ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 15
بازدید امروز 20,301
بازدید دیروز 29,372
بازدید این ماه 984,084
بازدید کننده ماه قبل 728,037
بازدید ماه قبل 811,790
بازدید کل 28,715,360

در اجرای تفاهم نامه طرح نظام آموزش دوگانه، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان با اتحادیه صنف خودروهای سبک صورت پذیرفت: گردهمایی نمایندگی‌های مجاز خودرو مرکز استان ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، در هفته ملي مهارت، با دعوت رئیس اتحادیه صنف خدمات فنی خودروهای سبک اصفهان، آرش اخوان مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان به همراه ایرج توکلی مسئول واحد آموزش در صنايع و محسن فتحی معاون و مسئول آموزش مرکز شهید بهشتی در  جلسه ای که به منظور حمایت از نمایندگی های مجاز خودرویی سطح استان در محل سالن کنفرانس ساختمان شبکه بانکداری  قرض الحسنه رسالت اصفهان برگزار گرديد حضور يافت.
در اين نشست مدیرعامل شبکه توسعه اجتماعی رسالت استان اصفهان، رئیس اتحادیه صنف خدمات فنی خودروهای سبک ، جمعی از روسا، مسئولین و کارشناسان اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان، مدیران و نمایندگان دفتر منطقه ای امداد خودرو، سایپا و ایران خودرو و مدیران نمایندگی های مجاز اصفهان حضور داشتند.
درابتداي جلسه مسکین مدیرعامل شبکه توسعه اجتماعی رسالت استان در خصوص خدمات بانکداری رسالت در  امر حمایت از مدیران و کارکنان نمایندگی های مجازتوضیحاتی را ارائه نمود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان در گردهمایی نمایندگی‌های مجاز خودرو مرکز استان، با اعلام این خبر گفت: برای نخستین بار در کشور، طی تفاهم نامه‌ای ما بین اتحادیه صنف خدمات فنی خودروهای سبک اصفهان و اداره کل فنی و حرفه‌ای نظام آموزشی دوگانه در اصفهان پیاده‌سازی شد.
وي بيان داشت:‌این تفاهم نامه جهت آموزش و تعمیر خودروهای سبک ما بین اتحادیه خودروهای سبک و فنی و حرفه ای در بهمن ماه سال گذشته امضا شد و از اردیبهشت امسال این کلید خورد.
آرش اخوان طبسی تاکید کرد: با این تفاهم نامه در عمل 200 میلیارد خودرو به سیستم فنی و حرفه ای تزریق شد، در حالیکه این اداره در بهترین شرایط برای آموزش تنها یک دستگاه خودرو زانتیا، پژوه 206 و خودرو چِری داشت.
وی با بیان اینکه در دنیا یکی از موضوعات مهم در صنعت و خدمات نیروی کار ماهر است، گفت: پیشرفت و ترقی در دنیا در سایه نیروی متخصص ایجاد می‌شود.
 مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان با تاکید بر اینکه معضل بیکاری امروز دغدغه مسئولان است، اظهار کرد: در حال حاضر تمام صنوف به دنبال نیروی کار هستند، اما فرد مناسب با آن شغل پیدا نمی‌شود که این اتفاق ما را به سمت بررسی نظام‌های پیشرفته مهارتی دنیا برد.
وی با بیان اینکه آموزش‌ها در دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش در یک سیستم تئوری پیاده می‌شوند، افزود: آموزش‌های فنی و حرفه ای 70 درصد به صورت عملی و 30 درصد به صورت تئوری است.
اخوان در خصوص نظام آموزشی دوگانه، گفت: در آموزش عملی این نظام، 30 درصد آموزش‌ها در واحد کارگاهی فنی و حرفه‌ای و 70 درصد دیگر در یک واحد صنفی و تولیدی و به صورت کاملا عملی ارائه می‌شود.
وی با بیان اینکه دو راهبرد اصلی نظام آموزش دوگانه، کار در محیط واقعی و ضمانت اشتغال است، تصریح کرد: نظام آموزش دوگانه استاندارد برای نخستین بار در یک صنف تاثیرگذار در حال پیاده شدن است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان گفت: اگر قرار است مشکل بیکاری کشور حل شود برای افراد جویای کار سیستم آموزش دوگانه باید پیاده شود، همچنین برای شاغلان صنعت سیستم صلاحیت حرفه ای باید پیاده شود.
وی در ادامه به انعقاد تفاهم نامه این صنف با فنی و حرفه‌ای اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی نمایندگی‌ها با وجود کمبود نیرو از ترس بیمه و اداره کار، در جذب نیروی جدید دچار تردید هستند اما در این طرح اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای تعدادی نیروی رایگان دست به آچار را آموزش و تربیت می‌کند و تحویل بازار کار واقعی می‌دهد.
چلونگر رئیس اتحادیه خدمات فنی خودروهای سبک اصفهان در نیز این باره گفت: این طرح پیرو منویات مقام معظم رهبری و در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و رونق تولید در مبحث علمی توسط اتحادیه خودروهای سبک اصفهان با جدیت و پیگیری پیاده‌سازی می‌شود.
روح الله چلونگر با تضمین اینکه در این طرح نیروهای کار حرفه ای تربیت و زمینه اشتغال آنها فراهم می‌شود، اظهار کرد: در این طرح تمام هزینه‌های صنفی حذف شده و شاهد اشتغال تضمینی خواهیم بود
وی با بیان اینکه طرح آموزش دوگانه هیچ هزینه ای برای واحد صنفی نخواهد داشت، تاکید کرد: اتحادیه خدمات فنی خودروهای سبک تمام هزینه‌های مربوط به اشتغال را در این مبحث پذیرفته است. چلونگر با بیان اینکه در ابتدای طرح 17 نمایندگی مجاز خودرو به صورت پایلوت شرکت کرده‌اند، تاکید کرد: حتی اگر نمایندگی‌ها تمایل به کار با این نیروهای تربیت و آموزش دیده را نداشتند، اتحادیه به این نیروها پروانه کسب رایگان می‌دهد چرا که هدف اصلی بعد از تربیت نیروی حرفه‌ای و ماهر، ایجاد اشتغال در سال رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار است.

   1398/5/17 09:34    تعداد بازدید :  191

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 191
4/10 (تعداد آرا 1 نفر )