تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 6
بازدید امروز 5,171
بازدید دیروز 31,533
بازدید این ماه 713,260
بازدید کننده ماه قبل 114,525
بازدید ماه قبل 183,969
بازدید کل 27,326,646

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان: حمایت و پشتیبانی مسئولین در استقرار نظام صلاحیت حرفه ای کلیه مشاغل اصفهان ضروری است ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، در راستاي استقرار و حمايت از نظام صلاحيت حرفه اي در استان و شهر اصفهان آرش اخوان مدير كل استان با فريده روشن رييس كميسيون فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شوراي اسلامي شهر اصفهان، دهقان از شهرداري اصفهان،‌ رييس دفتر دكتر ناهيد تاج الدين نماينده مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي، رضا فرهت مشاور اجرايي و معاونت منابع انساني و امور اجتماعي شركت ذوب آهن و جمعي از اعضاي كميته صلاحيت حرفه اي ديدار و به تبادل نظر پرداخت.
آرش اخوان با اشاره به نام گذاري سال 98 از سوي مقام معظم رهبري (مدظله العالي) به نام رونق توليد بيان داشت: سيستم صلاحيت حرفه اي مي تواند با نيازسنجي دقيق، مشاغل موجود را شناسايي نموده و با احصاء مشاغل براساس ويژگي هاي كارخانه ها، شايستگي شغلي (جسمي، رفتاري و مهارتي) را تعريف نموده و پس از آن استانداردهاي آموزشي تدوين و بر اساس استانداردها، آزمون صلاحيت حرفه اي تعريف شود كه اين گام مؤثري در جهت تحقق و رونق توليدات است.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان از حاضرين در جلسه خواستار اشاعه طرح نظام صلاحيت حرفه اي  با هدف حمايت و پشتيباني مسئولين از كليه مشاغل موجود شهر و استان شد.
اخوان اظهار داشت: بايستي ضعف ها را كاهش دهيم تا به يك مدل و الگوي مناسبي در صنعت و صنف برسيم و موجبات ارتقاء‌ چرخ صنعت را در استان و كشور فراهم نماييم.
رضا فرهت مشاور اجرايي و معاونت منابع انساني و امور اجتماعي شركت ذوب آهن ضمن اشاره به شايستگي هاي افراد جهت استخدام در بحث صلاحيت حرفه اي،‌ بي نتيجه نماندن هزينه هاي آموزشي، انجام كار به صورت ايده آل، در خصوص مزيت هاي صلاحيت حرفه اي افراد مباحثي را تحت عنوان مشخص شدن تكليف فرد شاغل، ارتقاء عمودي و افقي، جانشين پروري، اطمينان از ثبات توليدات، انسجام در نوع ارائه خدمات و معيارهاي استخدامي عنوان نمود و حمايت همه جانبه بالادستي ها و ايجاد انگيزه را يكي از اهداف اجرايي شدن اين طرح دانست.

   1398/2/29 13:48    تعداد بازدید :  407

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 407
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )