بیانیه توافق سطح خدمت
میز خدمت الکترونیک
سامانه ثبت تقاضاهای آموزش
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
آدرس مراکز استانها
تجارب مهارت آموختگان شاغل
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات
سامانه آزمون

 

 

 

 

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • تأثير توسعه مشاركت بخش غيردولتي بر كيفيت آموزش هاي فني و حرفه اي را چگونه ارزيابي مي كنيد؟
    • مثبت
    • منفي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 14
بازدید امروز 26,875
بازدید دیروز 29,388
بازدید این ماه 1,403,169
بازدید کننده ماه قبل 1,157,934
بازدید ماه قبل 1,227,792
بازدید کل 19,243,290

رونمایی از نظام جدید بازآموزی مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور...

طرح «نظام جدید بازآموزی مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور» با حضور دکتر پاک سرشت معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، دکتر سلیمان پاک سرشت، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان در دومین جلسه شورای راهبری مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای کشور و در آیین رونمایی از این طرح گفت: درحوزه آموزش مربیان وارد فاز جدیدی شده ایم و لازم است در این خصوص مستند سازی لازم برای تبدیل آن به یک رویه علمی و متقن صورت پذیرد.
پاک سرشت افزود: آنچه که هیچدام در آن تردید نداریم این است که رویه فعلی مطلوب نیست و کسی از ادامه مسیر موجود دفاع نمی کند و می دانیم هرآنچه که الان داریم از جمله  الزامات، مقررات و نهادمندی ها، همه پیرامون وضعیت موجود شکل گرفته اند و آنچه قاعده مندی فعلی را ماندگار و تقویت می کند؛ مقررات حوزه آموزش، پژوهش و مالی سازمان و حتی مقرراتی است که در کشور وجود دارد.
پاک سرشت افزود: ما در کلیات توافق داریم و می دانیم که با صنعت و دانشگاه  تعامل مطلوبی نداریم، منابع کافی هم نداریم علاوه بر این لازم است مربیان ما متناسب با رویکرد تازه ارتقاء یابند.
وی در ادامه گفت: بخش اعظم مشکلات احتمالی اجرای طرح در دوره پایلوت مشخص خواهد شد. مهم این است که ما یک سیستم مانیتورینگ و مستندساز بسیار پیشرفته داشته باشیم که از ابتدا تجربه هایمان را مستند کنیم تا بتوانیم در پایان امسال نقاط ضعف و قوت این رویکرد تازه را ارزیابی کنیم.    
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین گفت: لازم است این طرح را به عنوان یک پروژه جدی بپذیریم، از اینرو   پیشنهاد می کنم طرح را به صورت یک سند، تهیه و مراجع ذی ربط بین المللی را در جریان این تحول تازه قرار دهیم.
وی افزود: نکته دیگر اینکه ما باید از ظرفیت انجمن های علمی استفاده کنیم. انجمن های علمی اصولا نهادهایی غیر انتفاعی هستند و تمایل زیادی برای مشارکت در  این حوزه ها دارند.
دکتر پاک سرشت ضمن اشاره به استفاده از ظرفیت انجمن های علمی در به سامان رساندن اینگونه طرح های مهم، چند توصیه ارائه کرد؛ اول اینکه لازم است دور نمای این طرح با لحاظ سیاست های بلند مدت سازمان دیده شود. دوم؛ اجرایی کردن این طرح لازم است با کاهش تصدی گری دولت همراه باشد و سخن آخر اینکه اجرای پروژه پیش رو، نباید تکلیف و هزینه ای برای دولت ایجاد کند.
   1397/9/15 10:52    تعداد بازدید :  37

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 37
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )