خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتیدفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
جذب امریه سربازی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 20
بازدید امروز 639
بازدید دیروز 7,596
بازدید این ماه 202,725
بازدید کننده ماه قبل 117,258
بازدید ماه قبل 187,118
بازدید کل 25,806,700

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان: سیستم صلاحیت حرفه ای شاغلین صنایع و صنوف گامی است در جهت تحقق رونق تولید ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، آرش اخوان طبسي مدير كل استان از اجراي سيستم صلاحيت حرفه اي ويژه صنايع و صنوف در سال رونق توليد خبر داد.
اخوان با تأكيد بر ارتقاء مهارت شاغلين صنايع و صنوف افزود: يكي از معضلاتي كه در بازار اشتغال با آن مواجه هستيم، ضعف مهارتي است و بسياري از كارگران كارخانه ها مهارت هاي لازم و مورد انتظار را نداشته و توليدات از كيفيت پاييني برخوردار است.
وي با اشاره به نام گذاري سال 98 از سوي مقام معظم رهبري (مدظله العالي) به نام رونق توليد بيان داشت: سيستم صلاحيت حرفه اي مي تواند با نيازسنجي دقيق، مشاغل موجود را شناسايي نموده و با احصاء مشاغل براساس ويژگي هاي كارخانه ها، شايستگي شغلي (جسمي، رفتاري و مهارتي) را تعريف نموده و پس از آن استانداردهاي آموزشي تدوين و بر اساس استانداردها، آزمون صلاحيت حرفه اي تعريف شود كه اين گام مؤثري در جهت تحقق و رونق توليدات است.
اخوان در ادامه تصريح كرد: فرد شركت كننده در آزمون 4 تا 5 ساعته يا موفق به دريافت مجوز صلاحيت حرفه اي مي گردد يا دچار كسر مهارت مي شود كه اين فرد با حضور در دوره هاي آموزشي مي تواند 100 درصد موفق شود.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان افزود: در اين راستا مسيرهاي ارتقاء شغلي عمودي (تا رأس هرم) و افقي   (در سطح واحد خود) براي افراد تعريف مي گردد و موجب مي گردد تا شخص مورد نظر برنامه ريزي نموده و براي بدست آوردن جايگاه فوق الذكر تلاش و فعاليت نمايد.
اخوان اظهار داشت: بايستي ضعف ها را كاهش دهيم تا به يك مدل و الگوي مناسبي در صنعت و صنف برسيم و ارتقاء‌ چرخ صنعت را در استان و كشور فراهم نماييم.
اخوان در خصوص مزيت هاي صلاحيت حرفه اي افراد مباحثي را تحت عنوان مشخص شدن تكليف فرد شاغل، ارتقاء عمودي و افقي، جانشين پروري، اطمينان از ثبات توليدات، انسجام در نوع ارائه خدمات و معيارهاي استخدامي عنوان نمود و حمايت همه جانبه بالادستي ها و ايجاد انگيزه را يكي از اهداف اجرايي شدن اين طرح دانست.


   1398/7/24 10:37    تعداد بازدید :  190

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 190
1/10 (تعداد آرا 1 نفر )