تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 12
بازدید امروز 20,789
بازدید دیروز 31,533
بازدید این ماه 728,878
بازدید کننده ماه قبل 114,525
بازدید ماه قبل 183,969
بازدید کل 27,342,264

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: مهارت افزایی نیروی کار، اولویت اصلی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است/ افراد دارای مهارت پنج برابر بیشتر از افراد فاقد مهارت فرصت اشتغال پیدا می کنند...

سلیمان پاک سرشت در حاشیه بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای میاندوآب با بیان این که مهارت افزایی نیروی کار، اولویت اصلی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است، گفت: افراد دارای مهارت پنج برابر بیشتر از افراد فاقد مهارت فرصت اشتغال پیدا می کنند.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، سلیمان پاک سرشت، معاون وزیر و رئیس این سازمان در سفر به استان آذربایجان غربی، دهم اردیبهشت ماه جاری، ضمن بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران و خواهران میاندوآب به همراه فرماندار و نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی با مربیان و مهارت آموزان این مرکز دیدار و از نزدیک در جریان فعالیت ها قرار گرفت.
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در حاشیه این بازدید گفت: شرایط خوبی در کارگاه های مهارت آموزی این شهرستان حاکم است و امکانات مناسبی هم برای آموزش وجود دارد که جوانان این شهرستان باید از فضای بانشاط این مراکز در امر مهارت آموزی نهایت استفاده را بکنند.
پاک سرشت با بیان اینکه تلاش مدیران و مربیان مراکز مهارت آموزی میاندوآب به رونق اشتغال و تولید در این شهرستان کمک خواهد کرد، افزود: بر اساس مطالعات انجام گرفته افراد دارای مهارت پنج برابر بیشتر از افراد فاقد مهارت فرصت اشتغال پیدا می کنند.
وی افزود: مأموریت سازمان آموزش فنی و حرفه ای در سال جاری با تمرکز بر مساله مهارت نیروی کار، تقویت نیروی کار نیز خواهد بود و بنا به تعبیر وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی که مهارت نیروی کار را تحریم ناشدنی عنوان کردند، اصل مهارت آموزی مهمترین اولویت کاری سازمان در سال جاری است.
پاک سرشت اظهار داشت: اولویت بعدی این سازمان در سال جاری سازماندهی دوباره تجهیزات و امکانات موجود متناسب با نیاز کارگاه ها خواهد بود و این مهم ابتدا از مراکز شروع و پس از مربیان به همکاری ها با بخش خصوصی و بنگاه های اقتصادی منجر می شود.
وی ادامه داد: امسال برنامه این است که از منابع سازمان به صورت بهینه استفاده کنیم و در این ارتباط ارتقای کیفیت آموزش ها، ارتقای استانداردها برای توانمندسازی نیروی انسانی و در بخشی هم ایجاد فرصت برای اشتغال مهارت آموزان در فراتر از مرزها تلاش خواهد شد.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: همچنین تمرکز روی گروه های هدف و جوامعی که بیشتر به مهارت آموزی نیاز دارد، دیگر برنامه های اولویت دار سال جاری است و این برنامه ها در استان های مرزی اجرا خواهد شد.
پاک سرشت افزود: زنان سرپرست خانوار، معتادان بهبود یافته، زندانیان و دانشجویان  از جمله جامعه هدف این سازمان برای مهارت آموزی است و امسال فعالیت ها متناسب با نیازها و استفاده بهینه از منابع و حرکت در مسیر توسعه که در استان وضع شده است، خواهد بود.
بنابر این گزارش، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، دهم و  یازدهم اردیبهشت سال جاری به  منظور بررسی وضعیت آموزش های فنی و حرفه ای در استان آذربایجان غربی و  ظرفیت های استانی موجود به این استان سفر کرد.
 
   1398/2/12 10:49    تعداد بازدید :  289

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 289
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )