ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 11
بازدید امروز 9,661
بازدید دیروز 31,810
بازدید این ماه 961,620
بازدید کننده ماه قبل 737,731
بازدید ماه قبل 813,964
بازدید کل 28,519,775

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان خبر داد: ارائه آموزش های مهارتی به بیش از 600 نفر از معلولان در هفت ماهه سال جاری ...

آرش اخوان مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان ضمن گراميداشت 12 آذر به عنوان روز جهاني معلولان از ارائه 691 نفر دوره آموزش مهارتي به معلولان در هفت ماهه نخست سال جاري خبر داد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، آرش اخوان مدير كل استان در تكميل اين خبر بيان داشت: در راستای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان و با هدف ارائه خدمات آموزشی و مناسب سازی فضاهای عمومی برای استفاده از جامعه هدف تفاهم نامه ای فیمابین سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور وسازمان بهزیستی  با هدف ایجاد بسترهای مناسب برای سهولت دسترسی معلولان و جانبازان به امکانات و فضاهای فیزیکی ساختمان های اداری و آموزشی و ارائه آموزش های مهارتی به جامعه هدف منعقد گردیده است.
وي افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور خود را مکلف مي داند كه راسا یا با جلب مشارکت بخش غیردولتی اقدام به پذیرش کارآموزان دارای معلولیت نمايد و از طریق مناسب سازی و توسعه مراکز موجود و یا تاسیس آموزشگاه ها و مراکز آموزشی نسبت به ارتقای مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای افراد دارای معلولیت اقدام کند و به ارائه حمایت‌ها لازم و تامین تجهیزات تخصصی مهارت آموزی متناسب با شرایط کارآموزان دارای معلولیت کمک هزینه این افراد را پرداخت نمايد.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان گفت: باتوجه به اینکه در حوزه اشتغال نیازسنجی شغلی بر نیازسنجی آموزشی اولویت دارد توانمندسازی و ارائه آموزش ها باید بر اساس نیازسنجی شغلی صورت پذیرد.
اخوان اظهار داشت: برای ارائه آموزش های مهارتی متناسب با جامعه هدف بهزیستی، این اداره کل آماری از افراد تحت پوشش خود را تهیه و با توجه به علاقه مندی، شرایط، توانایی های جسمی و ذهنی هر فرد و نیاز بازارکار، نیازسنجی شغلی با همکاری ارگان های مربوطه برای این افراد انجام مي دهد. سپس با توجه به نیازسنجی شغلی صورت گرفته، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان آموزش های مهارتی مورد نیاز افراد را ارائه خواهد داد و کارگاه های مورد نیاز آنان تهیه و تجهیز می شوند.
وي در اين راستا آموزش مهارتی ارائه شده به معلولان در حرفه هاي صنایع دستی، هنر وخدمات (قالیبافی- خیاطی – آشپزی- کامپیوتر و صنایع غذایی) را در7 ماهه سال 97، تعداد 691 نفر-دوره معادل 120 هزار و 806 نفر – ساعت عنوان نمود.

   1397/9/12 12:13    تعداد بازدید :  649

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 649
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )