ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 7
بازدید امروز 6,161
بازدید دیروز 30,378
بازدید این ماه 965,977
بازدید کننده ماه قبل 719,414
بازدید ماه قبل 801,142
بازدید کل 28,610,509

در هفته دولت صورت پذیرفت: افتتاح مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی راغب اصفهانی...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، به همت مركز آموزش فني و حرفه اي دهنو شهرستان اصفهان و با هدف توانمند سازي دانشجويان و دانش آموختگان دانشگاهي و در راستاي برآوردن نياز كشور به منابع انساني كارآمد و داراي تجارب فني و حرفه اي و  همچنين فراهم سازي بسترهاي اشتغال مولد دانش آموختگان رشته هاي مختلف دانشگاهي، با حضور آرش اخوان طبسي مديركل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، عباس مهديان معاون آ‌موزش, پژوهش و برنامه ريزي اداره كل، زهرا بهرامي رئيس مركز آموزش فني و حرفه اي دهنو، حجت الاسلام كلباسي رئيس مؤسسه آموزش عالي غير انتفاعي راغب اصفهاني، فرخي معاون آموزش مؤسسه، مهريار معاون پژوهش و فناوري اطلاعات  مؤسسه يزدچي و آذربايجاني عضو هيأت علمي و هيأت مؤسسين و جمعي از اساتيد و رؤساي دانشكده ها مركز مديريت مهارت آموزي و مشاوره شغلي در محل مؤسسه آموزش عالي غير انتفاعي راغب اصفهاني افتتاح گرديد.
در جلسه اي كه در حاشيه اين افتتاحيه برگزار گرديد آرش اخوان مديركل‌آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان ضمن اشاره به نامگذاري سال جاري به نام  رونق توليد گفت: هدف اصلي مجموعه آموزش فني و حرفه اي تأثير گذاري مقوله مهارت آموزي و افزايش نرخ اشتغال در جامعه كنوني است كه همانا هدف مشترك بين دو مجموعه است.
اخوان افزود:‌ سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور طرحهاي مختلفي  را به منظور تجهيز نمودن افراد از مقطع تحصيلي  زير ديپلم تا مدارج علمي بالاتر  به ابزار مهارت و ورود به بازار كسب و كار ارائه داده است كه نمونه اي از اين، ايجاد و تأسيس مراكز مديريت مهارت آموزي و مشاوره شغلي در دانشگاههاست.
وي اظهار داشت: دانشگاه مكاني است كه خلأ مهارت آموزي در آن بيشتر حس مي گردد و اميد است با تشريك مساعي  و هم افزايي دو مجموعه، دانشگاه متولي علم آموزي و فني و حرفه اي  به عنوان مرجع مهارت آموزي، گامهاي مؤثري در جهت ارتقاء شايستگي هاي افراد جوياي كار و جامعه هدف دانشجويان برداشته و افراد ماهري را به بازار كار تحويل دهيم.
در ادامه جلسه كلباسي رئيس مؤسسه آموزش عالي و غير انتفاعي راغب اصفهاني گفت: اين مؤسسه در سال 1385 با مجوز وزارت علوم و تحقيقات و فناوري فعاليت خود را در حوزه آموزش عالي آغاز نموده است.
وي بيان داشت:‌ اين مؤسسه در حال حاضر با استفاده از اعضاء هيأت علمي كارآمد و توانمند در قالب 42 رشته تحصيلي در مقاطع مختلف كارداني، كارشناسي و كارشناسي ارشد در فضايي به وسعت 20 هزار متر مربع در سه دانشكده فني و مهندسي، هنر و معماري و علوم انساني مشغول به فعاليت مي باشد.
كلباسي گفت: دغدغه اصلي مؤسسان اين مجموعه ارتقاء سطح فرهنگ و دانش جامعه و تربيت نيروي انساني متخصص مورد نياز كشور بوده و همواره شعار اصلي دست اندركاران اين مؤسسه هر دانش آموخته يك شغل مي باشد و براي دستيابي به اين هدف، هم اكنون كليه دانشجويان مؤسسه به موازات تحصيل مي توانند در دوره هاي مهارت آموزي در مركز مديريت مهارت آموزي و مشاوره شغلي شركت نمايند.
در ادامه آذربايجاني عضو هيأت علمي و هيأت مؤسسين اين مؤسسه گفت مأموريتها و شرح وظايف دانشگاهها كه از طرف وزارت علوم و تحخقيقات تعريف مي گردد  نتوانسته خلأ مهارت آموزي را پر نمايد.
وي افزود: اميد است اين مؤسسه بتواند به عنوان پايلوت، تجربه خوبي براي بيش از بيست مؤسسه آموزش عالي و غير انتفاعي موجود در استان باشد و با طرح در شوراي منطقه و اتحاديه مؤسسات غير انتفاعي، ديگر مؤسسات نيز بتوانند دنباله رو اين مسير باشند.
در ادامه مجوز راه اندازي مركز مديريت مهارت آموزي و مشاوره شغلي در موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی راغب اصفهانی توسط مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان به امضاء  رسيد.

در پايان مراسم افتتاحيه، مدير كل استان به همراه معاون آموزش از بخش آزمايشگاهي و كارگاههاي عملي مؤسسه بازديد نمودند.


   1398/6/13 09:51    تعداد بازدید :  8485

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 8485
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )