دومین جشنواره مهارت آموختگان کارآفرین برتر
خدمات الکترونیک
جذب امریه سربازی
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 15
بازدید امروز 24,046
بازدید دیروز 33,999
بازدید این ماه 1,035,964
بازدید کننده ماه قبل 1,114,560
بازدید ماه قبل 1,182,805
بازدید کل 24,847,416

در هفته دولت صورت پذیرفت: افتتاح مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی راغب اصفهانی...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، به همت مركز آموزش فني و حرفه اي دهنو شهرستان اصفهان و با هدف توانمند سازي دانشجويان و دانش آموختگان دانشگاهي و در راستاي برآوردن نياز كشور به منابع انساني كارآمد و داراي تجارب فني و حرفه اي و  همچنين فراهم سازي بسترهاي اشتغال مولد دانش آموختگان رشته هاي مختلف دانشگاهي، با حضور آرش اخوان طبسي مديركل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، عباس مهديان معاون آ‌موزش, پژوهش و برنامه ريزي اداره كل، زهرا بهرامي رئيس مركز آموزش فني و حرفه اي دهنو، حجت الاسلام كلباسي رئيس مؤسسه آموزش عالي غير انتفاعي راغب اصفهاني، فرخي معاون آموزش مؤسسه، مهريار معاون پژوهش و فناوري اطلاعات  مؤسسه يزدچي و آذربايجاني عضو هيأت علمي و هيأت مؤسسين و جمعي از اساتيد و رؤساي دانشكده ها مركز مديريت مهارت آموزي و مشاوره شغلي در محل مؤسسه آموزش عالي غير انتفاعي راغب اصفهاني افتتاح گرديد.
در جلسه اي كه در حاشيه اين افتتاحيه برگزار گرديد آرش اخوان مديركل‌آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان ضمن اشاره به نامگذاري سال جاري به نام  رونق توليد گفت: هدف اصلي مجموعه آموزش فني و حرفه اي تأثير گذاري مقوله مهارت آموزي و افزايش نرخ اشتغال در جامعه كنوني است كه همانا هدف مشترك بين دو مجموعه است.
اخوان افزود:‌ سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور طرحهاي مختلفي  را به منظور تجهيز نمودن افراد از مقطع تحصيلي  زير ديپلم تا مدارج علمي بالاتر  به ابزار مهارت و ورود به بازار كسب و كار ارائه داده است كه نمونه اي از اين، ايجاد و تأسيس مراكز مديريت مهارت آموزي و مشاوره شغلي در دانشگاههاست.
وي اظهار داشت: دانشگاه مكاني است كه خلأ مهارت آموزي در آن بيشتر حس مي گردد و اميد است با تشريك مساعي  و هم افزايي دو مجموعه، دانشگاه متولي علم آموزي و فني و حرفه اي  به عنوان مرجع مهارت آموزي، گامهاي مؤثري در جهت ارتقاء شايستگي هاي افراد جوياي كار و جامعه هدف دانشجويان برداشته و افراد ماهري را به بازار كار تحويل دهيم.
در ادامه جلسه كلباسي رئيس مؤسسه آموزش عالي و غير انتفاعي راغب اصفهاني گفت: اين مؤسسه در سال 1385 با مجوز وزارت علوم و تحقيقات و فناوري فعاليت خود را در حوزه آموزش عالي آغاز نموده است.
وي بيان داشت:‌ اين مؤسسه در حال حاضر با استفاده از اعضاء هيأت علمي كارآمد و توانمند در قالب 42 رشته تحصيلي در مقاطع مختلف كارداني، كارشناسي و كارشناسي ارشد در فضايي به وسعت 20 هزار متر مربع در سه دانشكده فني و مهندسي، هنر و معماري و علوم انساني مشغول به فعاليت مي باشد.
كلباسي گفت: دغدغه اصلي مؤسسان اين مجموعه ارتقاء سطح فرهنگ و دانش جامعه و تربيت نيروي انساني متخصص مورد نياز كشور بوده و همواره شعار اصلي دست اندركاران اين مؤسسه هر دانش آموخته يك شغل مي باشد و براي دستيابي به اين هدف، هم اكنون كليه دانشجويان مؤسسه به موازات تحصيل مي توانند در دوره هاي مهارت آموزي در مركز مديريت مهارت آموزي و مشاوره شغلي شركت نمايند.
در ادامه آذربايجاني عضو هيأت علمي و هيأت مؤسسين اين مؤسسه گفت مأموريتها و شرح وظايف دانشگاهها كه از طرف وزارت علوم و تحخقيقات تعريف مي گردد  نتوانسته خلأ مهارت آموزي را پر نمايد.
وي افزود: اميد است اين مؤسسه بتواند به عنوان پايلوت، تجربه خوبي براي بيش از بيست مؤسسه آموزش عالي و غير انتفاعي موجود در استان باشد و با طرح در شوراي منطقه و اتحاديه مؤسسات غير انتفاعي، ديگر مؤسسات نيز بتوانند دنباله رو اين مسير باشند.
در ادامه مجوز راه اندازي مركز مديريت مهارت آموزي و مشاوره شغلي در موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی راغب اصفهانی توسط مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان به امضاء  رسيد.

در پايان مراسم افتتاحيه، مدير كل استان به همراه معاون آموزش از بخش آزمايشگاهي و كارگاههاي عملي مؤسسه بازديد نمودند.


   1398/6/13 09:51    تعداد بازدید :  1819

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1819
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )