خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 14
بازدید امروز 8,794
بازدید دیروز 22,126
بازدید این ماه 758,500
بازدید کننده ماه قبل 833,341
بازدید ماه قبل 986,443
بازدید کل 29,478,869

نشست صمیمی معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با کارکنان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی ...

دکتر سلیمان پاک سرشت، معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، با حضور در اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان آذربایجان شرقی ، با مدیرکل و کارکنان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان آذربایجان شرقی، نشست صمیمی معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با حضور مدیرکل، روسای ادارات، و جمعی از کارکنان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ، نمایندگانی از شورای مربیان، شرکت های دانش بنیان و اعضاء هیات مدیره انجمن صنفی استان و هیات نظارت در محل سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد.
 
مهارت آموزی منجر به تولید سرمایه و ثروت می شود
در این دیدار دکتر سلیمان پاک سرشت، معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشورضمن اشاره به تغییرات صورت گرفته در دنیای امروز افزود: وقتی از مهارت صحبت می کنیم بعد وسیعی را در می گیرد و به معنای ساده تر ؛ یعنی شیوه انجام بهتر امور است که این موضوع، کاملا اکتسابی بوده و محصول یادگیری است، که می تواند منجر به تولید سرمایه و ثروت شود .
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به بحث ساختارها در سازمان اشاره کرد و افزود : نهادهای مهارت آموزی، به عنوان نهادهای پیشرو در جامعه مطرح هستند و ما در  راستای مهارت آموزی به ایجاد تغییراتی در روش ها، رویکردها، فرایندها و مقررات نیاز داریم تا بتوانیم فقر مهارتی را در کشور کاهش داده و سازمان نیز در این راستا ، باید تسهیل گری نماید.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تمرکز گرایی در سازمان را یک آسیب جدی مطرح کرد وافزود: با توجه به نیازهای آموزشی و مهارتی خاص در هر استان، نمی شود یک قالب واحدی ارایه نمود و از استان ها تکالیف ثابتی خواست، بلکه بایستی با توجه به نیاز سنجی آموزشی و بازارکار هر استان، طراحی برنامه آموزشی مهارتی صورت گیرد.
 
مهارت آموزی مجموعه ای از مهارت هایی است که در کنار هم ارزش آفرینند
دکتر پاک سرشت به لزوم تشکیل شورای مهارت آموزی درمراکز استان ها تاکید کرد و فعال بودن شورای مهارت آموزی استان را اقدامی موثر دانست.
رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با اشاره به اهمیت مهارت و مهارت آموزی در جامعه امروز افزود: مهارت آموزی در دنیای امروز ماهیتش تغییر یافته و به عنوان مجموعه مهارت هایی که می توانند در کنار هم ارزش تولید کنند باید دیده شوند .
دکتر پاک سرشت اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های موجود در مراکز آموزش فنی وحرفه ای استان ها، می توان با منطقه بندی کردن استان ها از پراکندگی برنامه های آموزشی جلوگیری کرد.
رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور بیان داشت: استان آذربایجان شرقی به عنوان قطب صنعت غرب کشور، باید از این مزیت برای مدیریت بهینه منابع و هدایت تصمیم ها در حوزه مهارت آموزی استفاده کند ، یعنی به عبارت دیگر باید استانی برنامه ریزی و بر حسب نیاز  بازار کار هر منطقه اقدام کنیم .
 
ضرورت بهره گیری  از خرد جمعی در پیشبرد اهداف سازمانی
وی ضمن تاکید استفاده از خرد جمعی در پیشبرد اهداف سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، تصریح نمود: هیچ تغییری جز با همکاری، مشارکت و همفکری دیگران مقدور نیست و هیچ تغییری از بالا به پایین اتفاق نمی افتد، ما در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور باید به سمتی حرکت کنیم که با همفکری و هم افزایی با هم در موضوعات مختلف، کشور را در حوزه مهارت آموزی و اشتغال به جلو ببریم.
دکتر پاک سرشت گفت : ما در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور باید مهارت آموزی را به عنوان موتور محرکه تغییرات آینده ابتکار عمل در جامعه به پیش برده و در حوزه های مختلفی چون مشاغل، صنعت، تحولات استراتژیک و قلمروهایی که به صورت غیر مستیم بر کار ما تاثیر می تواند داشته باشد، حرکت کنیم.
   1396/8/16 12:09    تعداد بازدید :  9828

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 9828
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )