میز خدمت الکترونیک
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • تأثير توسعه مشاركت بخش غيردولتي بر كيفيت آموزش هاي فني و حرفه اي را چگونه ارزيابي مي كنيد؟
    • مثبت
    • منفي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 19
بازدید امروز 3,310
بازدید دیروز 4,834
بازدید این ماه 422,926
بازدید کننده ماه قبل 506,260
بازدید ماه قبل 594,297
بازدید کل 21,038,986

دکتر پاک سرشت در نشست خبری هجدهمین مسابقات ملی مهارت مطرح کرد:حل مشکلات پیش روی مهارت آموزی مستلزم استقرار نظام ارزیابی صلاحیت ملی است...

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در خلال بازدید نمایندگان رسانه های جمعی از مراحل اجرایی هجدهمین مسابقات ملی مهارت ضمن اشاره به جزئیات مسابقاتی که در حال انجام است، حل مشکلات مهارت آموزی کشور را در گرو استقرار نظام سنجش صلاحیت ملی عنوان کرد .
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، دکتر سلیمان پاک سرشت معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در نشست خبری هجدهمین مسابقات ملی مهارت این مسابقات را عرصه رقابت توانمندی های نخبگان مهارتی به عنوان نمایندگان برگزیده افراد توانمند از سراسر کشور دانست .
وی ضمن تقدیر از فعالان رسانه افزود: فقر مهارتی در کشور به دلیل تقدس مدرک گرایی ایجاد شده و برای عبور از  بحران فقر مهارتی و مدرک گرایی نیازمند جنبش ویژه رسانه ای هستیم .
این مقام مسئول در ادامه گفت: نقش و قدرت تاثیر گذاری رسانه برکسی پوشیده نیست و رسانه می تواند با آگاهی بخشی به مردم ضرورت مهارت آموزی برای رونق اقتصادی و اشتغال را برجسته کند و یاریگر ما باشد و  دستیابی به توفیقات اثر بخش در مقوله مهارت آموزی نیازمند حمایت و توجه رسانه هاست.
دکتر پاک سرشت اظهار داشت: مدارک تحصیلی در حال حاضر به دلیل مزایای آن در حقوق و دستمزد افراد اهمیت یافته است، حال آنکه مهارت های افراد به دلیل فقدان نظام ارزیابی صلاحیت، مورد ارزشیابی قرار نمی گیرد.
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور خاطرنشان کرد: مادامی که مقوله مهارت مفهومی غیر قابل اندازه گیری و غیر قابل ارزشیابی داشته باشد نگاه جامعه به مهارت آموزی تغییر نخواهد کرد
دکتر سلیمان پاک سرشت ضمن تاکید برضرورت ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش کشور گفت: آموزش و پرورش نهادی است که هر تحولی در آن به طور طبیعی نظام آموزش عالی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و برنامه ریزی برای استقرار نظام شایستگی محور اقبال به مهارت آموزی را در پی خواهد داشت.
وی با اشاره به سطح کیفی مسابقات بیان داشت: هجدهمین مسابقات ملی مهارت با پروژه هایی در سطح جهانی در حال برگزاریست و در طراحی مراحل این مسابقات استانداردهای مسابقات جهانی مد نظر بوده است.
 
   1397/4/30 10:54    تعداد بازدید :  1635

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1635
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )