خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 15
بازدید امروز 11,510
بازدید دیروز 22,337
بازدید این ماه 610,314
بازدید کننده ماه قبل 671,355
بازدید ماه قبل 769,827
بازدید کل 30,227,908

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان: آموزشهای مهارتی و کارآفرینی از طریق مشاغل خانگی بسیاری از مشکلات اشتغال را حل خواهد کرد ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان،آرش اخوان مدير كل استان به همراه محمدعلي صحرانورد رييس اداره امور عمومي و پشتيباني اداره كل با سيد يوسف طباطبايي نژاد نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اصفهان ديدار و گفتگو كردند.
در ابتدای این دیدار آرش اخوان گزارشي از اقدامات مجموعه آموزش فني و حرفه اي در حوزه هاي مختلف از جمله زندان ها، صنايع و ... با هدف اشتغال جوانان جوياي كار ارائه داد.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان ضمن اشاره به مباحث بحران آب در استان اصفهان افزود: براي حل اين مشكل برنامه هاي مهمي داريم تا  بتوانيم در سبزكردن مشاغل و تعريف مشاغل خوش آتيه و پررونق كه بتواند جايگزيني براي منطقه به ويژه شرق اصفهان باشد با آموزش مهارت هاي نو و ايجاد اشتغال و كارآفريني گام مؤثري برداريم.
اخوان در خصوص اجراي طرح هاي پارك مهارت دانش آموزان مقاطع ابتدايي در قالب تور مهارتي در روز هاي پنج شنبه با هدف آشنايي آنان با مهارت ها، مشاغل وانتخاب رشته شغلي آينده خود توضيحاتي را ارائه نمود.
وي با اشاره به اجراي طرح راه اندازي مشاغل خانگي در روستاها افزود: در اين طرح مربيان ضمن آشنايي با شركت هاي پشتيبان نسبت به آموزش روستائيان در حرفه هاي مختلف اقدام و مهارت آموختگان پس از آموزش اقدام به ارائه توليدات نموده و از طريق شركت پشتيبان محصولات را به فروش مي رسانند.
آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد ضمن تبريك انتصاب مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان اظهار داشت: ما در بحث اشتغال دو مشكل داريم يكي اينكه جوانان كاربلد نيستند و ديگري اينكه  فرهنگ كار جا نيفتاده است.
وي بيان داشت: آموزشهاي مهارتي و كارآفريني از طريق مشاغل خانگي بسياري از مشكلات اشتغال را حل خواهد نمود.
نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: بايستي براساس مزيت ها و پتانسيل هاي مناطق در حوزه هاي مختلف  كارآفريني كنيم و اين امر بايستي از مدارس شروع شود.
وي افزود: براين اعتقادم كه در كشور، ده برابر بيكاري، كار هست و جوانان بايستي با استفاده از خلاقيت ها و نعمت هايي كه خداوند عطا نموده است با استفاده از تفكراتشان در اين مسير گام بردارند.
آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در ادامه ضمن اشاره به اينكه شغل خصوصي مقدس تر از شغل دولتي است گفت:‌ در اين راستا جوانان را به آشنايي با فرهنگ كار ترغيب كنيد.

   1397/9/15 09:18    تعداد بازدید :  592

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 592
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )