میز خدمت الکترونیک
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • تأثير توسعه مشاركت بخش غيردولتي بر كيفيت آموزش هاي فني و حرفه اي را چگونه ارزيابي مي كنيد؟
    • مثبت
    • منفي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 4
بازدید امروز 1,143
بازدید دیروز 11,347
بازدید این ماه 363,131
بازدید کننده ماه قبل 557,937
بازدید ماه قبل 645,937
بازدید کل 21,055,071

تبیین جزئیات تفاهم نامه همکاری آموزشی بین سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و دانشگاه پیام‌نور ...

جزئیات تفاهم نامه همكاري آموزشی بین سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و دانشگاه پيام‌نور تبیین شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، این تفاهم نامه با توجه به ضرورت برنامه‌ریزی برای توسعه منابع انسانی مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای کشور و همچنین ارتقاء بهره‌وری نیروی کار متخصص و صلاحیت‌های فنی و حرفه‌ای و توانمند‌سازی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاهی برای ورود به عرصه فعالیت‌های اقتصادی امروز، پانزدهم دی ماه جاری به امضای دکتر سلیمان پاک سرشت، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس این سازمان و محمدرضا زمانی، رئیس دانشگاه پیام نور کشور رسید.
بنابر این گزارش،  از اهداف این تفاهم نامه می توان به توانمندسازی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه با رویکرد تقویت شایستگی های شغلی و حرفه ای موردنیاز بازارکار،  فراهم‌سازی بسترهای اشتغال دانش‌آموختگان متناسب با نیاز بازار کار کشور و مطالعات نیازسنجی و امکان‌سنجی آموزشی در حوزه آینده‌پژوهی مشاغل مورد نیاز موضوع تفاهم‌نامه به منظور تدوین و بازنگری استانداردهای آموزش شغل و شایستگی اشاره کرد.
بر اساس این گزارش، بررسی نتایج نیازسنجی، امکان‌سنجی و شناسایی مشاغل انجام شده توسط دانشگاه با همکاری کارشناسان معرفی شده از سوی آنها،  برگزاری دوره‌های مهارتی ضمن خدمت مورد نیاز کارکنان دانشگاه در مراکز آموزشی دولتی و غیردولتی سازمان با اولویت مراکز غیردولتی و هدایت و حمایت از پایان‌نامه‌های کارشناسی‌ارشد و رساله‌های دکتری تخصصی دانشگاه با موضوع رفع نیاز بازار کار کشور از جمله تعهدات سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در راستای اجرای تفاهم نامه مذکور است.
این گزارش می افزاید: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در تفاهم نامه مذکور متعهد شده است در خصوص برگزاری آموزش واحدهای درسی عملی در صورت اعلام نیاز دانشگاه، برگزاری دوره‌های مهارتی بین‌المللی برای دانشجویان مراکز بین‌الملل دانشگاه و اعطای مجوز ایجاد مرکز توسعه شایستگی‌های دانشجویان SCD)) به دانشگاه و واحدهای دانشگاهیبا دانشگاه پیام نور همکاری کند.
همچنین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور براساس این تفاهم نامه دوره‌هاي آموزشي تخصصي برای الگوهاي مختلف آموزشي از جمله توليد، بازاريابي، فروش، كارآفريني و آمادگي شغلي برگزار و با انجام ارزشیابی پایان دوره دانشجویان گواهینامه بین المللی مهارتی صادر می کند. 
براساس این تفاهم نامه، تمام دانشجویان معرفی شده دانشگاه در مراکز دولتی و غیردولتی سازمان مبادرت به طی دوره آموزشی یا آزمون نمایند مشمول بیمه مسئولیت مدنی سازمان قرار خواهند گرفت.
سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مکلف است از استادان، کارشناسان، مربیان و متخصصان صاحب تجربه که توسط دانشگاه پیام نور معرفی می شوند در کمیته های تخصصی تدوین و بازنگری استانداردها، اجرای دوره های آموزشی و آزمون استفاده کند.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، دانشگاه پیام نور در راستای اجرای تفاهم نامه مذکور در تدوین استانداردهاي شغلي و منطبق‌سازي استانداردهای آموزشی و شغلي موجود براي رشته هاي مختلف و برگزاری مسابقات ملی مهارت استانی و آماده‌سازی دانشجویان برای اعزام به مسابقات استانی، کشوری و جهانی با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور همکاری می کند.
این گزارش می افزاید: معرفي و هدایت دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه برای شرکت در دوره‌های مهارت‌آموزی در حال اجرای مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای سازمان، تأمین فضای آموزشی مناسب، امکانات، تجهیزات و مواد مصرفی مورد نیاز دوره‌های آموزشی، تأمین  فضای  برگزاری آزمون کتبی  از دیگر تعهدات دانشگاه پیام نور کشور در راستای اجرای تفاهم نامه مذکور است.
بنابراین گزارش، در راستای تفاهم نامه مذکور، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و دانشگاه پیام نور نسبت به حمایت مادی و معنوی از برگزاری سمینارها و همایش های علمی – مهارتی، کارگاه های آموزشی و نمایشگاه های ارائه دستاوردها متعهد می شوند.
همچنین در اجرای این تفاهم نامه، سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور و دانشگاه پیام نور کشور در برگزاری دوره­های کارورزی و کارآموزی دانشجویان همکاری می کنند.
دانشگاه پیام نور در راستای اجرای تفاهم نامه مذکور متعهد می شود رشته‌های تحصیلی بین‌‌رشته‌ای کاربردی و مهارتی با همکاری سازمان به ویژه کارشناسی‌ارشد مدیریت آموزش فنی و حرفه ای ایجاد و راه اندازی کند.
بر اساس این گزارش، دانشگاه پیام نور در تفاهم نامه مذکور متعهد شده است تا شرایط حضور مربیان و کارشناسان سازمان و مرکز تربیت مربی در کارگروه‌های تخصصی، آموزش دروس نظری و عملی به دانشجویان، همایش‌ها و نشست‌های علمی و مهارتی دانشگاه را فراهم کند.
دانشگاه پیام نور متعهد می شود تا دوره های مهارت آموزی را به عنوان واحدهای درسی عملی و کارگاهی دانشجویان محسوب کند.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، منطبق‌كردن سرفصل‌هاي درسي رشته‌های مرتبط با استانداردهاي شغلي و آموزشي سازمان،  تبادل استاد و مربی بین دانشگاه و سازمان به منظور تدریس دروس و برگزاری کارگاه‌های علمی و آزمایشگاهی و همکاری در طراحی و اجرای دوره های آموزشی مهارتی به صورت مجازی از جمله تعهدات مشترک دو طرف در راستای اجرای تفاهم نامه مذکور است.
   1397/10/19 08:19    تعداد بازدید :  168

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 168
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )