دومین جشنواره مهارت آموختگان کارآفرین برتر
خدمات الکترونیک
جذب امریه سربازی
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 26
بازدید امروز 3,456
بازدید دیروز 15,321
بازدید این ماه 603,872
بازدید کننده ماه قبل 153,520
بازدید ماه قبل 250,725
بازدید کل 22,596,428

در نشست مسئولان دو کشور مطرح شد گسترش تعاملات حوزه آموزش های مهارتی ایران و افغانستان...

نشست مسئولان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با هیأت وزارت کار و امور اجتماعی شهدا و معلولین کشور افغانستان با موضوع بررسی راهکارهای توسعه آموزش های مهارتی در کشور افغانستان امروز یک شنبه، 2 تیر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، این نشست با حضور مسئولان سازمان و هیأت وزارت کار و امور اجتماعی شهدا و معلولین کشور افغانستان،  با موضوع بررسی زمینه های همکاری مشترک در راستای رفع چالش های موجود در فرایند آموزش فنی و حرفه ای کشور افغانستان برگزار شد.
در آغاز، رضا باجولوند، معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان، ضمن خوش آمد گویی به میهمانان، به معرفی ظرفیت ها و امکانات آموزشی و پژوهشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، ساختار آن و همچنین سابقه همکاری های بین المللی کشورمان با سایر کشورها و کشور افغانستان پرداخت.
وی گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، با توجه به اشتراک فرهنگی و تاریخی با کشور افغانستان و همچنین پیشینه همکاری دو کشور آمادگی دارد در زمینه ارائه آموزش های مهارتی گوناگون با محوریت نیازهای آموزشی افغانستان  با این کشور همکاری کند.
در ادامه، هیأت افغان، ضمن ابراز خرسندی از همکاری با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و تأکید بر افزایش همکاری با کشور ایران در زمینه غنی سازی آموزش های مهارتی در کشور افغانستان، به  بیان مهمترین نیازهای سیستم آموزش مهارتی آن کشور پرداخت.
 این هیأت، ضمن درخواست همکاری و استفاده از ظرفیت های سازمان برای توسعه و بهبود آموزش های مهارتی کشور افغانستان، بیشترین افراد نیازمند به آموزش مهارتی در این کشور را بازماندگان از تعلیم، افراد بی بضاعت، زنان بی سرپرست، نظامیان فاقد مهارت و مهاجرین بیان کرد.
هیأت مذکور، اهم موضوعات همکاری خود را استفاده از مربیان با تجربه و آموزش دیده، استفاده از توانایی ها و تجارب آموزشی در خصوص تدوین استانداردها و دسترسی به منابع و محتوای آموزشی معتبر حوزه مهارت آموزی عنوان کرد.
این هیأت ابراز امیدواری کرد تا با تحقق موضوعات همکاری دو طرف، سیستم ارزشیابی و سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای کشور افغانستان در آموزش های مهارتی تقویت و استاندارد شود و منجر به فقرزدایی و در نهایت بهبود وضع امنیتی این کشور شود.
همچنین هیأت وزارت کار و امور اجتماعی شهدا و معلولین کشور افغانستان، اعلام کرد  بر اساس نیاز سنجی آموزشی در این کشور 10 حرفه در بخش های صنعت، کشاورزی و خدمات شناسایی شده اند که بیشترین  نیاز به آموزش مهارتی در این کشور را دارند و خواستار تدوین استانداردها ، منابع ، کتاب و آموزش به مربیان در این رشته ها از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ایران شد.
بنا براین گزارش، در ادامه معاون پژوهش، برنامه ریزی وسنجش مهارت سازمان، گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، به عنوان مجری آموزش های مهارتی در کشور ظرفیت های کافی و خوبی برای همکاری با کشور افغانستان در زمینه های مطرح شده دارد.
وی، به آموزش مهاجرین مقیم این کشور در ایران ( اکثراً در استان های مرزی) اشاره کرد و افزود: اطلاعات کامل تر و شفاف تر در مورد حرفه های مورد نیاز این کشور باید طی نشست های تخصصی و برگزاری کارگاه های مشترک شناخته و اعلام شود تا در قالب آموزش به مربیان، بسته کامل آموزشی برای هر رشته از مرحله تدوین استاندارد تا سنجش پیش بینی شود.
در این نشست مذاکرات لازم برای همکاری آینده بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، شرکت بین المللی GIZ کشور آلمان و  وزارت کار و امور اجتماعی کشور افغانستان انجام شد.
شایان ذکر است هیأت 7 نفره وزارت کار و امور اجتماعی شهدا و معلولین کشور افغانستان، متشکل از مدیران بخش تهیه و تدوین استانداردهای درسی و آموزشی، کارشناس بین المللی پروژه، کارشناس ارشد پروژه GIZ و مسئول پروژه انجمن پناهندگان دانمارک بودند.
در ادامه این نشست،  اعضای هیأت مذکور و کارشناسان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، تحت کارگروه های تخصصی با محوریت مهارت آموزی به بحث و تبادل نظر پرداختند.
این گزارش می افزاید: اعضای هیأت وزارت کار و امور اجتماعی شهدا و معلولین کشور افغانستان،  فردا دوشنبه 3 تیرماه از مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای سازمان بازدید می کنند.

 

   1398/4/4 10:07    تعداد بازدید :  108

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 108
5.5/10 (تعداد آرا 20 نفر )