خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 9
بازدید امروز 13,180
بازدید دیروز 30,423
بازدید این ماه 813,273
بازدید کننده ماه قبل 811,149
بازدید ماه قبل 977,686
بازدید کل 29,291,577

در سومین جلسه شورای مهارت استان سمنان؛ از سند راهبردی توسعه آموزش‌های مهارتی استان رونمایی شد

در سومین جلسه شورای مهارت استان سمنان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان و مدیران بیش از 40 دستگاه اجرایی دخیل در حوزه مهارت آموزی از سند راهبردی توسعه آموزش‌های مهارتی این استان رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان، سومین جلسه شورای مهارت استان سمنان با حضور فاطمه منصوری، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان، حشمت اله عسگری،  معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان  و مدیران بیش از 40 دستگاه اجرایی دخیل در حوزه مهارت آموزی با هدف رونمایی از سند راهبردی توسعه آموزش های مهارتی استان سمنان در روز شنبه 26 مرداد ماه سال جاری در سالن مدیریت بحران استانداری سمنان برگزار شد.
بنابر این گزارش، فاطمه منصوری، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان در این جلسه، طراحی نقشه راه برای دستگاه های عضو شورای مهارت که موجب هم افزایی آنان شود را از ضروریات تدوین این سند بر شمرد و خاطرنشان کرد: اهداف کمّی این سند در دو بخش شامل تعداد نیروی آموزش دیده مورد نیاز استان در هر گروه آموزشی به تفکیک شهرستان و شاخص های اصلی آموزش های مهارتی، تعیین شده است.
وی با بیان اینکه سند جامع مهارت آموزی استان با ویژگی های متعدد و بر اساس نیازسنجی بازار کار استان در مناطق مختلف تدوین شده است، گفت: در اجرای طرح های مهارت آموزی، آموزش های مورد نیاز در استان بر اساس پیش بینی نیاز بازار کار استان در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان افزود: این استان از نظر بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی، نرخی بیش از متوسط کشوری را به خود اختصاص داده که این مهم نیاز به مهارت آموزی را بیش از پیش نمایان می سازد‌ که با توجه به کلیه این موارد، نقاط ضعف، قوت ها و تهدید های آموزش های مهارتی استان شناسایی و بر اساس استراتژی ها، تدوین اهداف کمی در بخش شاخص های اصلی آموزش فنی و حرفه ای با برش شهرستانی انجام شده است.
 
معاون استاندار سمنان:
طراحی پیوست رسانه ای سند ضروری است
 
حشمت الله  عسگری،  معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان نیز در این جلسه با بیان اینکه آموزش های مهارتی در استان، به یک سند جامع و مدون نیاز داشت، گفت: اجرای این سند و ارائه آموزش های مهارتی برای افراد کارساز و راهگشا است و این افراد در نهایت به بازار کار هدایت خواهند شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان، ضمن تقدیر از تلاش ها و اقدامات مدیرکل و مجموعه آموزش فنی و حرفه ای این استان به واسطه تدوین سند راهبردی توسعه آموزش‌های مهارتی افزود: این سند با تمام ویژگی های مطلوب و خوب خود، قطعا کاستی ها و ایراداتی دارد که‌ نیاز است تا طی همکاری با دستگاه های اجرایی و اخذ نظر مدیران، مشکلات و نواقص آن برطرف شود.
عسگری با تاکید بر ضرورت توجه به مشاغل و حرفه های خدماتی گفت: بازگو کردن ویژگی های خاص این حرفه ها، همراه با تغییر تفکر و نگاه موجود و همچنین افزایش رغبت برای ورود افراد جویای کار، منجر به اشتغال افراد شده و به کاهش نرخ بیکاری کمک می کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان، توجه به ایجاد جذابیت جهت شغل های خدماتی و مشاغل خصوصی با تکیه بر ICT و نیز تهیه یک پیوست رسانه ای برای ایجاد رغبت در بین افراد جویای کار در کنار سند راهبردی توسعه آموزش های مهارتی را بسیار مهم و ضروری دانست.
شایان ذکر است، سند راهبردی توسعه آموزش های مهارتی استان سمنان پس از تصویب در شورای برنامه ریزی این استان ، لازم الاجرا خواهد بود و بُرشهای شهرستانی، دستگاهی و بخشی این سند نیز پس از تصویب جهت اجرا به فرمانداران ابلاغ خواهد شد.
   1398/5/28 07:37    تعداد بازدید :  124

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 124
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )