دومین جشنواره مهارت آموختگان کارآفرین برتر
خدمات الکترونیک
جذب امریه سربازی
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 8
بازدید امروز 909
بازدید دیروز 10,803
بازدید این ماه 616,430
بازدید کننده ماه قبل 959,769
بازدید ماه قبل 1,041,371
بازدید کل 25,471,407

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی: دانشگاه ها باید به سمت مهارت آموزی بروند

عبدالرضا عزیزی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: در مقطعی که بیکاری دو رقمی است با صدای بلند فریاد می زنیم که دانشگاه‌های کشور باید به سمت مهارت آموزی بروند.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عبدالرضا عزیزی در مراسم روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای اظهار کرد: از مجلس نهم پیگیر تصویب قانون نظام جامع مهارت آموزی بودیم و با تلاش هایی که انجام دادیم توانستیم در برنامه ششم توسعه، آموزش مهارتی و فنی و حرفه‌ای را بگنجانیم چرا که هدف تقویت و تمرکز بر مهارت آموزی بوده است و خوشبختانه به دنبال آن شورای عالی آموزش فنی و حرفه ای هم به ریاست معاون اول رییس جمهور تشکیل شد.
 وی افزود: برای آنکه بر بیکاری غلبه کنیم باید در دانشگاه ها مهارت افزایی را توسعه دهیم. اکنون مهارت تنها کافی نیست بلکه زمان عرض اندام استارت آپ‌ها و شرکت های دانش بنیان است.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رواج پدیده پشت میز نشینی گفت: همه فکر می کنند که باید پشت میزنشین باشند در حالی که به این فکر نمی کنیم که خود ما هم می توانیم تولید کننده باشیم.
وی ادامه داد: در این مقطع از زمان به شدت به مهارت آموزی نیاز داریم، در این مقطع که بیکاری دو رقمی است، فریاد زدیم و می زنیم که دانشگاه ها باید به سمت مهارت آموزی بروند. دانشجوی پزشکی و پیراپزشکی مشکل کار ندارد چون پس از دو ترم در بیمارستان ها آموزش های مهارتی را می بینند.
عزیزی گفت: سال گذشته شش میلیارد دلار صادرات از برزیل داشتیم همین حالا در کشورمان یک عشایر با صد گوسفند با شیوه سنتی می تواند سالانه ۴۰۰ میلیون تومان درآمد داشته باشد ولی آیا یک کارمند می‌تواند این اندازه درآمد داشته باشد؟ پس اگر تلاش کنیم می توانیم این شش میلیارد دلار صادرات را با توانمندیهای خود داخلی کنیم
   1398/5/7 07:52    تعداد بازدید :  83

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 83
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )