بیانیه توافق سطح خدمت
میز خدمت الکترونیک
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تجارب مهارت آموختگان شاغل
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات
سامانه آزمون

 

 

 

 

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به كدام گزينه رأي مي دهيد؟
    • مهارت آموزي = افزايش كيفيت محصولات
    • تربيت نيروي ماهر = جلوگيري از واردات
    • حمايت از توليد ملي = رونق مهارت آموزي
    • تغيير در نگرش، افكار و ديدگاهها = توليد و اشتغال


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 11
بازدید امروز 134,716
بازدید دیروز 178,701
بازدید این ماه 1,503,549
بازدید کننده ماه قبل 1,492,941
بازدید ماه قبل 1,549,271
بازدید کل 15,278,117

دکتر پاک سرشت در نشست خبری هجدهمین مسابقات ملی مهارت مطرح کرد:حل مشکلات پیش روی مهارت آموزی مستلزم استقرار نظام ارزیابی صلاحیت ملی است...

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در خلال بازدید نمایندگان رسانه های جمعی از مراحل اجرایی هجدهمین مسابقات ملی مهارت ضمن اشاره به جزئیات مسابقاتی که در حال انجام است، حل مشکلات مهارت آموزی کشور را در گرو استقرار نظام سنجش صلاحیت ملی عنوان کرد .
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، دکتر سلیمان پاک سرشت معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در نشست خبری هجدهمین مسابقات ملی مهارت این مسابقات را عرصه رقابت توانمندی های نخبگان مهارتی به عنوان نمایندگان برگزیده افراد توانمند از سراسر کشور دانست .
وی ضمن تقدیر از فعالان رسانه افزود: فقر مهارتی در کشور به دلیل تقدس مدرک گرایی ایجاد شده و برای عبور از  بحران فقر مهارتی و مدرک گرایی نیازمند جنبش ویژه رسانه ای هستیم .
این مقام مسئول در ادامه گفت: نقش و قدرت تاثیر گذاری رسانه برکسی پوشیده نیست و رسانه می تواند با آگاهی بخشی به مردم ضرورت مهارت آموزی برای رونق اقتصادی و اشتغال را برجسته کند و یاریگر ما باشد و  دستیابی به توفیقات اثر بخش در مقوله مهارت آموزی نیازمند حمایت و توجه رسانه هاست.
دکتر پاک سرشت اظهار داشت: مدارک تحصیلی در حال حاضر به دلیل مزایای آن در حقوق و دستمزد افراد اهمیت یافته است، حال آنکه مهارت های افراد به دلیل فقدان نظام ارزیابی صلاحیت، مورد ارزشیابی قرار نمی گیرد.
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور خاطرنشان کرد: مادامی که مقوله مهارت مفهومی غیر قابل اندازه گیری و غیر قابل ارزشیابی داشته باشد نگاه جامعه به مهارت آموزی تغییر نخواهد کرد
دکتر سلیمان پاک سرشت ضمن تاکید برضرورت ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش کشور گفت: آموزش و پرورش نهادی است که هر تحولی در آن به طور طبیعی نظام آموزش عالی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و برنامه ریزی برای استقرار نظام شایستگی محور اقبال به مهارت آموزی را در پی خواهد داشت.
وی با اشاره به سطح کیفی مسابقات بیان داشت: هجدهمین مسابقات ملی مهارت با پروژه هایی در سطح جهانی در حال برگزاریست و در طراحی مراحل این مسابقات استانداردهای مسابقات جهانی مد نظر بوده است.
 
   1397/4/30 10:54    تعداد بازدید :  594

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 594
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )