ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 7
بازدید امروز 12,697
بازدید دیروز 30,378
بازدید این ماه 972,513
بازدید کننده ماه قبل 719,414
بازدید ماه قبل 801,142
بازدید کل 28,617,045

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور: همه باید تلاش کنیم فرهنگ مهارت آموزی جایگزین مدرک گرایی شود...

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشوردر دیدار با نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان بر ضرورت استقرار فرهنگ مهارت آموزی بجای مدرک گرایی در جامعه تاکید کرد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحفه ای استان سیستان و بلوچستان، مهندس نادر فخری معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشوردر دیدار باآیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان بر ضرورت فراگیر کردن فرهنگ مهارت آموزی تأکید کرد.
آیت الله سلیمانی دراین دیدار مهمترین نیاز استان برای توسعه را تربیت افراد مهارت آموخته عنوان کرد و گفت: آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای تأثیر بسزایی در رونق اشتغال و حرکت چرخ های تولید در استان داشته است.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور نیز تصریح کرد: اشاعه فرهنگ مهارت آموزی در کشور نیازمند حرکت جهادی همچون اوایل انقلاب است چرا که ارتقاء کارایی و بهره وری نیروی کار رونق اقتصادی و تولید را در پی خواهد داشت.
مهندس فخری خاطر نشان کرد: از طریق ایجاد اعتماد به نفس در مهارت آموختگان خواهیم توانست زمینه های کارآفرینی را در کشور ایجاد نماییم تا منجر به تولید و ارزش افزوده شود .
وی اظهار داشت: در حال حاضر در کشور شاهد استقبال افراد از مقوله مهارت آموزی هستیم و ارتقاء اشتغالزایی کاراموزان  از 32 درصد در سال گذشته به 42 درصد در سال جاری گویای تأثیر گذاری اموزش مهارتی بر اشتغال است  و نوید بخش رونق تولید در کشور خواهد بود.
مهندس فخری با اشاره به تمرکز اصلی آموزش های مهارتی بر مقوله خود اشتغالی اذعان داشت: تمرکز اصلی آموزش های مهارتی بر خود اشتغالی و توانمند سازی زنان بی سرپرست و بد سرپرست در حاشیه شهرها و سکونت گاه های غیر رسمی است چرا که با توان افزایی مهارتی برای این افراد درآمد زایی ایجاد می شود .
وی در ادامه از بهبود اعتبارات خبر داد و گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از سال 91 مشکل اعتبارات داشته اما با پیگیری های صورت گرفته توسط دکتر پاک سرشت و بازدیدهای میدانی سازمان برنامه ریزی کشور  امیدواریم در آینده ای نزدیک مشکلات اعتبارات سازمان کم شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در این دیدار ضمن تقدیر وتشکراز خدمات ارائه شده توسط مجموعه آموزش فنی و حرفه ای استان در حاشیه شهر بیان داشت: مجموعه آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان علی رغم مشکلات فراوان در خصوص آموزش های مهارتی درحاشیه شهر بسیار قوی عملکرده و جا دارد از زحمات همکاران دراین حوزه کمال تشکر را بجا آوریم.
در این جلسه،  ایت الله سلیمانی،  امام جمعه زاهدان از عملکرد خوب سازمان اموزش فنی وحرفه ای کشور و اداره کل استان تقدیر وتشکر کرد و خواستار پررنگ کردن بحث اشتغال زایی در استان شدند.
گفتنی است، در ان دیدار آقایان جلالی، رئیس مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای کشور و اردشیری، مسئول رسیدگی به شکایات و ارزیابی عملکرد سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و نیز جمعی از همکاران اداره کل مهندس فخری را همراهی کردند.
 
   1397/8/23 08:22    تعداد بازدید :  841

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 841
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )