجود در محيطهاي كارگاهي و در راستاي توسعه و تنوع الگوهاي آموزشي تدوين گرديده است.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان در خصوص طرح كارورزي دانش آموختگان، افزايش قابليت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طريق انتقال مهارت و تجربه در محيط كار براي ورود به بازار كار، ايجاد انگيزه كارآفريني، ارتقاء اخلاق و صلاحينت حرفه اي، فراهم ساختن زمينه انتقال دانش از دانش آموختگان به بنگاه اقتصادي را از اهداف اين طرح بر شمرد.
اجراي طرح بازديد همگاني از مراكز آموزش فني و حرفه اي:
ابوطالب جلالي اجراي برنامه بازديد همگاني از مراكز آموزش فني و حرفه اي را در خصوص توسعه فرهنگ مهارت آموزي ، تبيين نقش و جايگاه آموزش هاي فني و حرفه اي در جامعه و آشنايي اقشار مختلف جامعه با آموزش هاي فني و حرفه اي عنوان كرد و گفت: اين برنامه در راستاي تحقق سياست هاي كلي اشتغال ابلاغ شده از سوي مقام معظم رهبري (مدظله العالي) در زمينه ي آموزش نيروي انساني متخصص، ماهر و كارآمد متناسب با نيازهاي بازاركار و ارتقاي توان كارآفريني با مسؤوليت نظام آموزشي كشور و توأم كردن آموزش و مهارت و جلب همكاري بنگاه هاي اقتصادي جهت استفاده از ظرفيت آنها، همزمان با سراسرکشور از 20 لغایت 25 آبان ماه سالجاری باهدف فراگیر نمودن هرچه بیشتر آموزشهای فنی ومهارتی در استان اجرا خواهد شد.
جلالي با بیان این مطلب که بازدید برای عموم آزاد است اظهار داشت: تجهیزات وکارگاه های مراکز آموزش فنی حرفه ای استان از پتانسیل و ظرفیت بالایی برخوردار بوده و مردم می توانند با مراجعه به مراکز آموزش فنی وحرفه ای سطح استان با این توانمندیها و دستاوردها آشنا شوند .
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، هماهنگي انجام بازديد براي نواحي مختلف آموزش و پرورش شهر اصفهان را از طريق واحد روابط عمومي و شماره تلفن 36693169 اعلام كرد و در ادامه  از اقشار مختلف مردم ، مسئولان استانی، نمایندگان مجلس، شوراها، فرمانداران، اصناف و صنایع، دانشجویان و دانش آموزان نیز جهت بازدید از مراکز آموزش فنی وحرفه ای استان دعوت نمود.
در پايان سوالات تلفني شنوندگان پخش و مدير كل استان به سوالات جواب داد.
   1396/8/3 09:22    تعداد بازدید :  9622

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 9622
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )