میز خدمت الکترونیک
جذب امریه سربازی
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 14
بازدید امروز 4,849
بازدید دیروز 6,841
بازدید این ماه 453,998
بازدید کننده ماه قبل 203,046
بازدید ماه قبل 262,708
بازدید کل 21,765,820

شریعتمداری در آئین تکریم و معارفه وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی : خدمات اجتماعی دولت محور باید به خدمات مردم محور تبدیل شود...

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این که باید خدمات اجتماعی دولت محور به خدمات اجتماعی مردم محور تبدیل شود، گفت: امروز عمده صندوق های بازنشستگی توان درآمد زایی ندارند و باید به سمت حل مشکلات صندوق ها برویم.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  محمد شریعتمداری در آئین تکریم و معارفه وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی که امروز دوشنبه 21 آبان در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، علی ربیعی، وزیر سابق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و انوشیروان محسنی بندپی، سرپرست سابق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، از شرکای اجتماعی این وزارتخانه  قدردانی کرد و گفت: اگر موفقیتی در آینده بدست آید محصول تعامل، همکاری و حمایت آنهاست.
وی افزود: یکی از شرکای اجتماعی، کارفرمایان هستند که در کنار نظام کارگری و دولت تلاش کرده اند تا امر سه جانبه گرایی محقق شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از زحمات ربیعی که منشاء خدمات موثر بود نیز قدردانی کرد و افزود:  همچنین محسنی بندپی هم بهزیستی و هم وزارت رفاه را در حد کلان کفایت سرپرستی کرد و وزارتخانه در دوران سرپرستی نیز با آرامش طی مسیر کرد.
شریعتمداری با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بزرگترین نهاد اجتماعی کشور است و مسئولیت سنگینی را برعهده دارد، اظهار کرد: ترمیم آثار ناشی از آسیب های اجتماعی بر عهده بهزیستی است و سازمان های بیمه گر نیز از مجموعه‌های وابسته به این وزارتخانه هستند.
وی ادامه داد: تمام تلاش خود را بکار بسته‌ایم اما هنوز نتوانستیم دیوار بلندی برای رفاه اقشار و توده‌های محروم بسازیم. باید در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی کارنامه مناسبی ارائه کنیم. چند سال قبل مددجویان نهایت با ۵۰ هزار تومان گذران زندگی می‌کردند که امروز به ۵۵۰ هزار تومان و با احتساب یارانه به حدود ۷۰۰ هزار تومان برای خانوار پنج نفره تحت پوشش رسیده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دو راهکار توان افزایی اقشار تحت پوشش و پول پاشی اشاره کرد و گفت: باید از هر دو راهکار استفاده شود. هرچند بدون تردید دولت از عهده انجام این امور بر نمی‌آید و با تعامل و حضور شرکای اجتماعی می‌توانیم بر مشکلات فائق آییم.
وی با بیان اینکه باید خدمات اجتماعی دولت محور به خدمات اجتماعی مردم محور تبدیل شود، اظهار کرد: امروز عمده صندوق های بازنشستگی توان درآمد زایی ندارند و باید به سمت حل مشکلات صندوق ها برویم. گام هایی در این زمینه برداشته شده که یکی از آنها تأدیه ۵۰ هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به تامین اجتماعی است که اگر در نیمه دوم سال محقق شود حدود یک سوم بدهی ۱۵۰ هزار میلیاردی دولت است.
شریعتمداری افزود: با این اقدام گام مناسبی در راستای پایداری صندوق ها برمی‌داریم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن درخواست از معاون اول رئیس جمهور برای تسهیل واگذاری صندوق‌های زیان‌ده خاطرنشان کرد: سازوکارهایی در حال تدوین است که ارائه خواهد شد. از دولت می‌خواهم همراهی کند تا این مشکل را ظرف دو سه سال حل کنیم که تحرک خوبی ایجاد می‌کند.
شریعتمداری افزود: امروز کارمند دولت، آینده خود را در بازنشستگی می‌داند و دلسرد می‌شوند. باید تکریم نیروی بازنشسته و افزایش انگیزه نیروی کار را مدنظر داشته باشیم. رضایتمندی و افزایش مهارت لازمه کار است. تولید نیروی انسانی با مهارت ضروری است که البته باید آینده مطلوبی داشته باشد.
وی به لطمه خوردن سرمایه‌های اجتماعی در گذشته اشاره و اظهار کرد: امروز وجود این احساس کمرنگ شده است. قدم اول شفافیت است. در کدال سازمان بورس اسامی اعضای هیئت مدیره شرکت‌های شستا و تامین اجتماعی قابل مشاهده است که 80 درصد سرمایه آنها در بورس است؟. این یک مطالبه اجتماعی و عمومی بود که به آن پاسخ دادیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: ما امانتدار مردم هستیم. مردم بلندگویی جز ما ندارند و افتخار می کنیم که بلندگوی فقرا و اولین گوش شنوا برای شنیدن دردها و آلام باشیم.
   1397/8/22 08:40    تعداد بازدید :  630

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 630
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )