میز خدمت الکترونیک
جذب امریه سربازی
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 17
بازدید امروز 6,414
بازدید دیروز 6,983
بازدید این ماه 487,311
بازدید کننده ماه قبل 173,139
بازدید ماه قبل 228,790
بازدید کل 21,753,427

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تأکید کرد: مهارت آموزی به یک مؤلفه جدایی ناپذیر در دوره خدمت سربازی تبدیل شود...

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در بازدید از کارگاه های مهارت آموزی مستقر در گروه 33 توپخانه ارتش جمهوری اسلامی ایران استان کردستان تأکید کرد: مهارت آموزی باید به یک مؤلفه جدایی ناپذیر در دوره خدمت سربازی تبدیل شود تا کسی که از این دوره ترخیص می شود فردی توانمند باشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان، دکتر سلیمان پاک سرشت،  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، شنبه سوم آذرماه سال جاری در بازدید از کارگاه های مهارت آموزی مستقر در گروه 33 توپخانه ارتش جمهوری اسلامی ایران این استان اظهار داشت: هدف ما این است که پروژه مهارت آموزی سربازان به جریانی معمول در دوره های خدمت سربازی تبدیل شود و بتوانیم ادعا کنیم این ایده منحصر بفردی است که در کشور اجرا شده است.
وی یادآور شد: افرادی که وارد خدمت نظام وظیفه می شوند اگر مهارت نداشته باشند با مهارتی که در طول خدمت سربازی فرا می گیرند توانمند شده و  می توانند در آینده شغلی پیدا کرده یا فعالیت خود را به وجه بهتری ادامه دهند.
دکتر پاک سرشت تأکید کرد: آموزش های حین سربازی از پروژه های ارزشمند و هوشمندانه ای است که از سال گذشته شروع شده و با تلاش جدی ستاد کل نیروهای مسلح به ویژه سردار باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به پروژه ای ملی تبدیل شده است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: اگر آموزش فنی و حرفه ای و مهارت آموزی را جدی نگیریم دچار خسران می شویم.
وی یادآور شد: حمایت های معنوی و سیاسی و اراده موجود در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و همچنین ستاد کل نیروهای مسلح منجر به شکل گیری قرارگاه مهارت آموزی شد که در نوع خود اقدام ابتکاری و ارزشمند است.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه در آینده ثمرات این تفکر بلند و اراده نیرومند را بیشتر خواهیم دید گفت: با برنامه ریزی هایی که برای مهارت آموزی سربازان صورت می گیرد در راستای تفاهم نامه ای است که قرارگاه مهارت آموزی با تشکیلات سازمان منعقد کرده است.
وی افزود: این موضوع  پروژه ای ملی است که اهمیت آن بر همگان مشخص شده و روز به روز گسترش پیدا می کند و ضمن اینکه می توانیم تجربه های مطلوب و ارزشمند خود را منتشر کنیم و در مواقعی که لازم است اصلاحات لازم را انجام دهیم.
دکتر پاک سرشت با اشاره به اینکه لازم است تمام انرژی خود را بگذاریم تا به الگوی مطلوب برسیم، تأکید کرد: مقرر شده است که از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور فردی برای حضور در قرارگاه مهارت آموزی مأمور شود تا در یک مقطع زمانی مشخص مسأله قرارگاه و پیوند آن با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور را به طور جدی تر پیگیری کند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: نتیجه این اقدامات موجب می شود مهارت آموزی به یک مؤلفه جدایی ناپذیر خدمت دوره سربازی تبدیل و یک امتیاز، مزیت و ویژگی برای نیروهای مسلح کشور محسوب شود.
دکتر پاک سرشت اظهار امیدواری کرد: به زودی برنامه ها مدون تر شده و چگونگی آموزش ها و حوزه های آن مشخص می شود به این ترتیب اگر آموزشی ارائه شود با محیط زندگی فرد و نیازها، فرصت های شغلی و شرایط اقتصادی آن تناسب داشته باشد.
وی در پایان یادآور شد: در بازدید از کارگاه های مهارت آموزی پادگان لشگر 28 ارتش جمهوری اسلامی در کردستان اگر کاستی، نیازی و تجهیزاتی لازم باشد را تأمین و رفع می کنیم تا با قوتی افزون آموزش ها تداوم یابند.
   1397/9/6 08:10    تعداد بازدید :  464

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 464
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )