دومین جشنواره مهارت آموختگان کارآفرین برتر
خدمات الکترونیک
جذب امریه سربازی
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 15
بازدید امروز 10,172
بازدید دیروز 11,014
بازدید این ماه 821,372
بازدید کننده ماه قبل 971,427
بازدید ماه قبل 1,049,041
بازدید کل 25,420,359

رییس اداره شهرستان اصفهان و مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید رجایی خبر داد: اجرای طرح مشترک این مرکز و گروه صنعتی انتخاب در قالب آموزشهای دوگانه ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، احمدرضا منتظري رئيس اداره شهرستان اصفهان و مركز شهيد رجايي در تكميل اين خبر گفت: نشست مشتركي با حضور عباس مهديان معاون آموزش، پژوهش و برنامه ريزي اداره كل، حميدي كارشناس آموزش، شاطري معاون مركز يك، زاهدي و تقوايي مربيان مركز يك و اكراميان مدير آموزش گروه صنعتي انتخاب سرويس حامي  با هدف برگزاري دوره هاي آموزش تعميركار لوازم خانگي برقي و سرد كننده در قالب اجراي آموزشهاي دوگانه در مركز شهيد رجايي برگزار گرديد.
منتظري افزود: بي شك يكي از الگوهاي آموزشي مناسب  و اثر بخش براي پاسخگويي به نياز مهارت هاي شغلي بازار كسب و كار مبتني بر فرصت هاي شغلي موجود، از طريق كم نمودن فاصله زماني و مكاني بين دو محيط با دنياي آموزشي و كار است. در اين روش آموزش اين فاصله حذف شده و يا به حداقل مي رسد و بخشي از آموزش فني و حرفه اي در شرايط و محيط واقعي كسب و كار و انجام مي شود. امروزه كارشناسان اتفاق نظر دارند كه نه تنها دانش صرفا براي دستيابي به اشتغال راهگشا نيست بلكه مهارتهاي فني نيز به تنهايي و بدون توجه به مهارتهاي نظري و آمادگي شغلي، قادر نخواهند بود كه افراد جوياي كار را به ميزان كافي براي اشتغال پذيري و رويارويي با چالش هاي محيط كسب و كار توانمند نمايد.
رييس مركز شهيد رجايي گفت: اجراي مشترك اين طرح علاوه بر افزايش اعتماد متقابل بين محيط كار و محيط آموزش فني و حرفه اي از طريق تبادل دانش و تجربيات عملي و فني مربيان و استادكاران موجب حركت در مسير ارتقاء هماهنگي و هم افزايي ظرفيتهاي آموزش و پژوهش، افزايش اثر بخشي آموزشهاي فني و حرفه اي هدفمند و ارائه شده مبتني بر فرصتهاي شغلي و درآمدي بازار كار، كمك به بنگاههاي اقتصادي فعال به منظور تربيت، شناسايي و جذب نيروي كار ماهر، مستعد و توانمند، كاهش هزينه هاي توليد، خدمات و ريسك مخاطرات شغلي از طريق جذب و بكارگيري نيروهاي مهارت آموخته، ترويج ، حفظ و تداوم مشاغل سنتي و بومي كشور به ويژه در ابعاد فرهنگي و ملي مي گردد.
منتظري افزود: اجراي اين طرح باعث اشتغال پذيري نيروي انساني جوياي كار از طريق  آشنايي با محيط كسب و كار، ايجاد خودباوري و اعتماد به نفس، ارتقاء اخلاق و صلاحيت حرفه اي نيروي كار، استمرار ارتباط مهارت آموخته با محيط آموزش و پژوهش مراكز آموزش فني و حرفه اي مي شود.
   1398/2/7 10:47    تعداد بازدید :  272

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 272
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )