ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 8
بازدید امروز 4,664
بازدید دیروز 30,378
بازدید این ماه 964,480
بازدید کننده ماه قبل 719,414
بازدید ماه قبل 801,142
بازدید کل 28,609,012

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:توسعه مهارت‌آموزی در عرصه دریا ،انرژی و کشاورزی مغفول مانده است | مهارت آموزی را به ایدئولوژی ملی تبدیل کنیم ...


معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کشاورزی، دریا و انرژی از بخش‌های مهمی است که در عرصه آموزشی در اولویت ما قرار دارند و امیدواریم با هم‌افزایی بخش دولتی و غیردولتی و تلاش مسئولان بتوانیم به اهداف مورد نظر دست یابیم.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، امروز هشتم آبان ماه در جمع خبرنگاران در عسلویه اظهار داشت: در شرایطی به سر می‌بریم که اشتغال دغدغه اصلی مردم است و مشکل مهم در کشور بیکاری است.
 
وی اضافه کرد: برای برون‌رفت از این مشکل اساسی بدون تردید راهکار اصلی توسعه مهارت‌آموزی است. توجه به بحث مهارت و تخصصی کردن آن و پرداختن به اصول هشتگانه صلاحیت یکی از جهت‌گیری‌های کلی است که بتوانیم از شورای عالی مهارت استفاده کنیم.
 
 رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور بیان کرد: طی ۴۰ سال اخیر توجه اصلی در جامعه ورود به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی بوده است و اکنون باید تلاش شود که به سمت مهارت آموزی و صلاحیت‌های شغلی هشت‌گانه برویم.
 
وی تصریح کرد: اگر بتوانیم مهارت‌آموزی را به ایدئولوژی ملی تبدیل کنیم و فضیلت مهارت را فعلیت بخشیم آن وقت می‌توانیم بگوییم اشتیاق مردم به این سمت است و شاهد توسعه این بخش خواهیم بود.
 
هاشمی با اشاره به اینکه هفت استان ساحلی داریم، روی آوری به مهارت در بندر و صیادی و کشتی‌رانی را یک ضرورت ملی دانست و خاطرنشان کرد: چون دریامحوری در کشور پررنگ نبوده است، مهارت‌آموزی در این حوزه نیز مورد غفلت قرار گرفته است.
 
وی با بیان اینکه استان بوشهر قطب انرژی کشور است و ایران قطب انرژی جهان است، ادامه داد: توجه به مهارت‌آموزی در حوزه انرژی یک ضرورت ملی است و باید به سمت مراکز اصلی اشتغال‌زایی برویم.
 
 رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه آینده‌پژوهی را در دستور کار داریم، تاکید کرد: اگر دیر بجنبیم همین فرصت‌های شغلی موجود را نیز از دست خواهیم داد.
 
وی با بیان اینکه آموزش‌ها باید متناسب با نیاز بازار ارائه شود، گفت: باید صنایع و کارگاه‌ها این نیاز را احساس کنند که کارگر ماهر چقدر می‌تواند به آنها کمک کند تا بهترین خروجی را داشته باشند.
 
هاشمی با اشاره به شرایط خاص استان بوشهر افزود: بوشهر در عرصه کشاورزی در برخی از فصول پیشتاز است ولی هنوز در این زمینه ها به خوبی در بخش مهارت خوب کار نشده است و در عرصه کشت گلخانه‌ای و پرورش آبزیان و باغبانی به خوبی آموزش داده نشده است.
   1398/8/8 11:46    تعداد بازدید :  111

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 111
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )