بیانیه توافق سطح خدمت
میز خدمت الکترونیک
سامانه ثبت تقاضاهای آموزش
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
آدرس مراکز استانها
تجارب مهارت آموختگان شاغل
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات
سامانه آزمون

 

 

 

 

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • تأثير توسعه مشاركت بخش غيردولتي بر كيفيت آموزش هاي فني و حرفه اي را چگونه ارزيابي مي كنيد؟
    • مثبت
    • منفي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 7
بازدید امروز 595
بازدید دیروز 39,169
بازدید این ماه 1,352,768
بازدید کننده ماه قبل 1,228,302
بازدید ماه قبل 1,303,975
بازدید کل 19,361,437

معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: ارائه آموزش های مهارتی در سطح کشور به سمت سفارش محوری سوق پیدا می کند...

معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشوردر نشست مدیران کل مناطق 2 و 3 کشوری با اشاره به لزوم کیفیت بخشی به آموزش های مهارتی ، هدایت آموزش های مهارتی به سمت سفارش محوری و منطبق با نیاز بازارکار را یکی از استراتژی های اصلی این سازمان در سال جاری برشمرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان، علیرضا حاتم زاده، معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تعامل و همکاری بین ستاد و ادارات کل استان ها را یکی از ارکان اصلی دستیابی به اهداف سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برشمرد و گفت : مسئولان این سازمان می کوشند تا با تنفیذ اختیار به استان ها و پیگیری مشکلات ادارات کل زمینه توسعه و گسترش آموزش های مهارتی در سطح کشور را فراهم نمایند.
معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تنها راه حل هدفمند نمودن آموزش های مهارتی را تعامل با صاحبان صنایع و صنوف و شناسایی نیاز بازار کار در هر استان ذکر کرد و افزود: در سال جاری باید 30 تا 40 درصد از آموزش های مهارتی ارائه شده در سطح کشور به سمت سفارش محوری هدایت شود.
وی پیوند نظام آموزشی رسمی و غیر رسمی را یکی از نقاط عطف عملکرد این سازمان در سال جاری ذکر کرد و گفت: خوشبختانه با رویکرد رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مبنی بر تعامل و همکاری دو نظام رسمی و غیررسمی در سطح کشور و برگزاری جلسات تعاملی میان دستگاه های مجری امروز شاهد جبران خلاً ارائه آموزش های تئوری و مهارتی منطبق با نیاز بازار کار در راستای ایجاد اشتغال مولد و پایدار در سطح کشور هستیم.
حاتم زاده شناسایی مهارت آموختگان کارآفرین و حمایت از این افراد را از دیگر اولویت های کاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور دانست و گفت : مهارت آموختگان کارآفرین می توانند نقش مهم و کلیدی در راستای تبیین جایگاه آموزش های مهارتی در ایجاد اشتغال پایدار در سطح کشور داشته باشند که لازم است با حمایت از این افراد زمینه معرفی آموزش های مهارتی به آحاد عموم جامعه فراهم شود.
در خاتمه معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با تاکید بر استفاده از تجربیات موفق استان ها هدف از برگزاری این نشست ها را به اشتراک گذاری تجربیات و فعالیت های موفق در راستای جلوگیری از موازی کاری در استان ها ذکر کرد.
 
   1397/5/16 08:41    تعداد بازدید :  1147

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1147
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )