میز خدمت الکترونیک
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • تأثير توسعه مشاركت بخش غيردولتي بر كيفيت آموزش هاي فني و حرفه اي را چگونه ارزيابي مي كنيد؟
    • مثبت
    • منفي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 9
بازدید امروز 733
بازدید دیروز 17,445
بازدید این ماه 653,934
بازدید کننده ماه قبل 276,785
بازدید ماه قبل 348,066
بازدید کل 20,758,177

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور:همکاری صنعت و آموزش، بهبود اشتغال و اشتغال‌زایی را به همراه دارد

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: توانمندسازی مهارتی کارکنان شرکت ملی گاز ایران گامی مؤثر در راستای بهبود اشتغال و اشتغال‌زایی است.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، دکترسلیمان پاک‌سرشت، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس این سازمان در نشست امضای تفاهم نامه همکاری با شرکت ملی گاز ایران، گفت: با اجرای این تفاهم نامه از ظرفیت های همکاری دو جانبه حوزه آموزش و صنعت استفاده می‌کنیم که نتایج آن  هم به لحاظ اقتصادی، برای کشور و مردم اهمیت زیادی دارد و هم مفهوم استاندارد و اخلاق حرفه‌ای در آن، به بهترین وجه خود را نشان می‌دهد.
وی گفت: از آن‌جا که خدمات شرکت ملی گاز ایران در ارتباط با زندگی مردم است، از این رو، استانداردبودن مهارت های شغلی کارکنان این شرکت و شایستگی حرفه ای افراد در این حوزه بسیار مهم است.
دکتر پاک‌سرشت با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های دولت در سال‌های اخیر، برون‌سپاری به بخش خصوصی و اجرای اصل ۴۴ در سازمان‌ها و نهادهای دولتی بوده است، گفت: اکنون امضای این تفاهم‌نامه می‌تواند ارتقای کیفی این خدمات و امکان دسترسی شهروندان به خدمات مطلوب را تضمین کند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به توانمندسازی نیروهای پیمان‌کاری شرکت گاز و همکاری تنگاتنگ بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و شرکت ملی گاز ایران، گفت: این سازمان متولی توانمندسازی نیروهای انسانی است و در زمینه خصوصی‌سازی و برون‌سپاری فعالیت‌ها نقش اساسی را ایفا کرده کرده است.
وی در ادامه افزود: امیدوارم که با همکاری مشترک بتوانیم شرکت ملی گاز ایران را در اجرای اصل 44 یار نموده و همچنین گامی در جهت بهبود اشتغال و اشتغال‌زایی برداشته باشیم.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در استای تعهد این سازمان در اجرای تفاهم نامه مذکور استانداردها با همکاری شرکت ملی گاز ایران در اجرای دوره‌های آموزشی به‌گونه‌ای کاربردی تنظیم می شوند تا کیفیت لازم را در تمامی بخش‌ها شاهد باشیم.
وی با بیان این که یکی از مسائل و دغدغه ها مربوط به مناطق عملیاتی و استفاده از نیروهای بومی است، تصریح کرد: بسیاری از گلایه‌ها در مناطق عملیاتی از این بابت است که چرا از نیروهای بومی پیمانکار استفاده نمی‌شود و حال آن که اکنون با آموزش‌های مهارتی که به نیروهای پیمان‌کار داده می‌شود، این مشکل نیز مرتفع و علاوه بر توانمندی فنی، به اشتغال‌زایی نیز به‌صورت مستقیم کمک می‌شود.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در پایان با بیان این که تلاش این سازمان بر این خواهد بود که همکاری خوبی در خصوص توانمندسازی نیروهای پیمانکاری با شرکت ملی گاز ایران در راستای اجرای تفاهم نامه مذکور داشته باشد، تأکید کرد: باید با همکاری هم بتوانیم دغدغه موجود برای تأمین شایستگی حرفه ای نیروها را برطرف و با توانمند کردن آنها، خدمات بهتری به مردم ارائه دهیم.
تفاهم نامه همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و شرکت ملی گاز، یکشنبه ششم خرداد ماه سال جاری منعقد شد. 
   1397/3/13 08:52    تعداد بازدید :  8040

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 8040
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )