ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 17
بازدید امروز 20,887
بازدید دیروز 31,952
بازدید این ماه 966,763
بازدید کننده ماه قبل 743,277
بازدید ماه قبل 816,589
بازدید کل 28,499,191

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: اصلاحات فرآیندها، پویایی و بالندگی سازمانی را به دنبال دارد...

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، روز جمعه دوم آذر ماه سال جاری در نشست با رؤسای ستادی و مراکز آموزش فنی و حرفه ای، کارکنان، مربیان و جمعی از مدیران و مؤسسان آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد استان کردستان گفت: ایجاد تحول و اصلاح تدریجی در فرآیندها،  موجب رشد، پویایی و بالندگی سازمان می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان، مهندس نادر فخری، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در نشست مذکور با اشاره به ایجاد تغییر فرآیندها در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: ایجاد تحول یکی از ارکان اصلی بازگشت رشد پویایی و بالندگی به مجموعه این سازمان است.
مهندس فخری افزود: اگر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بتواند نقش اصلی و تأثیرگذار خود را که همان تربیت نیروی متخصص و کارآمد و کمک به بهره وری تولید است به درستی ایفاء کند می تواند سهم بزرگی در توسعه و رشد اقتصادی ایران اسلامی داشته باشد.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی و جایگزینی آن با فرهنگ مدرک گرایی را یکی از مؤلفه های اصلی در حل مشکل بیکاری در بین جوانان کردستانی دانست.
وی گفت: مهارت می تواند منجر به تولید ثروت شود چرا که استان کردستان با دارا بودن پتانسیل های بالا در زمینه های مختلف اعم از کشاورزی، گردشگری، معادن و دارا بودن ظرفیت های آبی مناسب و همچنین همسایگی با اقلیم کردستان عراق و وجود نیروی انسانی متعهد و ولایت مدار می تواند با تلفیق مهارت و تخصص، بحران بیکاری پیش رو را پشت سر بگذارد.
مهندس فخری با اشاره به تخصیص اعتبارات به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ادامه داد: خوشبختانه با حمایت های همه جانبه دولت و پیگیری های مجدانه رئیس سازمان، شاهد افزایش چشمگیر اعتبارات در حوزه های مختلف هستیم.
وی از افزایش دوبرابری تخصیص اعتبارات در 3 ماهه سوم نسبت به 6 ماه اول سال جاری خبر داد و گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری رقم تخصیص اعتبار به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور 39% بوده است که در 3 ماهه سوم سال جاری شاهد تخصیص 65% اعتبارات به سازمان هستیم که این خود نشان از آینده ای روشن برای سازمانی بالنده و پویا همچون سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور دارد.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در بخش دیگری از سخنان خود توجه ویژه به مربیان را از جمله برنامه های کاری سازمان دانست و اظهار داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به عنوان سازمانی آموزش دهنده و آموزش گیرنده با محوریت مربیان می تواند نوید بخش آینده ای روشن برای جوانان ایرانی به ویژه جوانان استان کردستان باشد.
وی از پرداخت تمام مطالبات کارکنان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان تا پایان هفته جاری خبر داد و افزود: با پیگیری های صورت گرفته، تخصیص و تزریق اعتبارات مناسب، شاهد پرداخت تمام مطالبات کارکنان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خواهیم بود.
مهندس فخری پیگیری روند تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی با سابقه در این سازمان را از دیگر برنامه های حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان در سال جاری عنوان کرد و گفت: خوشبختانه کمیته ای ویژه در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برای تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی با سابقه تشکیل شده است که امیدواریم این مهم نیز تحقق یابد.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از اصلاح ساختار در چارت تشکیلات سازمان خبر داد و افزود: در راستای چاپک سازی سازمانی در فاز نخست، 93 پست و در فازدوم، 53 پست سازمانی از چارت سازمان کاسته شده است که در مراحل بعدی شاهد اصلاح ساختار چارت سازمانی در ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای و سپس مراکز آموزش فنی و حرفه ای کشور خواهیم بود.
 
   1397/9/3 12:01    تعداد بازدید :  736

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 736
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )