تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 8
بازدید امروز 3,779
بازدید دیروز 29,856
بازدید این ماه 944,147
بازدید کننده ماه قبل 749,035
بازدید ماه قبل 821,975
بازدید کل 28,450,131

معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت:برنامه ریزی آموزشی سال جاری بر اساس شاخص های اشتغال پذیری و منطبق با نیاز بازار کار ارائه می شود ...

رضا باجولوند، معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت در اولين همايش هم انديشي برنامه ريزي تعاملي سال 1397 مديران كل ستادی و استانی گفت: برنامه ریزی آموزشی سال جاری بر اساس شاخص هاي اشتغال پذيري و منطبق با نیاز بازار کار ارائه می شود.
به گزارش روابط عمومي سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، رضا باجولوند در همایش مذکور  بر برنامه ريزي آموزشی سال جاری بر اساس شاخص هاي اشتغال پذيري، منطبق با نياز بازار كار، دسترسي گروه هاي هدف به آموزش ها، خلاقيت و نوآوري براي كيفيت بخشي به برنامه ها و بالا بردن كيفيت مسابقات مهارتي (از 23 تيرماه هجدهمین مسابقات ملی مهارت به صورت رسمي آغاز مي شود) تأکید کرد.
رضا باجولوند با بیان این که در خصوص شبيه سازان و نرم افزارهاي آموزشي در بعضي از استان ها كارهاي خوبي انجام شده است، گفت: مسابقات مهارت بهترين فرصت است تا دستاوردهاي آموزش فني و حرفه اي را در مسائل شبيه سازها به سبك جديد ارائه دهيم.
معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت در ادامه به جایگاه مهم مربيان این سازمان اشاره کرد وگفت: بخش اعظم مربیان در خط مقدم هستند و بايد به حوزه ها و فعالیت های پژوهشي ورود یابند.  
وی افزود: باید در اكثر برنامه ها از مشارکت مربیان سازمانی بهره مند شده و تعامل مربيان را با بخش صنعت افزایش دهیم.
رضا باجولوند در ادامه گفت: اجرای طرح كاربيني مشاغل ويژه مربيان كه کارهای اوليه آن  انجام شده را با اين هدف كه بخشي از موظفي آموزشي مربيان به كارهاي مطالعاتي و با رویکرد صنعت اختصاص يابد را به صورت پايلوت در برنامه داریم.
وی تصریح کرد: مربي بر اساس چهارچوب و شيوه نامه در رشته مرتبط وارد بخش صنعت مي شود و تجهيزات، مشاغل و نيازهاي صنعتي را شناسايي و نتایج نیازسنجی و مشاهدات خود را در خصوص استانداردها و نيازهای آموزشی در حوزه صنعت ارائه می دهد.
معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت گفت: در بحث استانداردهاي آموزشي توسط ايسكو و مشاركت استان ها بيش از 20 كارگروه در سال 1396 تشکیل شده است.
باجولوند با تأکید بر ارتقای کیفی مسابقات ملي مهارت گفت: برای حضور مؤثرتر در مسابقات جهانی مهارت مشاركت دستگاه هاي ديگر لازم است.  
معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان گفت: در حوزه آزمون های سنجش مهارت و تعیین صلاحیت حرفه ای باید بر آزمون هاي منجر به شغل تمركز بيشتری شود و در این راستا نظرات و پيشنهادات لازم توسط استان ها ارائه گردد.
باجولوند همچنین به بهره گیری از ظرفيت هاي  تعاملی و مشارکتی مناطق 7 گانه استانی  در بحث آموزش و برگزاری مسابقات ملی مهارت تأکید کرد.
وی در ادامه از همسان سازي پرتال جامع آموزش با سامانه استانداردها خبر داد.
   1397/2/30 10:00    تعداد بازدید :  9652

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 9652
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )