دومین جشنواره مهارت آموختگان کارآفرین برتر
خدمات الکترونیک
جذب امریه سربازی
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 6
بازدید امروز 884
بازدید دیروز 10,803
بازدید این ماه 616,405
بازدید کننده ماه قبل 959,769
بازدید ماه قبل 1,041,371
بازدید کل 25,471,382

معاون وزیر کار در آئین تجلیل از فعالان حوزه مهارت؛کلاس های کنکور امان خانواده ها را بریده است

معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در مراسم بزرگداشت ششم مرداد، گفت:  چالش بزرگ نسل آینده کشور، افرادی دارای مدرک و فاقد مهارت است که فرصت‌های کسب‌وکار و اقتصاد دانش‌بنیان را از دست خواهند داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، سلیمان پاک سرشت امروز ششم مرداد ماه سال 1398،در مراسم روز ملی کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه ای و بزرگداشت فعالان حوزه مهارت در وزارت کار گفت: برای توفیق در حوزه مهارت آموزی باید دولت و مجلس و همه دستگاه های اجرایی در ائتلاف با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، تأمین نیروی مهارتی را در تصمیم‌گیری‌های کلان خود قرار دهند تا شاهد تحول در حوزه مهارت آموزی باشیم.
 وی افزود: در تمام کشورهای منطقه جریان جدی برای موضوع مهارت آموزی شکل گرفته و خوشبختانه در کشور ما نیز با کمک مجلس شورای اسلامی و تصویب قانون نظام جامع مهارت آموزی، شورای عالی آموزش های مهارتی در هر استان تشکیل شده است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در تبیین این خبر گفت: در سالی که گذشت، با پیگیری‌هایی انجام شده متوجه شدیم باید متناسب با نیازهای محلی کار کنیم تا نظام حکمرانی و مدیریت محلی آموزش‌های مهارتی استقرار یابد که  در این زمینه به استان ها تفویض اختیار شده است.
پاک سرشت موضوع اختصاصی شدن درآمدهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای را از دیگر اقدامات حکمرانی محلی و تمرکززدائی عنوان کرد و گفت: با هدف استقرار یک نظام و برنامه خاص برای مهارت آموزی این موضوع عملیاتی شد.
 وی، گسترش نهضت مهارت افزایی را از جمله اولویت‌های سازمان ذکر کرد و گفت: برنامه دوم ما در سال گذشته ایجاد نهضت مهارت افزایی و توسعه و ترویج مهارت آموزی بود که تحقق یافته است.
معاون وزیر کار گفت: دغدغه ما عدم همکاری و ارتباط  شرکای اجتماعی با یکدیگر در این زمینه است. مهارت آموزی نیاز به یک ائتلاف جمعی دارد و در همین راستا تفاهم‌نامه‌هایی با بنگاه‌های اقتصادی  منعقد شده است و مجمع خیرین هم برای کمک در این امر آمادگی خود را اعلام کرده اند.
وی از ترویج آموزشهای فنی و حرفه ای به عنوان یکی دیگر از اولویت های سازمان نام برد و گفت:  متاسفانه در سال گذشته در حوزه ترویج آموزشهای مهارتی همکاری های لازم انجام نشده و  بدون شک در خصوص مهارت آموزی در کشور غفلت‌هایی صورت گرفته است.
 رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ادامه داد: کلاس‌ها و آموزشگاه‌های کنکور امان خانواده‌ها را بریده و من نگرانی جدی برای نسل آینده دارم که توانمند نیست و به تناسب اقتصاد دانش بنیان نمی توانند فرصتهای کسب و کار را در اختیار بگیرند.
پاک سرشت، در پایان اظهار داشت: در حوزه آموزش و پرورش و آموزش عالی با کمبود تقاضای آموزشی مواجه هستیم لذا تصمیم داریم  از این  فضاهای آموزشی برای ترویج نهضت مهارت آموزی استفاده کنیم.
   1398/5/7 08:02    تعداد بازدید :  93

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 93
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )