میز خدمت الکترونیک
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • تأثير توسعه مشاركت بخش غيردولتي بر كيفيت آموزش هاي فني و حرفه اي را چگونه ارزيابي مي كنيد؟
    • مثبت
    • منفي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 5
بازدید امروز 667
بازدید دیروز 26,149
بازدید این ماه 635,719
بازدید کننده ماه قبل 317,001
بازدید ماه قبل 387,274
بازدید کل 20,718,709

معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت: تغییر روند مسابقات ملی مهارت با نگاه کیفیت بخشی...

معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان و نائب رئیس ستاد اجرایی هجدهمین مسابقات ملی مهارت از تغییر روند مسابقات ملی مهارت برای دوره های آینده خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، رضا  باجولوند با بیان اینکه مسابقات بر اساس یک منشور که بر گرفته از مسابقات جهانی و با شرایط، بومی سازی شده اجرا می گردد، افزود: پروژه های اجرایی مرحله کشوری مسابقات ملی مهارت بر اساس پروژه های مسابقات جهانی مهارت شبیه سازی شده است.
وی مرحله استانی مسابقات را پروژه محور به صورت عملی ذکر و تصریح کرد: رقابت کنندگان با شرکت در مرحله شهرستانی و شرکت در به مرحله استانی صعود می کنند.
به گفته ی نائب رئیس ستاد اجرایی هجدهمین مسابقات ملی مهارت، فضای برگزاری مسابقات بر اساس شرح فنی در نظر گرفته می شود که در این دوره با توجه به امکانات و تجهیزات مرکز تربیت مربی و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای البرز به عنوان مجریان مسابقات انتخاب شدند.
وی تصریح کرد: سایت مسابقات ملی مهارت شبیه سازی سایت مسابقات جهانی می باشد و تجهیز سایت مسابقات بر اساس نوع رشته و با نظر کارشناس مسئول آن رشته و توسط افرادی زبده و توانمند صورت می پذیرد . 
 باجولوند از رقابت نخبگان مهارتی در 33 رشته در این دوره از مسابقات، خبر داد و  بیان داشت: برای نخستین بار نخبگان مهارتی در چند رشته جدید مانند گل آرایی ، گچ کاری، سازه چوبی و خودروهای سنگین در هجدهمین مسابقات ملی مهارت با هم به رقابت می پردازند.
معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت با تأکید بر تجهیز سایت مسابقات ملی مهارت توسط حامیان در صنایع، خاطرنشان ساخت: با توجه به اینکه تجهیز سایت مسابقات سنگین و پرهزینه است با ورود صنایع به مسابقات ملی مهارت، به مشارکت و کیفیت لازم در برگزاری مسابقات خواهیم رسید.
وی از حضور کارشناسان و داوران ماهر ملی در این مسابقات خبر داد و اذعان داشت: با وجود این افراد توانمند قطعا برترین ها انتخاب خواهند شد .
باجولوند اظهار داشت: در مسابقات آینده به ویژه در اردوی آماده سازی 2019 روسیه از کارشناسان مجرب و مدال آوران مسابقات جهانی به عنوان تیم پشتیبان در کنار کارشناسان مسئول استفاده خواهد شد .
وی با تأکید بر تغییر فرآیند برگزاری مسابقات گفت: در حال مطالعه  و بررسی مدل های برگزاری مسابقات در سایر کشور های موفق هستیم و قطعا براساس پژوهشی که در حال انجام می باشد مدل کاربردی تر انتخاب و اجرا خواهد شد.
معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت از مسابقات ملی مهارت به عنوان یک رویداد ملی یاد کرد و افزود: این مسابقات خاص سازمان آموزش فنی و حرفه ای نیست و باید ذی نفعان آموزشی مشارکت فعال تر و سهم همکاری آنها مشخص شود.
وی اعلام داشت: برای نخستین بار است که یک تیم خارجی ( از کشور روسیه ) در مسابقات ملی مهارت ایران شرکت می کنند و یک فضای رقابتی خوب ایجاد شده است و  از طریق مسابقات تدارکاتی ما می خواهیم فضای مسابقات جهانی را شبیه سازی کنیم  تا رقابت کنندگان در محیط واقعی قرار گیرند.
 نائب رئیس ستاد اجرایی هجدهمین مسابقات ملی مهارت از فعالیت یک تیم پژوهشی در برنامه ریزی اردوی آمادگی مسابقات جهانی 2019 روسیه خبر داد و اظهار داشت: می بایست این اردو از مهر ماه امسال به بعد برنامه های خود را شروع نماید و برای آمادگی نخبگان مهارتی جهت مسابقات جهانی مهارت تا مهر ماه سال آتی فرصت داریم.
   1397/4/30 10:49    تعداد بازدید :  1603

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1603
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )