دومین جشنواره مهارت آموختگان کارآفرین برتر
خدمات الکترونیک
جذب امریه سربازی
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 33
بازدید امروز 4,746
بازدید دیروز 15,321
بازدید این ماه 605,162
بازدید کننده ماه قبل 153,520
بازدید ماه قبل 250,725
بازدید کل 22,597,718

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان خبر داد: توانمندسازی بیش از 2 هزار نفر از معتادین بهبودیافته در سه ماهه اول سال جاری ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني وحرفه اي استان اصفهان، ابوطالب جلالي مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان در هفته مبارزه با موادمخدر بيان داشت: اعتياد به مواد مخدر يكي از مهم ترين مشكلات اجتماعي، اقتصادي و بهداشتي است كه عوارض ناشي از آن تهديدي جدي براي جامعه بشري محسوب شده و موجب ركود اجتماعي در زمينه هاي مختلف مي گردد.
وي افزود: اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان به عنوان يكي از اعضاي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر، آموزش هاي مهارتي ويژه توانمندسازي بهبوديافتگان و خانواده آنان را در اولويت هاي برنامه هاي خود قرارداده تا از طريق اعطاي تسهيلات در راستاي اشتغال اين قشر گام مؤثري بردارد.
جلالي اظهار داشت: اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان در راستاي كاهش آسيب هاي اجتماعي در سال 96 اقدام به آموزش و توانمندسازي 25 هزار نفر معتاد بهبود يافته و در سه ماهه اول سال 1397، 2 هزار و 117 نفر  كه از سوي سازمان بهزيستي، زندان ها، دانشگاه علوم پزشكي و ... معرفي گرديده اند نموده است.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان اهم برنامه ها و اقدامات صورت پذيرفته در خصوص معتادان بهبود يافته را مشاوره آموزشي – شغلي بر اساس توانايي تحصيلي و آشنايي با بازار كار، معرفي حرفه هاي كوتاه مدت، اشتغال و كارآفريني با كمترين هزينه و تجهيزات، هم خواني حرفه ها با شرايط تحصيلي آنان جهت افزايش توان مهارت آموزي، در نظر گرفتن قابليت ها و مزيت هاي منطقه اي جهت دسترسي آسان تر افراد بهبوديافته به شغل موردنظرشان، برگزاري دوره هاي آموزشي پيشگيري از اعتياد ويژه كاركنان، كارآموزان مراكز و مديران و مربيان آموزشگاههاي فني و حرفه اي آزاد، صنايع و صنوف و ... عنوان نمود.
ابوطالب جلالي در خصوص مراحل پرداخت تسهيلات به بهبوديافتگان داراي مدارك آموزش فني و حرفه اي گفت: پس از ارائه آموزش هاي مهارتي و اعطاي گواهينامه مهارت، مهارت آموختگان بهبوديافته مي توانند با مراجعه به اداره بهزيستي و كميته امداد امام خميني جهت دريافت تسهيلات از بانك ها اقدام نمايند.
 

   1397/4/9 13:26    تعداد بازدید :  3968

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 3968
5.9/10 (تعداد آرا 11 نفر )