دومین جشنواره مهارت آموختگان کارآفرین برتر
خدمات الکترونیک
جذب امریه سربازی
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 15
بازدید امروز 83
بازدید دیروز 5,769
بازدید این ماه 588,814
بازدید کننده ماه قبل 955,213
بازدید ماه قبل 1,036,468
بازدید کل 25,476,350

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان اصفهان : آموزشهای فنی و حرفه ای بر اساس سفارش پذیری، نیازسنجی و مزیت های منطقه ای برنامه ریزی گردد...

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان، آرش اخوان مدير كل استان، عباس مهديان معاون آموزش، پژوهش و برنامه ريزي اداره كل، سيد امید طباطبايي مدير حراست اداره كل ضمن حضور در مركز دهنو از كارگاههاي  مهارتي اين مركز بازديد كردند.
آرش اخوان طي نشستي با زهرا بهرامي رييس مركز آموزش فني و حرفه اي دهنو، مربيان و كاركنان اين مركز بيان داشت: با توجه به اينكه در هيچ كجاي دنيا نيروي ماهر و مهارت ديده بيكار نمي ماند و مي تواند به اشتغالي پايدار دست يابد، مربيان فني و حرفه اي به عنوان يك برند معتبر مي توانند به وسيله ارتباط با اصناف،كارخانجات و شهركهاي صنعتي دانش و مهارت خود را به روز و در بازار كار جايگاه تثبيت شده اي براي خود ايجاد نمايند.
وي افزود: آموزشهاي فني و حرفه اي  بايد بر اساس سفارش پذيري،نياز بازار كار، نيازسنجي و مزيت هاي منطقه اي برنامه ريزي گردد كه در اين راستا مربيان مي توانند با آموزشهايي به شيوه سفارش پذيري با توجه به نياز بازار منطقه تا حدود زيادي وضعيت اشتغال مخاطبين خود را پس از آموزش تضمين نمايند.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان افزود: حضور بخش غيردولتي به عنوان حمايت كننده مادي و معنوي  منجر به زنده و پويا نمودن و همچنين رونق بخشي به آموزشهاي فني و حرفه اي  است و بايستي با جديت بيشتري دنبال گردد. شواهد موجود و سابقه اين حضور در كنار بخش دولتي نشان دهنده موفق بودن طرحهاي برون سپاري و مشاركتي در استان بوده است و يكي از دلايل شاخص بودن  اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان نسبت به ساير استانها مشاركت و همكاري  با شركاي مهارتي و طرح های برون سپاري بوده است.
آرش اخوان با اشاره به وضعيت و بحران موجود و شرايط جنگ اقتصادي حاكم بر جامعه ضمن توصيه به رعايت اصل صرفه جويي و تاكيد بر پرهيز از ارائه آموزش صرفا به منظور پر كردن اوقات فراغت گفت: در كنار هر تهديد مي توان فرصتي ايجاد نمود.
وي اظهار داشت:‌با توجه به كمبود اعتبارات، اولويت با آموزشهايي است كه بتواند الگوي هزينه بهتري را دنبال نمايد. تنها مراكزي مي توانند با موفقيت  به فعاليتهاي خود ادامه دهند كه بتوانند آموزشها را به سبك توليد محور ارائه دهند چرا كه مدلهاي قديمي آموزش ديگر كارآيي نداشته و مراكز بايد مدلهاي جديد آموزشي (آموزش هاي دوگانه) را جايگزين نموده و سعي نمايند نقش برجسته اي در درآمدزايي داشته باشند.
اخوان بیان داشت:  به همت نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي درآمدهاي سازمان اختصاصي شده و نگاه ويژه اداره كل به مراكز و مربياني خواهد بود كه در امر درآمد زايي تلاش وافري داشته باشند.
در پايان مدير كل استان به همراه حاضرين از كارگاههاي مهارتي مركز آموزش فني و حرفه اي بازديد كردند.


   1398/2/31 08:24    تعداد بازدید :  385

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 385
6.3/10 (تعداد آرا 12 نفر )