میز خدمت الکترونیک
جذب امریه سربازی
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 18
بازدید امروز 9,385
بازدید دیروز 15,766
بازدید این ماه 255,555
بازدید کننده ماه قبل 425,574
بازدید ماه قبل 491,851
بازدید کل 21,953,179

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در برنامه تلویزیونی " گفتگوی هفته" : آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد، بازوان توانمند آموزش های مهارتی در جوار ظرفیت های دولتی ...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان در برنامه زنده تلويزيوني " گفتگوي هفته" گفت: آموزشگاههاي فني و حرفه اي آزاد، بازوان توانمند آموزش هاي مهارتي در جوار ظرفيت هاي دولتي است.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، ابوطالب جلالي مدير كل استان با حضور در برنامه زنده تلويزيوني " گفتگوي هفته" به تشريح برنامه ها و دستاوردهاي استان در ايام دهه ي مبارك فجر به شرح زير پرداخت:
مجموع فعاليت هاي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان:
جلالي ضمن قدرداني از مديريت صدا و سيماي استان در امر گفتمان سازي مهارت گفت: يكي از مولفه هاي  اشتغال، بحث مهارت آموزي افرادي است كه بايستي از اين دالان عبور كنند تا توانائي هاي لازم را براي انجام يك شغل  عهده دار شوند. . در بحث آموزش هاي فني و حرفه اي كار ما مشكل تر از مسئولين ساير بنگاه هاي آموزشي است به اين دليل كه همه ي ما از دالان آموزش رسمي و آموزش و پرورش و دانشگاهها عبور كرده ايم . شايد به آموزش هاي فني و حرفه اي كمتر شناخت داريم. معمولا در معرفي فرصت هاي مهارتي از يك چالش نام مي بريم . در شرايطي هستيم كه بيكاري يكي از مهم ترين دغدغه هاي جوانان و خانواده ها مي باشد، هرچند كه اشتغال در صدر برنامه هاي دولت قرار گرفته است لذا بحث مهارت آموزي از موضوعاتي است كه مورد اهميت واقع گرديده و فرصت هاي مناسبي بعد از انقلاب در كشور ما فراهم شده است .
اهداف اين بنگاه آموزشي آماده سازي و تجهيز كارگاهي است كه افراد بتوانند امكانات و مهارت هاي لازم را كسب نمايند. بخش ديگر برنامه ها آشنا نمودن جوانان با محيط كسب و كار و محيط هاي پيراموني و محل هايي كه در آينده مشغول به كار خواهند شد .
ما سعي نموديم با همكاري شركاي مهارتي و اجتماعي و ذينفعان كمك كنيم تا جوانان به مشاغل مورد دلخواه برسند.
اهميت دادن به مزيت ها و قابليت ها و فرصت هاي شغلي كه در جامعه داريم و درك درست از محيط پيراموني آموزش ها دسترسي به مشاغل را آسان مي نمايد. توانمندسازي يكي از مؤلفه هاي اصلي براي رسيدن به اشتغال پايدار است .
پروژه هاي در دست اقدام در دهه ي مبارك فجر :
راه اندازي كارگاه هاي آموزشي تعمير تجهيزات پزشكي با مشاركت بخش غيردولتي، آموزش هاي گردشگري، بيوتكنولوژي و نانوتكنولوژي، توسعه آموزش ها در هوشمند سازي انرژي هاي نو، صنايع دستي و كارگاههاي مؤثر در اشتغال زنان و مردان، برپايي نمايشگاههاي دستاوردهاي مهارت آموختگان در استان و شهرستانها و ... مي باشد.
خدمات  آموزش فني و حرفه اي در آموزشگاه ها در بخش غيردولتي :
آموزش هاي فني و حرفه اي سرمايه بر و پرهزينه هستند و در توان دولت نيست، نسبت به همه مشاغلي كه مكلف به ورود آنها هستيم بخش غيردولتي كارهاي خوبي انجام داده است. افرادي هستند كه با شايستگي هاي فني سرمايه گذاري نموده و فرصت هاي مهارتي را براي جوانان فراهم كردند.
در جامعه قريب به 15 هزار شغل داريم كه در حوزه آموزش فني و حرفه اي براي 1300 مشاغل موجود فرصت هاي مهارتي فراهم و براي 4500 شغل هم استاندارد آموزشي ايجاد نموده ايم كه قسمتي در بخش دولتي و بقيه توسط بخش غيردولتي انجام مي پذيرد. فرآيند اعطاي مجوز، نظارت بر آموزش ها، صلاحيت حرفه اي مربيان  و آزمون، سنجش و ارزشيابي بر عهده اين بنگاه آموزشي است و بخش غيردولتي هم به واسطه دريافت شهريه موظف است خدمات ارزشمندي را ارائه دهد. معمولا افرادي كه از فرصت هاي مهارتي در هردوبخش دولتي و غيردولتي بهره مند مي شوند، بسته ها و پودمانهاي آموزشي كوتاه مدت را طي مي كنند كه به صورت عملياتي انجام مي گردد زيرا اهداف افراد در رسيدن به شغل مورد نظر مشخص است.
40 كارگاه توسط بخش غيردولتي در مراكز آموزش فني و حرفه اي تجهيز و راه اندازي گرديده و قريب به 7 ميليارد تومان سرمايه گذاري انجام و  بيش از 200 اشتغال ايجاد گرديده است.
جلالي در پايان بيان داشت:  كشور ما سرشار از مواهب و فرصت هاي خوب در ارتباط با اشتغال است. توانايي افراد در رسيدن به شغل بسيار مهم است. استان اصفهان داراي 54 مركز آموزش فني و حرفه اي، 700 كارگاه مهارتي، بيش از 1000 حرفه ي آموزشي و سالانه قريب به 60 هزار نفر از آموزش ها بهره مي برند ، بخشي به عنوان كارجو و بخشي در قالب ارتقاء مهارت شاغلين، آموزش ها در حوزه روستايي توسط نيازسنجي هاي انجام شده، آموزش در پادگان ها، زندان ها، تجهيز و راه اندازي 27 مركز سنجش الكترونيكي و ... مجموعه اي از ظرفيت هايي است كه توسط اين بنگاه آموزشي صورت مي پذيرد.
   1396/11/15 12:14    تعداد بازدید :  9772

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 9772
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )