بیانیه توافق سطح خدمت
میز خدمت الکترونیک
سامانه ثبت تقاضاهای آموزش
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تجارب مهارت آموختگان شاغل
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات
سامانه آزمون

 

 

 

 

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • تأثير توسعه مشاركت بخش غيردولتي بر كيفيت آموزش هاي فني و حرفه اي را چگونه ارزيابي مي كنيد؟
    • مثبت
    • منفي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 22
بازدید امروز 26,722
بازدید دیروز 68,278
بازدید این ماه 1,350,601
بازدید کننده ماه قبل 1,865,213
بازدید ماه قبل 1,937,402
بازدید کل 18,222,282

یادداشت دکتر سلیمان پاک سرشت ؛ هجدهمین مسابقات ملی مهارت؛ فرصتی برای گفتگو...

سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور هجدهمین مسابقات ملی مهارت - انتخابی چهل و پنجمین مسابقات جهاني مهارت روسیه 2019 - را با حضور 544 جوان ماهر، از بیست و چهارم تا بیست و هفتم تیر ماه سال جاري در 33 رشته مهارتي برگزار مي كند.
اين مسابقات که در روزهاي سخت تحريم هاي ناجوانمردانه کشورمان برگزار مي شود، آيينه تمام نماي جامعه اي است که بيش از هر روز و سالي به مهارت نياز دارد. جوانانش نيازمند مهارت هاي کار و زندگي هستند و مهارت هاي فناورانش نيز بايد به روز شوند  و خودشان را در شرايط فناوري هاي توسعه يافته جهان قرار دهد. مهارت افزايي و اشتغال پذيري آحاد ايران از الزامات جدي جامعه ايراني برای حرکت بسوی آینده است.
در ادامه به چند نکته اشاره می کنم، به امید آن که شاهد جایگاه راستین مهارت آموزی در کشور باشیم.
1-     من از ابتدا تأکید کرده ام مادامیکه جامعه درباره موضوع مهارت گفتگو نکند دسترسی به اهداف، سخت و شاید ناممکن خواهد بود! اکنون هجدهمین مسابقات ملی مهارت فرصتی ناب برای این گفتگو است. نخبگان مهارتی، به عنوان سفیران فرهنگ مهارت آموزی در کشور مأموریت بزرگی را برعهده دارند و در این راستا مسئولان و اصحاب تلاشگر رسانه در آگاه سازی جامعه به جایگاه مهارت، مهارت آموزی و مهارت آموختگان تأثیرات اثربخشی را می توانند رقم بزنند.
2-     نقش و جایگاه مهارت آموزی در شرایط کنونی کشور چیست؟ چه زمانی ایران ما بیشتر از هم اکنون به خود اتکایی و توسعه درون زا نیازمند بوده است؟ به زعم بنده، راهکار قطعی پیشرفت کشور، تکیه بر توان داخلی و به ویژه توانی است که در  نخبگان مهارتی کشور شناسایی شده و رشد کرده است.
3-     مسابقات ملی مهارت یک رویداد بزرگ ملی است و برگزاری شایسته آن نیازمند نگاه و پشتیبانی ملی است. جای دستگا‌ه‌های آموزشی مانند وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دستگاه های متقاضی مهارت آموزی از جمله وزارت نفت، صنعت، معدن و تجارت و ... در برگزاری این مسابقات خالی است. الگوی امروز مهارت آموزی در کشور پاسخگوی نیاز جامعه مهارت آموزی نیست و برای تحقق این امر نیازمند ائتلاف ملی در عرصه مهارت آموزی هستیم. دولت و دستگاه های اجرایی به تنهایی توان نائل شدن به اهداف مهارت آموزی را ندارند. بدون همراهی آحاد مردم، خیران مهارتی و رسانه­ها کار پیش نمی­رود. همه باید پای کار بیاییم. هر وقت همه بوده ایم مشکلات حل شده اند.
4-     از جوانان عزیز، خانواده­های ارجمند، اصحاب رسانه و مسئولان کشور  برای بازدید از هجدهمین مسابقات ملی مهارت که به طور حتم فرصت ارزشمندی برای آشنایی با آموزش­های مهارتی و اجتماع جوانان مهارت آموخته کشور است، دعوت می­کنم.
5-     امیدوارم که با روابط دوستانه و صمیمانه رقابت کنندگان این دوره از مسابقات ملی مهارت، شاهد مسابقاتی با کیفیت بالا، عادلانه و پرشور و نشاط باشیم.
   1397/4/25 13:06    تعداد بازدید :  1272

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1272
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )