ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 21
بازدید امروز 18,173
بازدید دیروز 25,533
بازدید این ماه 977,217
بازدید کننده ماه قبل 728,026
بازدید ماه قبل 813,342
بازدید کل 28,764,075

طي شش ماهه اول سال جاري 740 مجوز مشاغل خانگی توسط اداره كل آموزش فني وحرفه اي استان اصفهان صادر شده است ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان ، ابوطالب جلالي مدير كل گفت: طی شش ماهه نخست امسال 740 مجوز خانگی در استان اصفهان صادر شده و 312 طرح به بانک معرفی شده است.
وي با اشاره به وضعیت مشاغل خانگی اظهار کرد: با توجه به رسالت آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ‌کشور و همچنین همسو شدن اهداف و برنامه ‌دستگاه‌های اجرایی، استفاده از ظرفیت‌های مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد به عنوان یکی از بهترین روش‌ها برای تحقق اشتغال ميباشد و کسب و کار‌های خانگی از نظر ایجاد شغل و نو‌آوری در تولید و عرضه کالا و خدمات و سنخیت با تجارت الکترونیک سبب تنوع و دگرگونی بسیاری در بازار‌های مختلف شده است.
جلالي تصریح کرد: این موضوع برای اکثر افراد به ویژه جوانان تحصیل‌کرده و مهارت‌آموختگان بستر مناسبی را برای راه‌اندازی آسان و ساده فعالیت‌های اقتصادی فراهم می‌کند و نقطه آغاز مناسبی برای ورود به بازار کار محسوب می‌شود.
وی راه‌اندازی یک واحد اقتصادی فعال را آشنایی با طیف وسیعی از دانش‌ها و مهارت‌ها دانست و ادامه داد: البته متقاضیان اغلب از سطح مهارت کمتری در این زمینه برخوردارند.
جلالی با بیان اینکه دنیای کار در آینده به صورت فزاینده‌ای با استفاده از خود‌اشتغالی تعیین می‌شود، تاکید کرد: با توجه به این موضوع اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای با برگزاری دوره‌های آموزش کسب و کار خانگی و تعیین صلاحیت حرفه‌ای برای متقاضیان مشاغل خانگی، مزیت‌های رقابتی را تشریح و توسعه و حضور اقتصادی آنها را تبیین می‌کند.
وی به اقدامات انجام شده توسط اداره کل در راستای این موضوع اشاره کرد و افزود: نیاز‌سنجی آموزشی و شناسایی حرفه‌های مرتبط با مشاغل خانگی با رویکرد بازار‌محوری و مزیت منطقه‌ای و بررسی استاندارد‌های آموزشی و  استخراج 12 حرفه آموزشی جدید به همراه شرح شغل آن از جمله این اقدامات است.
   1392/8/27 13:47    تعداد بازدید :  2756

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 2756
5.3/10 (تعداد آرا 19 نفر )