مسابقات آزاد مهارت
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تجارب مهارت آموختگان شاغل
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات
سامانه آزمون

 

 

 

 

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به كدام گزينه رأي مي دهيد؟
    • مهارت آموزي = افزايش كيفيت محصولات
    • تربيت نيروي ماهر= جلوگيري از واردات
    • حمايت از توليد ملي = رونق مهارت آموزي
    • تغيير در نگرش،‌ افكار و ديدگاهها = توليد و اشتغال


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 21
بازدید امروز 3,527
بازدید دیروز 6,186
بازدید این ماه 230,368
بازدید کننده ماه قبل 213,016
بازدید ماه قبل 260,184
بازدید کل 1,246,799

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان: لزوم آموزش و ایجاد تسهیلات براساس مزیت های مناطق روستایی ...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان در نشست با جمعیت احیاگران روستاهای ایران گفت: آموزش و ايجاد تسهيلات براساس مزيت هاي مناطق روستايي همچون گیاهان دارویی و اختصاص مرتع به علاقمندان جهت پرورش و کشت مربوطه ضرورت داد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، نشست مشتركي با حضور ابوطالب جلالی مدیرکل استان و جمعیت احیاگران روستاهای ایران صورت پذيرفت.
جلالي در اين نشست با اشاره به موقعیت استان اصفهان بعنوان کریدور مرکزی و اصلی کشور و عدم بارانداز کافی در چرخه درآمد اهمیت فعالیت را گسترده خواند و با ذکر مواردی چون اختلاف دمای 60 درجه در کشور و همچنین در مناطق مختلف، لزوم تولید و مصرف محصولات کشاورزی به صورت تازه و نه سردخانه ای را میسر دانست.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، توسعه کشت های مختلف بر حسب آب و هوای استان در مناطق روستایی همچون گیاهان دارویی و اختصاص مرتع به علاقمندان جهت پرورش و کشت مربوطه را یادآوری نمود.
وي بيان داشت: 600 رشته در صنایع دستی ايران به ثبت رسيده است كه 200 مورد آن مربوط به استان اصفهان مي باشد كه اين امر لزوم آموزش و ایجاد تسهیلات در جهت استفاده از اعتبارات به فراگیران و جهت دهی به تولید بر اساس نیاز بازار و اشتغال خانگی با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای را فراهم مي نمايد.
جلالي ضمن قدرداني از گيويانپور مدیرعامل جمعیت احیاگران و يكي از نخبگان المپياد ملي مهارت،  هدفمندی برنامه ها در راستای رویکرد های توسعه محور و در اختیار گذاشتن اطلاعات نیاز سنجی روستایی جهت بهبود توانمندی در شهرستان ها و بهره مندی از این اطلاعات مهم را از همکاری های دوجانبه مطرح کرد.
در ادامه گیویان پور مدیر عامل جمعیت احیاگران روستاهای ایران ضمن تشریح اهداف سازمانی مذکور و توانمندی روستاییان با تولیدات کشاورزی خاص و صنایع دستی و دیگر حوزه های اقتصادی روستا به نحوی که باعث عدم نیاز به مهاجرت بدلیل مشکلات ناشی از رکود اقتصادی باشد تاکید و آمادگی خود را جهت همکاریهای دو جانبه اعلام نمود.
وي با اشاره به استقبال گرم از فعالیت های این جمعیت در سایر استانها اظهار امیدواری نمودند فعالیت ها و طرح های در دست اجرا در مناطق مختلف استان اصفهان نیز با حمایت ارگانهای مختلف سرعت بیشتری داشته باشد.
مدیر عامل جمعیت احياگران روستاها، اهمیت توانمندسازی و ایجاد اشتغال با در نظر گرفتن متد های جدید آموزشی و نیاز به انقلاب در نحوه آموزش با روش های نوین نکاتی را ارائه و اولویت نیاز روستاها را جهت دهی و مهارت آموزی دانست.
در ادامه اعضاي جمعيت احياگران روستاهاي ايران  به شرح زير به بيان نظرات پرداختند:
مهرداد هاشمیان(کارآفرین برتر):
تاکید بر لزوم تولیدات کشاورزی و دامی مبتنی بر نیاز بازار و متوازن بودن عرضه و تقاضا ، توجه به کشت های جایگزین متناسب با اقلیم مناطق و با استفاده از فناوری های نوین کشاورزی با کمترین نیاز به مصرف آب
 دانش مبرهن(فعال حوزه گردشگری):
تاکید بر توانمندی روستاها و ایجاد خودباوری و حفظ هویت روستایی با تکیه بر گردشگری روستایی و ایجاد درآمد مبتنی بر اقامتگاه های روستایی و فروش تولیدات محلی بجای واردات از مکانهای دیگر برای تامین خدمات به گردشگران و همچنین گردشگری کشاورزی و تقویت آن در ادبیات گردشگری کشور
مژگان سلیمانی(کارشناس ارشد زمین شناسی) :
وجود معادن سنگهای نیمه قیمتی در استان و ایجاد روستای مرکزی جهت تراش این محصولات ارزشمند و عرضه به بازار با پیشنهادات سازمان مذکور و شناسایی ژئولوژی اقتصاد پاک را محقق میسازد.
بختیاری(کارشناس ارشد برنامه ریزی جغرافیا):
اگر اهمیت آمایش و نیاز سنجی مهارتی برای انجام اشتغال های مناسب در کالبد جغرافیایی و پتانسیل های انسانی محیط های گوناگون مطالعه شود اشتغال های موفقی نیز بوجود خواهد امد.
اله دادیان(کارشناس ارشد بازرگانی) :
لزوم  توسعه تولید محصولات در قالب برند و ایجاد  سهولت در بازاریابی آنها
دکتر میرزایی(متخصص اقنصاد و حسابداری) :
درجمعیت احیاگران روستاهای ایران انجام طرح های مطالعاتی و ایجاد بسته های سرمایه گذاری با مطالعه دقیق فرآیند تولیدات و هزینه های مربوطه در هر منطقه خاص، با دانش کافی و دقیق صورت خواهد گرفت.
در پايان اين نشست مقرر گرديد: تخصیص تسهیلات جهت بهبود آموزش به فراگیران دوره ها و همراهی همه جانبه جهت حمایت جمعیت را اعلام نموده و دعوت به حضور مدیرعامل جمعیت احیاگران روستاهای ایران در جلسات مشترک با مدیران شهرستان ها جهت ارائه طرح ها را کردند.

   1396/11/19 08:17    تعداد بازدید :  146

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 146
1/10 (تعداد آرا 1 نفر )