بیانیه توافق سطح خدمت
میز خدمت الکترونیک
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تجارب مهارت آموختگان شاغل
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات
سامانه آزمون

 

 

 

 

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به كدام گزينه رأي مي دهيد؟
    • مهارت آموزي = افزايش كيفيت محصولات
    • تربيت نيروي ماهر = جلوگيري از واردات
    • حمايت از توليد ملي = رونق مهارت آموزي
    • تغيير در نگرش، افكار و ديدگاهها = توليد و اشتغال


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 8
بازدید امروز 4,958
بازدید دیروز 60,715
بازدید این ماه 2,092,723
بازدید کننده ماه قبل 610,418
بازدید ماه قبل 665,927
بازدید کل 16,030,088

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: نظام آموزشی باید توان مواجهه با تحولات سریع دنیای کار و آموزش را داشته باشد...

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در پنجاه و یکمین اجلاس معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی کشور گفت: دنیای کار و آموزش در حال متحول شدن است و نظام آموزشی باید توان مواجهه با این تحولات سریع را داشته باشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان،  دکتر سلیمان پاک سرشت، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در میزگرد با محوریت اشتغال و اشتغال پذیری و نقش دانشگاه ها در شرایط کنونی پنجاه و یکمین اجلاس معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه های سراسر کشور که در این استان برگزار شد، گفت: مهارت آموزی توانمندی های ذاتی شهروندان یک کشور را ارتقاء می دهد.
وی افزود: هدف ما تبدیل دانشگاه ها به مجموعه ای از کارگاه ها نیست، بلکه در کنار هم قرار دادن دانش و مهارت است.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه اگر صرفاً بر مهارت آموزی و اشتغال بپزدازیم دستاوردهای مقطعی خواهیم داشت، تأکید کرد: باید اشتغال پذیری و مهارت آموزی را در یک رویکرد کلی تر نسبت با جامعه و دانشگاهی که مأموریت های  اجتماعی دارد، ببینیم.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سرمایه گذاری در حوزه مهارت های نرم را خاطر نشان ساخت و افزود: مهارت های نرم مهارت هایی هستند که به افراد توان پایداری در مدیریت شرایط حاد را می دهد و فرد نگران از دست دادن شغل خود نیست.
دکتر پاک سرشت گفت: در چند سال قبل موضوع مأموریت های اجتماعی دانشگاه ها  و اینکه دانشگاه ها چطور باید با جامعه ارتباط برقرار کنند، در نظام آموزش عالی مطرح و نهایتاً منتج به تشکیل اتاق های فکر در دانشگاه ها شد و در واقع  این کار یک ابزاری  بود برای پیوند دادن دانشگاه، جامعه و دولت که به نوبه خود، کار ارزشمندی محسوب می شود.
دکتر پاک سرشت مأموریت مهارت آموزی واشتغال پذیری دانشجویان در این چارچوب را امیدوار کننده دانست و افزود: دانشگاه از یک نهاد مستقل آکواریومی که با جامعه نسبتی ندارد فاصله گرفته و به صورت زنده وارد میدان شده و با کنش فعالانه مسائل جامعه را رصد می کند.
 

   1397/6/17 10:42    تعداد بازدید :  378

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 378
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )