لیست آموزشگاههای آزاد استان اصفهان
 
خدمات الکترونیک
دفترچه ثبت نام الکترونیکی آزمونهای داوطلبان آزاد (ادواری)
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 14
بازدید امروز 7,876
بازدید دیروز 7,669
بازدید این ماه 316,903
بازدید کننده ماه قبل 390,621
بازدید ماه قبل 460,990
بازدید کل 35,725,937

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان خبر داد: دومین جشنواره مهارت آموختگان کارآفرین برتر برگزار می گردد ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، آرش اخوان مدير كل استان در تشريح اين خبر گفت: امروزه در بسياري از اقتصادها، كارآفريني عنصر كليدي رشد و توسعه است. موضوع محدود بودن فرصت هاي شغلي در مقابل رشد روزافزون متقاضيان اشتغال در بخش استخدام و مزدبگيري، اهميت سوق دادن جمعيت فعال اقتصادي را به سمت خود اشتغالي و راه اندازي كسب و كار مستقل دو چندان كرده است.همچنين بر اساس راهبرد سوم سند راهبردي مهارت و فناوري سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، با عنوان توسعه و ارتقاء آموزش هاي مهارتي، سياست هشتم با عنوان توسعه مشاوره آموزشي و شغلي در كليه مراكز آموزش فني و حرفه اي، برنامه شناسايي مهارت آموختگان موفق و معرفي آنان به عنوان الگو براي مهارت آموزان، با هدف ارتقاء فرهنگ مهارت آموزي پيش بيني شده است.
وي بيان داشت:  در فعاليت هاي مشاوره هدايت آموزشي شغلي حوزه معاونت آموزش درسازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، سياست هاي اشتغال بيشتر به فعاليت هاي كارآفرينانه و هدايت و حمايت از مهارت آموختگان كارآفرين معطوف شده است و بخشي از اين سياست ها به مجموعه اقدامات از جمله شناسائي و انتخاب مهارت آموختگان كارآفرين و ارائه الگوهاي برتر كارآفريني مهارت محور مربوط مي شود. به همين منظور با شناسايي مهارت آموختگان كارآفرين در رشته ها و حرفه هاي گوناگون در خوشه هاي صنعت، خدمات ، كشاورزي ، فرهنگ و هنر و فناوري نوين در راستاي معرفي الگوهاي برتر كارآفرين به جوانان جامعه اهتمام مي شود.
اخوان گفت: تجربه برگزاري نخستين جشنواره مهارت آموختگان كارآفرين برتر طي سال گذشته و برگزاري مراسم تجليل از برگزيدگان جشنواره در سطوح استاني و كشوري در هفته ملي كارآفريني و آموزش هاي فني و حرفه اي، نويدبخش توفيق سازمان در تربيت مهارت آموختگان كارآفرين و الگوسازي اين افراد بوده است.
اهداف جشنواره:
شناسايي و معرفي مهارت آموختگان كارآفرين به جامعه و استفاده از توانمندي آنان در جهت ارايه الگوهاي كارآفريني مهارت محور، ارتقاء جايگاه رفيع مهارت آموختگان كارآفرين در جامعه، حمايت ، تشويق و ايجاد انگيزه در مهارت آموختگان براي راه اندازي كسب و كار جديد، هماهنگي و تبادل نظر با ساير نهادها و ارگانهاي ذيربط در سطح استانها و در سطح ملي به منظور حمايت از مهارت آموختگان كارآفرين و  تشكيل بانك اطلاعات مهارت آموختگان كارآفرين معرفي جشنواره:
جشنواره مهارت آموختگان كارآفرين برتر در دو مرحله استاني و كشوري برگزار خواهد گرديد. در مرحله استاني كارآفرينان برتر در سطح استان هاي كشور شناسايي و معرفي خواهند شد و درمرحله كشوري ، از ميان برگزيدگان رتبه هاي اول تا پنجم استان ها، مهارت آموختگان كارآفرين برتر در سطح كشور انتخاب خواهند شد.
تعاريف:
مهارت آموخته كارآفرين: مهارت آموخته كارآفرين فردي است كه از مراكز آموزش فني وحرفه اي يا آموزشگاه هاي فني و حرفه اي آزاد، گواهينامه مهارت اخذ نموده و علاوه بر راه اندازي كسب و كار در زمينه مرتبط با عنوان گواهينامه اخذ شده، حداقل يك نفر را به استخدام درآورده باشد.
مهارت آموخته كارآفرين برتر: با توجه به عوامل امتيازآور و معيارهاي سنجش تعيين شده 5  نفر حائزين بالاترين امتياز در سطح استان به عنوان مهارت آموخته كارآفرين برتر استان و 10 نفر دارندگان بالاترين امتياز در سطح كشور به عنوان مهارت آموخته كارآفرين برتر ملي شناخته مي شوند.
آن دسته از مهارت آموختگان مراكز آموزش دولتي و همچنين مهارت آموختگان آموزشگاه هاي فني و حرفه اي آزاد هريك از استانها كه تاريخ صدور گواهينامه مهارت آنان از 1/7/95 الي 1/7/96 بوده، پس از مهارت آموزي اقدام به راه اندازي كسب و كار مرتبط كرده و حداقل يك نفر را به كارگيري نموده اند، مجاز به شركت در جشنواره و تكميل فرم هاي مربوطه خواهند بود.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان افزود: واجدين شرايط مي توانند ضمن ارسال كدملي خود به شماره پيامك30000167 جهت كسب اطلاعات و مراحل ثبت نام به مراكز آموزش فني و حرفه اي در سطح استان مراجعه نمايند.

   1398/4/6 08:55    تعداد بازدید :  2066

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 2066
5.5/10 (تعداد آرا 20 نفر )