خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 9
بازدید امروز 2,070
بازدید دیروز 23,038
بازدید این ماه 761,977
بازدید کننده ماه قبل 837,320
بازدید ماه قبل 996,061
بازدید کل 29,427,664

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان خبر داد: دومین جشنواره مهارت آموختگان کارآفرین برتر برگزار می گردد ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، آرش اخوان مدير كل استان در تشريح اين خبر گفت: امروزه در بسياري از اقتصادها، كارآفريني عنصر كليدي رشد و توسعه است. موضوع محدود بودن فرصت هاي شغلي در مقابل رشد روزافزون متقاضيان اشتغال در بخش استخدام و مزدبگيري، اهميت سوق دادن جمعيت فعال اقتصادي را به سمت خود اشتغالي و راه اندازي كسب و كار مستقل دو چندان كرده است.همچنين بر اساس راهبرد سوم سند راهبردي مهارت و فناوري سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، با عنوان توسعه و ارتقاء آموزش هاي مهارتي، سياست هشتم با عنوان توسعه مشاوره آموزشي و شغلي در كليه مراكز آموزش فني و حرفه اي، برنامه شناسايي مهارت آموختگان موفق و معرفي آنان به عنوان الگو براي مهارت آموزان، با هدف ارتقاء فرهنگ مهارت آموزي پيش بيني شده است.
وي بيان داشت:  در فعاليت هاي مشاوره هدايت آموزشي شغلي حوزه معاونت آموزش درسازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، سياست هاي اشتغال بيشتر به فعاليت هاي كارآفرينانه و هدايت و حمايت از مهارت آموختگان كارآفرين معطوف شده است و بخشي از اين سياست ها به مجموعه اقدامات از جمله شناسائي و انتخاب مهارت آموختگان كارآفرين و ارائه الگوهاي برتر كارآفريني مهارت محور مربوط مي شود. به همين منظور با شناسايي مهارت آموختگان كارآفرين در رشته ها و حرفه هاي گوناگون در خوشه هاي صنعت، خدمات ، كشاورزي ، فرهنگ و هنر و فناوري نوين در راستاي معرفي الگوهاي برتر كارآفرين به جوانان جامعه اهتمام مي شود.
اخوان گفت: تجربه برگزاري نخستين جشنواره مهارت آموختگان كارآفرين برتر طي سال گذشته و برگزاري مراسم تجليل از برگزيدگان جشنواره در سطوح استاني و كشوري در هفته ملي كارآفريني و آموزش هاي فني و حرفه اي، نويدبخش توفيق سازمان در تربيت مهارت آموختگان كارآفرين و الگوسازي اين افراد بوده است.
اهداف جشنواره:
شناسايي و معرفي مهارت آموختگان كارآفرين به جامعه و استفاده از توانمندي آنان در جهت ارايه الگوهاي كارآفريني مهارت محور، ارتقاء جايگاه رفيع مهارت آموختگان كارآفرين در جامعه، حمايت ، تشويق و ايجاد انگيزه در مهارت آموختگان براي راه اندازي كسب و كار جديد، هماهنگي و تبادل نظر با ساير نهادها و ارگانهاي ذيربط در سطح استانها و در سطح ملي به منظور حمايت از مهارت آموختگان كارآفرين و  تشكيل بانك اطلاعات مهارت آموختگان كارآفرين معرفي جشنواره:
جشنواره مهارت آموختگان كارآفرين برتر در دو مرحله استاني و كشوري برگزار خواهد گرديد. در مرحله استاني كارآفرينان برتر در سطح استان هاي كشور شناسايي و معرفي خواهند شد و درمرحله كشوري ، از ميان برگزيدگان رتبه هاي اول تا پنجم استان ها، مهارت آموختگان كارآفرين برتر در سطح كشور انتخاب خواهند شد.
تعاريف:
مهارت آموخته كارآفرين: مهارت آموخته كارآفرين فردي است كه از مراكز آموزش فني وحرفه اي يا آموزشگاه هاي فني و حرفه اي آزاد، گواهينامه مهارت اخذ نموده و علاوه بر راه اندازي كسب و كار در زمينه مرتبط با عنوان گواهينامه اخذ شده، حداقل يك نفر را به استخدام درآورده باشد.
مهارت آموخته كارآفرين برتر: با توجه به عوامل امتيازآور و معيارهاي سنجش تعيين شده 5  نفر حائزين بالاترين امتياز در سطح استان به عنوان مهارت آموخته كارآفرين برتر استان و 10 نفر دارندگان بالاترين امتياز در سطح كشور به عنوان مهارت آموخته كارآفرين برتر ملي شناخته مي شوند.
آن دسته از مهارت آموختگان مراكز آموزش دولتي و همچنين مهارت آموختگان آموزشگاه هاي فني و حرفه اي آزاد هريك از استانها كه تاريخ صدور گواهينامه مهارت آنان از 1/7/95 الي 1/7/96 بوده، پس از مهارت آموزي اقدام به راه اندازي كسب و كار مرتبط كرده و حداقل يك نفر را به كارگيري نموده اند، مجاز به شركت در جشنواره و تكميل فرم هاي مربوطه خواهند بود.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان افزود: واجدين شرايط مي توانند ضمن ارسال كدملي خود به شماره پيامك30000167 جهت كسب اطلاعات و مراحل ثبت نام به مراكز آموزش فني و حرفه اي در سطح استان مراجعه نمايند.

   1398/4/6 08:55    تعداد بازدید :  1895

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1895
5.5/10 (تعداد آرا 20 نفر )