میز خدمت الکترونیک
جذب امریه سربازی
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 17
بازدید امروز 6,415
بازدید دیروز 6,983
بازدید این ماه 487,312
بازدید کننده ماه قبل 173,139
بازدید ماه قبل 228,790
بازدید کل 21,753,428

شهردار اصفهان: جامعه ما آموزش ندیده است/ نیاز همه مردم به مهارت‌آموزی

شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه جامعه ما آموزش ندیده است و آموزشی که بعد از فارغ التحصیلی دانشجو را توانمند کند وجود ندارد، گفت: همه جامعه نیازمند مهارت آموزی است و آنچه را شاهد هستیم عدم وجود مهارت در بسیاری از بخش‌ها است.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، در راستاي گراميداشت هفته ملي مهارت و ششم مرداد روز كارآفريني و آموزش هاي فني و حرفه اي ابوطالب جلالي مدير كل استان به همراه مسئولين و مدال آوران هجدهمين مسابقات ملي مهارت در چهل دومين جلسه علني شوراي شهر اصفهان كه با حضور قدرت اله نوروزي شهردار اصفهان، رييس و اعضاي شوراي اسلامي شهر اصفهان برگزار گرديد حضور بهمرساندند.
در ابتدا ابوطالب جلالي ضمن ارائه گزارشي از اقدامات صورت پذيرفته، تجارب و ايده ها و شاخص هاي اداره كل در خصوص درخشش مدال آوران در مسابقات ملي  مهارت و روند صعودي نتايج اين مسابقات طي سالهاي متوالي و همچنين حضور در مسابقات 2019 روسيه مطالبي را بيان نمود.
قدرت‌الله نوروزی شهردار اصفهان در چهل و دومین جلسه علنی شورای شهر اصفهان ضمن تبریک روزملي  کارآفرینی و آموزش هاي فني و حرفه اي با بیان اینکه جوانان استان اصفهان در مسابقات ملی مهارت رتبه‌های برتر را کسب کردهاند، اظهار کرد: تشویق و حمایت این نخبگان، سایر جوانان را برای فعالیت در این بخش‌ها ترغیب میکند.
وی توسعه مهارت آموزی بین همه اجزای جامعه را از یکی از اصلی‌ترین راهکارهای توسعه و پیشرفت در جامعه دانست و ادامه داد: توانمندسازی وظیفه همه مراکز علمی است و اگر این امر مورد توجه قرار گیرد در آینده این میزان دانشجوی بیکار نخواهیم داشت.
شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه جامعه ما آموزش ندیده است و آموزشی که بعد از فارغ التحصیلی دانشجو را توانمند کند، وجود ندارد، گفت: همه جامعه نیازمند مهارت آموزی است و آنچه را شاهد هستیم عدم وجود مهارت در بسیاری از بخش‌ها است.
وی با بیان اینکه فارغ‌التحصیلان تئوری را به خوبی می شناسند، اضافه کرد: این در حالی است که در حوزه عملی خروجی خوبی را نداشته و باید تا قبل از فارغالتحصیلی این مهارت‌ها را بیاموزند.
نوروزی تاکید کرد: امروز فارغ‌التحصیلان علوم سیاسی، حقوق و ... تا مدت‌ها بعد از فارغالتحصیلی توان حضور در یک مناظره و یا نوشتن یک لایحه را ندارند و از این رو توانمندسازی آنها امری لازم‌الاجرا است.
وی تاکید کرد: مدیریت شهری همکاری لازم را با همه بخش‌های جامعه در حوزه مهارتآموزی خواهد داشت و از هر گونه ایده در این زمینه استقبال خواهد کرد.
در پايان از مدال آوران هجدهمين مسابقات ملي مهارت استان اصفهان با اهداء جوايز تجليل شد.

   1397/5/8 11:59    تعداد بازدید :  1536

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1536
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )