خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 5
بازدید امروز 8,038
بازدید دیروز 22,669
بازدید این ماه 754,880
بازدید کننده ماه قبل 831,527
بازدید ماه قبل 984,561
بازدید کل 29,500,782

در آیین افتتاحیه هجدهمین مسابقات ملی مهارت؛ برگزاری شایسته مسابقات ملی مهارت نیازمند ائتلاف ملی است/ مهارت آموختگان پایبندترین افراد به منافع ملی هستند...

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در آیین افتتاحیه هجدهمین مسابقات ملی مهارت گفت: برگزاری شایسته مسابقات ملی مهارت به عنوان یک رویداد مهم نیازمند پشتیبانی ملی است.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، دکتر سلیمان پاک سرشت، در آیین افتتاحیه مسابقات یاد شده که صبح امروز در سالن شهیدان نژاد فلاح کرج  برگزار شد، خطاب به رقابت کنندگان گفت: شما به عنوان سفیران فرهنگ مهارت آموزی در کشور مأموریت بزرگی برعهده دارید و جامعه باید به جایگاه مهارت، مهارت آموزی و مهارت آموختگان آگاه شود.
وی با بیان این که مهارت آموختگان پایبندترین افراد در حفظ منافع ملی هستند، گفت: راهکار قطعی پیشرفت کشور تکیه بر توان داخلی و توان نخبگان مهارتی است که در کشور رشد کرده است.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه دانش، توانایی استفاده از مهارت‌ها است، افزود: دانایی که به توانایی تولید محصول منجر نشود، ثمربخش نیست. 
وی با اشاره به اینکه  مهارت آموزی در کشور ما شناسایی مطلوب و خوبی نشده‌ است، گفت: انگیزه و انرژی با مهارت آموزی و توانایی برای کاربردی سازی آن در جامعه بسیار مهم است و دانش تئوریک باید به علم کاربردی در کشور تبدیل شود.
دکتر پاک سرشت با بیان اینکه تنها استفاده از ظرفیت‌های منابع طبیعی برای کشور کارساز نیست و اگر جامعه منابع زیادی داشته باشد و نتواند به ارز و ثروت تبدیل کند خود یک جریان خطرناک است، ادامه داد: مهارت آموزی راه حلی برای تبدیل منابع طبیعی به ثروت و چرخش مناسب در اقتصاد کشور است و جوانان ماهر و نخبگان مهارتی این مهم را می‌توانند،  انجام دهند.
وی با تاکید بر اینکه مسابقات ملی مهارت یک رویداد بزرگ ملی است و برگزاری شایسته آن نیازمند نگاه و پشتیبانی ملی است افزود:  حمایت‌های دستگا‌ه‌هایی آموزشی مانند وزارت آموزش و پرورش، علوم و دستگاه های متقاضی مهارت آموزی از جمله وزارت نفت، صنعت، معدن و تجارت در  این مسابقات خالی است.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ادامه گفت: الگوی امروز  مهارت آموزی در کشور پاسخگوی نیاز جامعه مهارت آموزی نیست و برای تحقق این امر نیازمند ائتلاف ملی در عرصه مهارت آموزی هستیم .
 معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه  گفت: جامعه و مردم باید با مهارت آموزی جوانان آشنا شوند و این مسابقات برای آشنایی  دانش آموزان و دانشجویان با رشته های مهارتی  فرصت مناسبی است.
وی بازدید از فرایند برگزاری هجدهمین مسابقات را فرصت خوبی برای توسعه فرهنگ مهارت آموزی و آشنایی جامعه به ویژه جوانان با مهارت و مهارت آموزی عنوان و از عموم مردم برای بازدید از این مسابقات دعوت کرد.
دکتر پاک سرشت در خاتمه گفت:  امیدوارم که با روابط دوستانه و صمیمانه در اجتماع مهارت آموختگان این دوره از مسابقات ملی مهارت ، شاهد مسابقاتی با کیفیت بالا، عادلانه و پرشور و نشاط باشیم.
   1397/4/24 08:04    تعداد بازدید :  2039

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 2039
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )