ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 13
بازدید امروز 6
بازدید دیروز 25,533
بازدید این ماه 959,050
بازدید کننده ماه قبل 728,026
بازدید ماه قبل 813,342
بازدید کل 28,745,908

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور : ارائه الگوهای جدید در ارائه آموزش های مهارتی در دستور کار سازمان قرار گرفته است...

 
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در نشست با رؤسای ستادی و مراکز آموزش فنی و حرفه ای، کارکنان، مربیان و جمعی از مدیران و مؤسسان آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد استان کردستان گفت: ارائه الگوهای جدید در ارائه آموزش های مهارتی در دستور کار سازمان قرار گرفته است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان، دکتر سلیمان پاک سرشت،  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در نشست مذکور با اشاره به  تدوین و بهره گیری این سازمان از الگوهای جدید در ارائه اموزش های مهارتی گفت: امروزه الگوهای ارائه آموزش های مهارتی باید متناسب و همسو و هم جهت با نیاز روز کشور و بازار کار باشد.
دکتر پاک سرشت با اشاره به جایگاه آموزش فنی و حرفه ای در استان کردستان گفت: در بازدید های به عمل آمده از کارگاه های آموزشی متوجه این موضوع شدم که خوشبختانه جایگاه آموزش های مهارتی در استان کردستان به درستی تفهیم شده است و این نشان از تلاش و کوشش تمام کارکنان و مجموعه این اداره کل در سطح استان است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این نوید را به همه همکاران می دهم که مدیریت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در مسیر شنیدن و حل مشکلات موجود قدم برداشته و در مسیر رفع این دغدغه ها قرار دارد.
وی گفت: از زمانیکه در تیم مدیریت سازمان مستقر شدم اولین موضوعی که موردی که مورد بررسی قرار دادیم این است که مسیری که تاکنون طی کردیم مسیری درست بوده یا نه؟
دکتر پاک سرشت افزود: من این توفیق را داشتم قبل از اینکه مدیریت سازمان را به عهده بگیریم یک مطالعه جامعی را برای هیئت دولت انجام دادم چالش های فنی و حرفه ای در کشور را به صورت بررسی تطبیقی با کشورهای دیگر مورد مطالعه قرار دادم و در اختیار دولت قرار دادم .
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به انجام مطالعات جامع خود در حوزه آموزش های مهارتی قبل از ورود به سازمان گفت: کماکان برآن تصور اعتقاد دارم آموزش فنی و حرفه ای باید وارد ریل جدیدی بشود. این به این معنی است که ما مدت طولانی بدون اینکه به بهبود بنیانی و تغییرات بنیادین مدیریت آموزش های فنی و حرفه ای فکر کنیم با یک الگو متعارف نزدیک به آموزش و پرورش و آموزش عالی این سازمان را اداره کرده ایم که امروزه متاسفانه مسائلی گریبان گیر این سازمان شده است .
دکتر پاک سرشت افزود: آموزش های فنی و حرفه ای مدل مدیریتی کاملاً متفاوت از مدل آموزش و پرورش و آموزش عالی است ولی در مدت زمان گذشته با مدل متعارفی که اعمال شده همه به خصوص مسئولان بلندپایه سازمان به این نتیجه رسیده ایم که باید یک الگوی جدید برای آموزش های فنی و حرفه ای ایجاد شود.
وی ادامه داد: مدلی که در این مدت اجرا شده شاید منطبق با وضعیت اقتصادی و صنعتی کشور بوده باشد  ولی اکنون وارد یک اتمسفر و یک اکوسیستم جدید برای آموزش های فنی و حرفه ای می شویم و  باید این سوال را از خود داشته باشیم که آیا آمادگی داریم وارد آن بشویم یا نه .
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از مواردی که می توان گفت که بیش از 5 ماه برای آن برنامه ریزی شده است، بحث آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد بوده که به این نتیجه رسیدیم که باید تغییر رژیم مدیریت آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد صورت گیرد و پاسخگوی نیازهای مطرح این آموزشگاه ها باشد .
وی افزود: کلیدی ترین موضوع این است که در شأن و منزلت این آموزش ها و ارتقاء آن شاهد باشیم. باید بگویم که تصویری که در جامعه و افکارعمومی در خصوص اثربخشی این آموزش ها وجود ندارد و آن نقش حیاتی که باید در اقتصاد و صنعت ما داشته باشد ندارد.
 دکتر پاک سرشت با بیان این که آموزش های مهارتی بازاری نهفته در خود را دارد، اظهار داشت: با اصلاح رویه و بهبود فرآیند ها می توانیم این بازار نهفته و بالقوه را به بازاری پویا برای جوانان ایرانی مبدل سازیم.
 رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از واگذاری بسیاری از فعالیت های آموزشی این سازمان به بخش خصوصی و آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد در برنامه های آتی سازمان خبر داد و گفت: به همین منظور دفتری در وزارت علوم تخصیص داده شود که بازاریابی آموزش های فنی و حرفه ای به خصوص با محوریت آموزشگاه های فنی و حرفه ای  آزاد صورت پذیرد.
دکتر پاک سرشت گفت: در مدل جدید می کوشیم با اهمیت بیش از پیش به مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، گام های بنیادی و خوبی را در راستای به روز کردن دانش و تجربه این افراد برداریم.
 
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در پایان با اشاره به نظام جامع آموزش های فنی و حرفه ای که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است گفت: آئین  نامه های این نظام در حال تهیه و تدوین است که با تعامل و همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور امیدواریم در آینده ای نزدیک این مهم نهایی و عملیاتی شود.
   1397/9/6 08:16    تعداد بازدید :  668

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 668
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )