ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 6
بازدید امروز 4,700
بازدید دیروز 31,952
بازدید این ماه 950,576
بازدید کننده ماه قبل 743,277
بازدید ماه قبل 816,589
بازدید کل 28,483,004

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان خبر داد: توانمندسازی بیش از 2 هزار نفر از معتادین بهبودیافته در سه ماهه اول سال جاری ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني وحرفه اي استان اصفهان، ابوطالب جلالي مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان در هفته مبارزه با موادمخدر بيان داشت: اعتياد به مواد مخدر يكي از مهم ترين مشكلات اجتماعي، اقتصادي و بهداشتي است كه عوارض ناشي از آن تهديدي جدي براي جامعه بشري محسوب شده و موجب ركود اجتماعي در زمينه هاي مختلف مي گردد.
وي افزود: اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان به عنوان يكي از اعضاي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر، آموزش هاي مهارتي ويژه توانمندسازي بهبوديافتگان و خانواده آنان را در اولويت هاي برنامه هاي خود قرارداده تا از طريق اعطاي تسهيلات در راستاي اشتغال اين قشر گام مؤثري بردارد.
جلالي اظهار داشت: اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان در راستاي كاهش آسيب هاي اجتماعي در سال 96 اقدام به آموزش و توانمندسازي 25 هزار نفر معتاد بهبود يافته و در سه ماهه اول سال 1397، 2 هزار و 117 نفر  كه از سوي سازمان بهزيستي، زندان ها، دانشگاه علوم پزشكي و ... معرفي گرديده اند نموده است.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان اهم برنامه ها و اقدامات صورت پذيرفته در خصوص معتادان بهبود يافته را مشاوره آموزشي – شغلي بر اساس توانايي تحصيلي و آشنايي با بازار كار، معرفي حرفه هاي كوتاه مدت، اشتغال و كارآفريني با كمترين هزينه و تجهيزات، هم خواني حرفه ها با شرايط تحصيلي آنان جهت افزايش توان مهارت آموزي، در نظر گرفتن قابليت ها و مزيت هاي منطقه اي جهت دسترسي آسان تر افراد بهبوديافته به شغل موردنظرشان، برگزاري دوره هاي آموزشي پيشگيري از اعتياد ويژه كاركنان، كارآموزان مراكز و مديران و مربيان آموزشگاههاي فني و حرفه اي آزاد، صنايع و صنوف و ... عنوان نمود.
ابوطالب جلالي در خصوص مراحل پرداخت تسهيلات به بهبوديافتگان داراي مدارك آموزش فني و حرفه اي گفت: پس از ارائه آموزش هاي مهارتي و اعطاي گواهينامه مهارت، مهارت آموختگان بهبوديافته مي توانند با مراجعه به اداره بهزيستي و كميته امداد امام خميني جهت دريافت تسهيلات از بانك ها اقدام نمايند.
 

   1397/4/9 13:26    تعداد بازدید :  4073

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 4073
5.9/10 (تعداد آرا 11 نفر )