میز خدمت الکترونیک
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 8
بازدید امروز 6,494
بازدید دیروز 7,281
بازدید این ماه 494,796
بازدید کننده ماه قبل 156,847
بازدید ماه قبل 215,984
بازدید کل 21,739,249

در 4 ماهه نخست سال جاری رقم خورد؛ افزایش 360 درصدی آموزش های مهارتی در حوزه انرژی‌های تجدید پذیر...

معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از افزایش 360 درصدی آموزش های مهارتی در حوزه انرژی تجدیدپذیر در 4 ماهه نخست سال جاری نسبت به کل سال گذشته خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، علیرضا حاتم زاده، معاون آموزش این سازمان گفت: در 4 ماهه نخست سال جاری 828 هزار و 750 نفر – ساعت آموزش های مهارتی در حوزه انرژی ارائه شده است.
وی با بیان اینکه در 4 ماهه نخست سال گذشته 94 هزار و 953 نفر – ساعت آموزش های مهارتی در این حوزه ارائه شده بود، از افزایش 360 درصدی این آموزش ها در 4 ماهه نخست امسال نسبت به کل سال گذشته خبر داد.
علیرضا حاتم زاده گفت: در راستای همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی، در سال های اخیر مبلغ 2 میلیارد ریال از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تجهیز کارگاه مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه‌ای کرج و مرکز آموزش فناوری های نوین اصفهان اختصاص یافت.
وی در ادامه افزود: همچنین با اختصاص یک میلیارد ریال از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تعداد 148 عنوان شغل و شایستگی های مرتبط با فناوری انرژی شناسایی و 87 عنوان استاندارد آموزش در این حوزه تدوین شد که هم اکنون لينك استانداردها و شایستگی هاي تدوين شده در حوزه فناوري هاي راهبردي در سایت و پورتال این سازمان قرار دارد.
 
حاتم زاده در ادامه گفت: انعقاد تفاهم نامه همکاری با مجری پروژه ملی بهینه سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان از زمینه های همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در سال جاری می باشد.
معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به تعامل این سازمان با  سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) خبر داد: در همین راستا اجرای طرح تأسيس نيروگاه آموزشي با توان 3 كيلو وات متصل به شبكه و 1 كيلو وات منفصل از شبكه، توسعه بخش خصوصی در این حوزه با صدور مجوز تأسیس آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد در برنامه های سازمان بوده و تاکنون با برگزاری 4 دوره آموزشی سیستم های خورشیدی ،  اجرای دوره های زیست توده با همکاری ساتبا در استان مرکزی ویژه مربیان و شرکت های خصوصی در مرکز تربیت مربی با همکاری ساتبا بخشی از جمله اقدامات صورت گرفته این سازمان در حوزه انرژی تجدیدپذیر می باشد.
وی همچنین افزود: کارگاه های آموزشی در مراکز سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اختصاص 60 دستگاه آبگرمكن خورشيدي توسط سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق مجهز شده اند.
معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری این سازمان با سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق در سال 1391 گفت: در سال گذشته 230 هزار و 60  نفر- ساعت  معادل یک هزار و 436 نفر- دوره آموزشی در حوزه فناوری انرژی های تجدیدپذیر ارائه شد.
وی افزود: در سال 96، دوره های آموزشی یاد شده در استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، زنجان، سمنان، فارس، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، گلستان، گیلان، مرکزی، همدان ، یزد و .. صورت گرفته است.
معاون آموزش  سازمان آموزش فنی و حرفه کشور خبر داد: این سازمان در 4 ماهه نخست سال جاری 828 هزار و 750 نفر – ساعت آموزش در استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، تهران، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، فارس، کرمان، کرمانشاه، گیلان، مرکزی و همدان ارائه کرده است.
حاتم زاده تصریح کرد: این آموزش ها عمدتاً در دوره های ارزیاب سیستم های انرژی خورشیدی خانگی، بازاریاب سیستم های انرژی خورشیدی، پتانسیل سنج و ارزیاب سایت نیروگاه خورشیدی، تکنسین ممیزی انرژی، طراح سیستم های تولید گاز سنتز از زیست توده، طراح سیستم های فتوولتاییک، طراح واحد اتصالات الکتریکی و سامانه AC/DC پیل سوخت، فن ورز عایق کاری حرارتی، کاربر بهره بردار و نگهدار نیروگاه فتوولتاییک، متصدی کنترل کیفی سیستم پالایش پسماند و گازهای الای، مدیریت بهینه توان در سیستم هیبریدی تولید توان ، نصاب و تعمیرکار ابگرمکن خورشیدی و .... در سال 96 و 97 ارائه شده و می شود.

   1397/7/1 08:33    تعداد بازدید :  1013

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1013
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )