میز خدمت الکترونیک
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 9
بازدید امروز 6,444
بازدید دیروز 7,281
بازدید این ماه 494,746
بازدید کننده ماه قبل 156,847
بازدید ماه قبل 215,984
بازدید کل 21,739,199

شهردار اصفهان: جامعه ما آموزش ندیده است/ نیاز همه مردم به مهارت‌آموزی

شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه جامعه ما آموزش ندیده است و آموزشی که بعد از فارغ التحصیلی دانشجو را توانمند کند وجود ندارد، گفت: همه جامعه نیازمند مهارت آموزی است و آنچه را شاهد هستیم عدم وجود مهارت در بسیاری از بخش‌ها است.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، در راستاي گراميداشت هفته ملي مهارت و ششم مرداد روز كارآفريني و آموزش هاي فني و حرفه اي ابوطالب جلالي مدير كل استان به همراه مسئولين و مدال آوران هجدهمين مسابقات ملي مهارت در چهل دومين جلسه علني شوراي شهر اصفهان كه با حضور قدرت اله نوروزي شهردار اصفهان، رييس و اعضاي شوراي اسلامي شهر اصفهان برگزار گرديد حضور بهمرساندند.
در ابتدا ابوطالب جلالي ضمن ارائه گزارشي از اقدامات صورت پذيرفته، تجارب و ايده ها و شاخص هاي اداره كل در خصوص درخشش مدال آوران در مسابقات ملي  مهارت و روند صعودي نتايج اين مسابقات طي سالهاي متوالي و همچنين حضور در مسابقات 2019 روسيه مطالبي را بيان نمود.
قدرت‌الله نوروزی شهردار اصفهان در چهل و دومین جلسه علنی شورای شهر اصفهان ضمن تبریک روزملي  کارآفرینی و آموزش هاي فني و حرفه اي با بیان اینکه جوانان استان اصفهان در مسابقات ملی مهارت رتبه‌های برتر را کسب کردهاند، اظهار کرد: تشویق و حمایت این نخبگان، سایر جوانان را برای فعالیت در این بخش‌ها ترغیب میکند.
وی توسعه مهارت آموزی بین همه اجزای جامعه را از یکی از اصلی‌ترین راهکارهای توسعه و پیشرفت در جامعه دانست و ادامه داد: توانمندسازی وظیفه همه مراکز علمی است و اگر این امر مورد توجه قرار گیرد در آینده این میزان دانشجوی بیکار نخواهیم داشت.
شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه جامعه ما آموزش ندیده است و آموزشی که بعد از فارغ التحصیلی دانشجو را توانمند کند، وجود ندارد، گفت: همه جامعه نیازمند مهارت آموزی است و آنچه را شاهد هستیم عدم وجود مهارت در بسیاری از بخش‌ها است.
وی با بیان اینکه فارغ‌التحصیلان تئوری را به خوبی می شناسند، اضافه کرد: این در حالی است که در حوزه عملی خروجی خوبی را نداشته و باید تا قبل از فارغالتحصیلی این مهارت‌ها را بیاموزند.
نوروزی تاکید کرد: امروز فارغ‌التحصیلان علوم سیاسی، حقوق و ... تا مدت‌ها بعد از فارغالتحصیلی توان حضور در یک مناظره و یا نوشتن یک لایحه را ندارند و از این رو توانمندسازی آنها امری لازم‌الاجرا است.
وی تاکید کرد: مدیریت شهری همکاری لازم را با همه بخش‌های جامعه در حوزه مهارتآموزی خواهد داشت و از هر گونه ایده در این زمینه استقبال خواهد کرد.
در پايان از مدال آوران هجدهمين مسابقات ملي مهارت استان اصفهان با اهداء جوايز تجليل شد.

   1397/5/8 11:59    تعداد بازدید :  1528

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1528
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )