خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
جذب امریه سربازی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 9
بازدید امروز 4,378
بازدید دیروز 5,055
بازدید این ماه 189,897
بازدید کننده ماه قبل 136,402
بازدید ماه قبل 223,708
بازدید کل 26,290,536

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در آیین افتتاح نظام آموزش دوگانه: اجرای نظام آموزش دوگانه برای افراد جویای کار و سیستم صلاحیت حرفه ای برای شاغلین صنعت بهترین راهکار رونق تولید در کشور است ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، در اجراي تفاهم نامه مشترك اداره كل با اتحاديه صنف خدمات فني وسايل نقليه سبك استان و نياز شهرستان اصفهان به تعميركارهاي خودروهاي سبك، با حضور آرش اخوان مدير كل استان، فريده روشن رييس كميسيون فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شوراي اسلامي شهر اصفهان،‌محمود معيني رييس دفتر نماينده مردم شاهين شهر و ميمه در مجلس شوراي اسلامي، حيدر همتيان نماينده فرماندار اصفهان، علي مؤمني نماينده صنف خودروهاي سبك اصفهان، عباس مهديان معاون آموزش، پژوهش و برنامه ريزي اداره كل، سيروس آئينه بندي رييس مركز شهيد بهشتي، جمعي از مسولين ادارات ستادي و مربيان مركز، طرح اجراي آموزش دوگانه رشته اتومكانيك درجه 1 و 2 در مركز شهيد بهشتي اصفهان افتتاح شد.
آرش اخوان مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان در آيين افتتاحيه اجراي طرح نظام آموزش دوگانه مركز شهيد بهشتي با صنف خودرو ، ضمن خيرمقدم به مدعوين افزود: چندين سال در استان بر روي اين طرح كارشناسي و مطالعات خارجي صورت گرفته و اميدواريم بتوانيم نتايج مطلوب و مورد انتظار را بدست آوريم.
وي بيان داشت: يكي از سيستم هاي نوين مهارتي در دنيا به ويژه در كشور آلمان كه به عنوان قطب صنعتي در كل دنيا مطرح است،  سيستم آموزش دوگانه است كه اين سيستم آموزشي تفاوتش با سيستم هاي عادي آموزش مهارتي اين است كه در آموزش فني و حرفه اي استانداردها 30 درصد تئوري و 70 درصد عملي و هر دو در محيط كارگاهي انجام مي پذيرد، اين در حالي است كه در سيستم دوآل آلمان 30 درصد كل دوره آموزش در مجموعه كارگاهي و 70 درصد آن در محيط صنعت يا صنف (محيط كار واقعي) صورت مي پذيرد و فردي كه از اين سيستم خارج مي شود ، يك نيروي ماهر و متخصص است.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان افزود: مربيان و مخاطبين جوياي كار بايستي با فناوري روز دنيا پيش روند كه اين امر مستلزم تغيير نظام آموزشي است تا شكافت اصلي كشور ايران نسبت به ساير كشورها كه همان فقر مهارتي و فقدان نيروي ماهر در صنعت است از بين برود.
اخوان بيان داشت: ما توانستيم با مطالعه ي دستورالعمل هاي موجود در كشور و وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعي، ايده نظام دوآل آلمان را از طريق بخشنامه ها و اختياراتي كه داشتيم بومي سازي كنيم و مجدانه با رصد كامل و استفاده از نقطه نظرات مربيان، مهارت آموزان و كارشناسان حوزه آموزش در جهت بهبود نواقص گام هاي مؤثري برمي داريم.
وي ضمن اشاره به سال رونق توليد كه از سوي مقام معظم رهبري نامگذاري گرديده است افزود:‌ سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور با اجراي مدل نظام آموزش دوگانه نقش بسيار مهمي براي آينده كشور و تحقق شعار رونق توليد دارد.
اخوان گفت: توليد ما آموزش و تربيت نيروي متخصص و ماهر و معرفي فرد به صنعت است كه با اين هدف توليد رونق پيدا مي كند.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان گفت: صنايع شديدا" نياز به  نيروي ماهر دارند ولي متأسفانه نيروي ماهر كمياب بوده و افراد بيكار نيز ضعف مهارتي دارند كه وظيفه مجموعه آموزش فني و حرفه اي است كه نيروي ماهر تحويل صنعت دهد تا مشكل اشتغال برطرف و توليدات با كيفيت بهتري  در اختيار مشتريان قرار گيرد.
اخوان بهره مندي افراد جوياي كار از نظام آموزش دوگانه (30 درصد در محيط آموزشي و 70 درصد در محيط كار واقعي)  و اجراي سيستم صلاحيت حرفه اي شاغلين صنعت (شايسته گزيني و ارتقاء شغلي طي مراحل مختلف) را از راهكارهاي مهم رونق توليد دانست.
لام به ذكر است در ابتداي اين مراسم، سيروس آئينه بندي رييس مركز شهيد بهشتي اصفهان با تشريح كامل طرح فوق الذكر گفت: حلقه مفقوده صنعت ما عدم ارتباط آموزش با صنعت است كه در اين راستا اين طرح با هدف اشتغال و خودكفايي جامعه هدف در اين مركز كليد خورد.
آئينه بندي افزود، در اين طرح كارآموز از طريق مصاحبه ورودي كه از سوي صنف مكانيك خودرو انجام مي پذيرد جذب شده و به صورت رايگان آموزش ديده و با استانداردهاي مهارتي اين مجموعه آشنا مي شود و پس از آن در محيط كار واقعي قرار گرفته تا به اشتغال برسد.
   1398/2/16 14:04    تعداد بازدید :  8208

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 8208
5.9/10 (تعداد آرا 11 نفر )